Nie masz jeszcze nic w koszyku.

Image Alt

hairly.pl

Przewodnik po naszych perukach
przewodnik peruki

 

Domyślamy się, że wybór odpowiedniej peruki czy tupetu stanowi problem dla osób, które robią to po raz pierwszy. Dlatego przygotowaliśmy dla Ciebie mały poradnik ułatwiający Ci wybór odpowiedniego produktu.

przewodnik perukiJaki wybrać czepek? 

W ofercie posiadamy czepek medyczny i tradycyjny. Obydwa czepki są przystosowane dla osób, które w następstwie chorób straciły włosy.

Przedstawimy cechy charakterystyczne obydwu czepków:

Czepek medyczny posiada na górze warstwę „mono”, do której włosy są naszywane ręcznie, co daje bardzo naturalny efekt.

W przypadku tradycyjnego czepka, włosy są naszywane maszynowo, jednak to nie stanowi przeszkody jeśli chcemy odgarnąć włosy do tyłu czy zmienić przedziałek. Czepek tradycyjny jest również wykonany z grubszego materiału niż czepek medyczny, co oznacza, że czepek tradycyjny może być mniej przewiewny w gorące dni.

Obydwa czepki posiadają z tyłu regulowane paski, tak więc każdy rozmiar można dodatkowo zmniejszyć nawet o 2cm.

 

Wybrać perukę syntetyczną czy z włosów mieszanych a może naturalną?

Peruki z włosów syntetycznych są najtańszymi produktami u nas w sklepie i zazwyczaj służą do noszenia okazjonalnego. Nie są to produkty profesjonalne. Oczywiście nie mówimy tutaj o perukach syntetycznych premium, które służą do codziennego użytkowania i są przystosowane dla osób, które utraciły włosy. Peruki włosa syntetycznego są odporne na stylizacje do 160 stopni, peruki syntetyczne premium nie są odporne na ciepłe stylizacje, są wykonane z kanekalonu, który przypomina ludzki włos, nie tylko w wyglądzie ale także w zachowaniu.

Peruki z włosa mieszanego to świetna alternatywa dla osób, które nie chcą ryzykować zamawiając perukę w 100% naturalną, peruka z włosa mieszanego jest tańszym zamiennikiem, równie bardzo dobrym jakościowo i nie do odróżnienia od peruki z włosów naturalnych. Peruki z włosa mieszanego można stylizować do 180 stopni.

Peruki naturalne to najdroższe produkty w naszym sklepie. Są to wysokiej jakości peruki, gdzie włos ma tą samą długość od nasady po końce. Nasze peruki nie są sztucznie zagęszczane ścinkami u nasady, przez co nie musisz się martwić że peruka powiększy Ci głowę. Włosy jakich używamy to włos 100% europejski. Jeśli zależy Ci na najbardziej naturalnym efekcie, wybierz perukę z włosów naturalnych, jeśli chcesz podobnego efektu za mniejsze pieniądze, wybierz perukę z włosa mieszanego.

 

Czy istnieje możliwość zamówienia indywidualnego? 

Oczywiście, zapraszamy do zakładki „zamówienia indywidualne”, tam dowiesz się wszystkiego.

 

Czy peruki można farbować/strzyc?

Strzyc można każdą z naszych peruk, jednak zalecamy aby robiła to osoba, która zajmuje się tym zawodowo.

Co do farbowania, nie zalecamy tego. W przypadku peruk syntetycznych czy z włosa mieszanego jest to nawet zakazane, farbowanie takich włosów doprowadzi do całkowitego zniszczenia peruki.

Włosy naturalne można tonować, jeśli odcień jest delikatnie inny niż Twój naturalny kolor. Tonowanie powinien wykonać fryzjer.

 

Czy perukę mogę czesać kiedy tylko chcę?

Perukę z włosów naturalnych tak, ale jeśli chodzi o syntetyczną, prosimy by robić to jak najrzadziej, tylko wtedy kiedy to konieczne. Kiedy włosy syntetyczne są mokre, pamiętaj aby nigdy nie czesać peruki szczotką tylko palcami.

Peruki z włosa mieszanego czesz tak samo jak włosy naturalne.

Pamiętaj aby używać grzebienia z szeroko rozstawionymi zębami lub szczotki z podwójnym włosiem.

 

Jak przechowywać perukę w domu?

Najlepszym sposobem na przechowywanie peruki są stojaki/główki. Taki stojak zapobiega plątaniu i łamaniu się włosa oraz pomaga utrzymać kształt peruki. Jeśli jednak nie masz stojaka, możesz przechowywać perukę odwróconą na lewą stronę w dowolnym o zbliżonej wielkości do długości peruki pudełku.

 

Czy muszę używać kleju do peruk?

Nie, żadna z naszych peruk nie wymaga użycia kleju dla dobrego dopasowania. Wiemy jak ważny jest komfort, więc peruki są zaprojektowane w taki sposób aby można było je nosić codziennie bez obaw o zsuwanie czy odstający front.