Nie masz jeszcze nic w koszyku.

Image Alt

Hairly.pl

Jak przechowywać perukę
zdjęcie peruka

Odpowiednie przechowywanie Twojej peruki może zdecydowanie wydłużyć jej czas życia. Warto dbać o nią! Więc spójrzmy na najlepsze metody przechowywania peruk, od metod bazowych do zdumiewających kreatywnych rozwiązań.

Jak powinnam przechowywać swoją perukę?

Przed schowaniem peruki, pamiętaj o jej wyczyszczeniu. Tak samo jak ubrania – brudnych nie wieszamy w szafie! Mam nadzieję że regularnie myjesz perukę po noszeniu, więc już wiesz że może to być czasami długi proces. Na mycie peruki należy sobie zarezerwować chwilę czasu. Perukę najlepiej przed myciem rozplątać. Przed schowaniem upewnij się że peruka jest całkowicie sucha, nie ma żadnych splątań widocznych. Unikaj wilgoci ponieważ jest ona przyczyną pleśni.

Kiedy już Twoja peruka będzie czysta, czas znaleźć dla niej odpowiednie miejsce. Jeżeli potrzebujesz perukę zapakować na tydzień, lub do samolotu, przydatny będzie materiałowy gruby worek (wielkości szkolnego worka na buty!). Krótkie peruki możesz również przechowywać w takim worku, tylko składając go na pół.

Przechowywanie peruki na sezon

Długotrwałe przechowywanie jest odrobinę bardziej skomplikowane niż prosta torba ze sznurkiem. Istnieje kilka czynników które musisz uwzględnić, na przykład ilość dostępnego miejsca.

Najlepszym rozwiązaniem jest głowa manekina lub stojak na perukę. Dzięki podobnemu kształtowi do ludzkiej głowy, peruka zachowa swój kształt i będzie gotowa do ponownego założenia.

Pomimo iż pewnie przeszło Ci przez myśl trzymanie takiej peruki na komodzie w pobliżu okna powinnaś się wstrzymać! Peruka nie powinna być przechowywana w bezpośrednim świetle słonecznym. Tak samo, nie powinna być przechowywana w miejscu wilgotnym (jak łazienka). W ten sposób znacznie przyśpieszysz jej zużycie. Najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest szafa. Sucho, chłodno, bez bezpośredniego słońca, z dala od zwierząt i dzieci.

Sprytne pomysły na przechowywanie peruk

A co jeżeli jeszcze nie masz stojaka na peruki lub głowy manekina? Zdecydowanie, są to najlepsze opcje przechowywania, ale nie są to jedyne opcje! Jeżeli zapakujesz swoją perukę w oryginalne pudełko w którym została ona do Ciebie dostarczona, sposób ten będzie również do zaakceptowania. Również pudełko na buty nie jest złym pomysłem. Pamiętaj tylko że fryzura może się delikatnie zmienić.

A co jeżeli nie masz pudełka, stojaka ani głowy manekina? Zawsze możesz zawiesić perukę na wieszaku haczykowym. Jest to fajne rozwiązanie jeżeli używasz peruki codziennie a także jeżeli masz więcej niż jedną perukę – oszczędzasz miejsce!

Jeżeli Twoje peruki będą przechowywane w odpowiedni sposób, będziesz mogła się nimi dłużej cieszyć. Chroń je w sposób opisany powyżej i przechowuj umyte w chłodnym, ciemnym miejscu.

A całą naszą ofertę znajdziesz tutaj!