jak układać perukę syntetycznąUkładanie peruki syntetycznej

Wiele kobiet, które z różnych przyczyn muszą zdecydować się na zakup peruki obawia się, że będą skazane na stałe noszenie tej samej fryzury, bądź wydawanie kolejnych pieniędzy na różnorodne modele, tak by móc na nowo wprowadzić do swego życia różnorodność. Na szczęście rzeczywistość jest zupełnie inna. Obecnie zarówno peruki syntetyczne, jak i naturalne mogą być z powodzeniem stylizowane, tak by kobieta mogła czuć się pięknie. Należy przy tym pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji peruki, wówczas ta odwdzięczy się pięknymi włosami każdego dnia.

Czy wszystkie peruki syntetyczne można stylizować?

Odpowiedź na to pytanie nie jest do końca jednoznaczna. Tak samo jak peruki naturalne, również te wykonane z włókien syntetycznych mogą cechować się niską jakością wykonania. Wówczas poddanie ich stylizacji może przyczynić się do zniekształcenia włosów bądź odchodzenia czepka od skóry głowy. Jeśli jednak wiesz, że peruka którą posiadasz jest wykonana z najwyższej jakości materiałów, wówczas nie powinnaś się obawiać stylizacji.

Warto jednak przed przystąpieniem do pracy zapoznać się ze wskazówkami, dotyczącymi możliwych do stosowania środków, a także sprawdzić, czy peruka którą posiadamy może być stylizowana na gorąco. Tylko wtedy, gdy będziesz posiadała odpowiednią wiedzę na temat peruki, którą dysponujesz, będziesz w stanie wykonać elegancką stylizację, która nie tylko zachwyci jakością wykonania, ale dodatkowo nie doprowadzi do powstania uszkodzeń, które w niektórych przypadkach mogą powodować jej całkowite zniszczenie.

Jeśli nie jesteś pewna co do właściwości swojej peruki odwiedź nasz sklep z perukami Hairly, w którym profesjonalny personel odpowie ci na wszystkie nurtujące cię pytania i znajdziesz wszystkie nasze peruki, sztuczne jak również peruki naturalne.

Stylizacja gorącą temperaturą peruki z włosów syntetycznych

Nie wszystkie peruki nadają się do stylizacji przy użyciu prostownicy bądź lokówki, dlatego tak ważne jest kupowanie peruk wyłącznie ze sprawdzonych źródeł. Zastosowane niskiej jakości włókna syntetyczne mogą ulegać uszkodzeniom, przez co peruka szybko utraci swój kształt. Wiedząc, że peruka, którą posiadamy nadaje się do stylizacji na gorąco warto sprawdzić jaki maksymalny poziom temperatury możemy ustawić. Pozwoli to zapobiec wystąpieniu ewentualnych uszkodzeń. Dodatkowo warto stosować specjalistyczne preparaty do stylizacji peruk, co dodatkowo zapewni włosom większe bezpieczeństwo.

jak ukladac peruke syntety 1Czy peruki syntetyczne można upinać?

O ile w przypadku peruki naturalnej to pytanie nie pozostawia wątpliwości, wszak włosy naturalne bardzo chętnie poddają się stylizacji, tak w przypadku tych wykonanych z włókien syntetycznych mogą niekiedy zastanawiać. Na szczęście odpowiedź brzmi TAK. Perukę syntetyczną można upinać. Łatwość wykonania takiego upięcia będzie oczywiście zależała od materiału, z jakiego zostały wykonane włosy. Im wyższa jakość produktu, tym zadanie to będzie łatwiejsze. Najbardziej podatna na stylizacje będzie peruka syntetyczna z włókien heat resistant fiber.

Niskie upięcia – jak wykonać?

Zanim przystąpimy do pracy należy dokładnie rozczesać włosy, tak by usunąć wszelkie kołtuny i splątania. Następnie umieszczamy perukę na specjalnym stojaku. Włosy najlepiej układać palcami. Zmniejszy to ryzyko wyrwania poszczególnych pasm, a także sprawi, że fryzura będzie wyglądała bardziej naturalnie.

W przypadku niskich upięć całość włosów zbieramy na wysokości karku. Możemy do tego wykorzystać spinki bądź opaski. Wszystko zależy od efektu, jaki chcemy uzyskać. Niskie upięcia uznawane są za niezwykle kobiece i delikatne, dlatego doskonale sprawdzą się na romantyczne wyjścia. Ponadto są bezpieczne nawet dla peruki syntetycznej niższej jakości, ponieważ nie powodują zniekształceń.

Sam sposób upięcia uzależniony jest wyłącznie od twoich preferencji oraz struktury włosów. Inaczej będą się prezentowały upięcia wykonane z włosów kręconych, a inaczej z prostych. Aby znaleźć najlepszą propozycję dla siebie można obejrzeć tutoriale, które w przejrzysty sposób pokażą jak, krok po kroku wykonać efektowne upięcie.

Wysokie upięcia – czy zawsze warto?

Tego typu upięcia można wykonywać tylko w przypadku peruk naturalnych, bądź tych syntetycznych, co do których jakości wykonania jesteśmy pewni. Peruki naturalne posiadają odpowiednio naszywane warstwy włosów, co sprawia, że z łatwością poddają się różnorodnym stylizacjom.

Wysokie upięcia peruki niskiej jakości mogą jednak powodować jej zdeformowanie i wyglądać sztucznie. Co więcej zbyt mocno naciągnięte mogą powodować odginanie się peruki, co może niekorzystnie wpłynąć na komfort noszenia.

Jeśli jednak zdecydujemy się na upięcie wysokie warto skorzystać z pomocy specjalisty, który po ocenie peruki będzie w stanie zadecydować, czy takie upięcie nie zakłóci jej noszenia.

jak ukladac peruke syntety 3Jak prawidłowo pielęgnować perukę syntetyczną?

Odpowiednia pielęgnacja peruki jest kluczowym czynnikiem wpływającym na jej trwałość. O ile w przypadku peruk wykonanych z włosów naturalnych wydaje się ona wręcz intuicyjna, tak w przypadku peruk syntetycznych może stanowić zagwozdkę. Właściwa pielęgnacja jest szczególnie ważna, gdy często poddajesz perukę stylizacjom, z wykorzystaniem różnorodnych kosmetyków. Te gromadząc się we włosach mogą powodować niszczenie pasm i w efekcie będziesz zmuszona pozbyć się swojej peruki.

Na szczęście peruki syntetyczne można w prosty i wygodny sposób pielęgnować przy użyciu odpowiednich preparatów do pielęgnacji włosów. Aby znaleźć te najlepsze warto odwiedzić sklep z perukami, który wskaże właściwe preparaty. Dla zachowania zachwycającej jakości peruki syntetycznej wystarczy byś pamiętała o następujących czynnościach:

  • zdejmując gumki i/lub spinki rób to delikatnie, by nie wyrywać i nie elektryzować włosów,
  • ogranicz szczotkowanie peruki do wymaganego minimum,
  • stosuj balsamy do peruk syntetycznych, które zagwarantują odpowiedni poziom nawilżenia pasm (nasz sklep z perukami posiada szeroki wybór produktów do pielęgnacji),
  • gdy nie nosisz peruki przechowuj ją w suchym miejscu, zachowując dla niej odpowiednią przestrzeń, pozwoli to uniknąć powstawania zagnieceń,
  • nie narażaj peruki na bezpośrednie działanie gorąca.

Gdzie szukać odpowiedniej peruki?

Decydując się na zakup peruki warto wybrać sklep, który posiada odpowiednio duży wybór, a dodatkowo oferuje wsparcie profesjonalistów. W naszym sklepie posiadamy peruki naturalne oraz peruki syntetyczne. Wszystko po to, by każda z pań mogła znaleźć produkt spełniający jej oczekiwania.

Jeśli nie wiesz jakiej peruki potrzebujesz nasz personel chętnie udzieli ci niezbędnego wsparcia. Dzięki możliwości przymierzenia peruki przed jej zakupem będziesz miała pewność, że kupujesz właśnie tę, której potrzebujesz.

 

author-avatar

O autorze: Sonia

Właścicielka i założycielka sklepu Hairly.pl. Z własnego doświadczenia wie jak trudno znaleźć odpowiednią perukę. Od wielu lat pomaga kobietom w dążeniu do wymarzonych włosów. Najważniejsza jest dla niej jakość produktów i skuteczna obsługa klienta.