Należy pamiętać o kilku rzeczach, które sprawiają, że tupet na włosy wygląda całkowicie naturalnie. Pamiętaj jednak, że jeśli się na tym nie znasz możesz skorzystać z naszej pomocy, zadzwoń lub napisz, niezbędne informacje znajdziesz w zakładce „kontakt”.

Jednak jeśli już posiadasz tupet, mamy dla Ciebie kilka wskazówek dzięki którym tupet naturalny idealnie wpasuje się w Twoje własne włosy. Oto kilka porad:

  1. Upewnij się, że baza tupetu jest w dobrym dla Ciebie rozmiarze. Najlepiej jak zmierzysz obszar głowy, który jest objęty wyłysieniem, wtedy będziesz mogła dobrać tupet, który przykryje niedobory włosów. Pamiętaj, aby szukać bazy delikatnie większej niż Twoje pomiary.

Przykład: Zmierzyłam obszar, na którym jest mało włosów, który chciałabym zagęścić, użyłam do tego centymetra krawieckiego. Otrzymany wymiar to 14 cm od ucha do ucha i 15 cm od czoła w stronę szyi. Czy powinnam zatem wybrać rozmiar bazy tupetu 14cm na 15cm? Nie, ponieważ spinki „clip-in” powinny być wpięte w mocne, zdrowe włosy. Trzeba zatem wziąć większy obszar, aby tupet sięgał dalej, rekomendowany rozmiar bazy w tym przypadku to 15cm na 18cm. W takiej sytuacji nie muszę się martwić, że jak otrzymam tupet to nie będę miała w co go wpiąć.

Pamiętaj aby zawsze brać większą bazę aniżeli rozmiar obszaru pozbawionego włosów.

  1. Dla bardziej naturalnego efektu, kupuj tupet z włosów naturalnych. Włos syntetyczny jest bardziej błyszczący, zatem może się bardziej odróżniać od Twoich naturalnych włosów. Jeśli posiadasz tupet naturalny w dobrze dobranym kolorze, z pewnością nikt się nie dowie, że masz dopięte włosy.
  2. Gdy tupet nie posiada wymarzonej fryzury, podetnij go. Wykonaj na tupecie fryzurę jaką tylko chcesz, tak aby jak najbardziej pasowała do Twoich własnych włosów. Radzimy robić to u profesjonalistów/fryzjerów. Włosy na tupecie możesz cieniować, stopniować, podcinać, a nawet tonować jeśli odcień jest inny niż Twoje włosy. Pasemka/pojaśnienia również nie będą stanowiły problemu.

Pamiętaj, aby strzyżenie czy tonowanie wykonywać u fryzjera lub osoby, która zajmuje się tym zawodowo.

  1. Kluczem do naturalnego wyglądu tupetu jest właściwe jego założenie. Niektóre osoby wolą przypinać frontową spinkę tupetu tuż przy linii włosa, ale większość jednak zapina go ok 1cm od linii włosa. Taka aplikacja pozwoli wyjąć odrobinę Twoich włosów przed linię tupetu, dzięki temu możesz połączyć swoje włosy z włosami tupetu, co przy dobrze dobranym kolorze tupetu, wygląda bardzo naturalnie. Oczywiście aplikacja tupetu jest całkowicie dowolna, zrób to tak żeby czuć się dobrze.

Pamiętaj, tupet zakładasz jak chcesz, tak żebyś czuła się dobrze. Dla lepszego efektu, po aplikacji, wyprostuj/pokręć włosy tupetu razem z Twoimi.

A jeżeli nie masz jeszcze wybranego tupetu zajrzyj do naszej oferty!

author-avatar

O autorze: Sonia

Właścicielka i założycielka sklepu Hairly.pl. Z własnego doświadczenia wie jak trudno znaleźć odpowiednią perukę. Od wielu lat pomaga kobietom w dążeniu do wymarzonych włosów. Najważniejsza jest dla niej jakość produktów i skuteczna obsługa klienta.