Nie masz jeszcze nic w koszyku.

Image Alt

Hairly.pl

Sposoby mocowania peruki - przegląd
jak zamontować perukę

jak zamontować perukęSposoby mocowania peruki

Na pewno wiele z was się zastanawia jak mocować perukę i co zrobić aby nie spadła. Jakie mocowanie jest najlepsze? Czy zawsze potrzebujesz skomplikowanych taśm lub czy jest Ci potrzebny klej? Otóż nie potrzeba specjalnych działań aby peruka trzymała się jak należy.

Peruki całościowe, posiadają z tyłu regulowane paseczki dzięki którym dopasujesz obwód czepka do własnej głowy. jest to zdecydowanie najwygodniejsze mocowanie peruki. Dobre dopasowanie gwarantuje, że peruka się nawet nie poruszy przy każdej aktywności. Jeśli posiadasz perukę mono top lub z czepkiem tradycyjnym nie potrzebujesz nawet kleju czy taśmy mocującej, peruka będzie się idealnie trzymała. W takiej peruce możesz nawet biegać czy uprawiać inne sporty.

Czasami peruki posiadają grzebyki czy też spinki clip-in, jest to dodatkowe mocowanie, które wepniesz w swoje włosy. Jeśli natomiast jesteś całkowicie pozbawiona włosów polecamy peruki mono top – nie będą one drażnić skóry Twojej głowy. Jeżeli jednak chciałabyś dostosować taką perukę na swoje potrzeby – daj nam znać, a wykonamy dodatkowo taką modyfikację dla Ciebie!

Z kolei aplikacja peruk front lace wymaga trochę więcej czasu, ale również nie jest skomplikowana! Potrzebujesz dociąć przednią siateczkę i użyć kleju (np. got2be, do kupienia w każdej drogerii) w celu idealnego dopasowania brzegu peruki do skóry głowy – bez obaw, zmyjesz go później ciepłą wodą. Alternatywnie do założenia peruki możesz użyć taśmy. W przeciwnym razie taka peruka może spaść lub zsunąć się. Front lace nie jest dobrym rozwiązaniem dla osób, które chcą szybkiej aplikacji peruki.

Pamiętaj, że jeśli posiadasz włosy, powinnaś najpierw przed założeniem peruki upiąć włosy lub najlepiej zapleść płaski warkocz i dodatkowo równomiernie go rozłożyć na całej głowie tak żeby nie było nierówności.

Kilka innych cennych rad dotyczących mocowania peruki

  1. Możesz kupić specjalną opaskę pod perukę, dzięki czemu masz gwarancję ze Twoje pasma włosów nie wysuną się.
  2. Zakładaj perukę przykładając ją do czoła i pociągając mocno z tyłu tak aby się upewnić, że cały czepek jest nałożony. Pamiętaj o paskach do regulacji, które posiada każda peruka i wyreguluj je przed założeniem w celu idealnego dopasowania do głowy!
  3. Jeśli czujesz, że peruka nie siedzi ciasno, możesz użyć dodatkowych wsuwek, spinek czy grzebyków.