Jak założyć tupet damski

Jak założyć tupet damski

Na pewno wiele z Was słyszało o tupecie damskim. Co to właściwie jest i jak wygląda aplikacja?

Tupet damski składa się z bazy i doszytych do niej włosów. Baza jest tak naprawdę kawałkiem specjalnego, przyjaznego naszej skórze materiału do którego ręcznie doszywa się włosy naturalne. Oczywiście tupety syntetyczne również są dostępne na rynku jednak nie są polecane przez profesjonalne sklepy z włosami, ponieważ uzyskany efekt nie jest naturalny a cena wbrew chociaż niższa, jest nadal wygórowana w stosunku do jakości produktu. Dodatkowo tupet to wydatek na kilka lat, więc warto zdecydować się na włosy naturalne. Zadaniem tupetu jest przykrycie przerzedzonych włosów. Wielkość bazy tupetu dobiera się mierząc obszar, który chce się przykryć. Więcej na temat baz tupetów i jego aplikacji przedstawimy poniżej.

Jak zakładać tupet?

Z pewnością zakładanie tupetu kojarzy się wielu osobom z użyciem taśmy mocującej lub kleju. Otóż aplikacja nie jest trudna ani czasochłonna a poprawne jej wykonanie zapewnia uzyskanie bardzo naturalnego efektu. Wszystkie nasze tupety posiadają spinki clip in, dzięki którym możesz zamocować tupet do własnych włosów – jest to najprostsze oraz najmniej inwazyjne rozwiązanie, które jednocześnie chroni nasze włosy oraz gwarantuje komfort noszenia bez względu na czynności jakie wykonujemy – nie chcemy przecież się zastanawiać czy tupecik nam nie odleci 🙂 W zależności od wielkości bazy, już w trakcie produkcji, umieszczamy odpowiednią ilość spinek, która się waha od czterech do nawet ośmiu. Wielkość spinek nie przekracza 4 cm a dzięki ich delikatnej budowie z pewnością nie zniszczą Twoich włosów – jest to sprawdzony oraz bezpieczny produkt wytestowany przez wiele Kobiet.

Jeśli wybrałaś odpowiedni tupet damski, możesz przejść do jego aplikacji. Na początku upewnij się, że wszystkie spinki są odpięte i przyłóż tupecik w miejscu, które ma być przykryte, pamiętając aby umieścić go około 1 cm od przedniej linii włosa. Kiedy znajduje się w odpowiednim miejscu, możesz zacząć przypinać spinki, tak aby przymocować go stabilnie do swoich włosków.

  • Przypnij pierwszą frontową spinkę dociskając ją do głowy, aż usłyszysz charakterystyczne kliknięcie,
  • Trzymając tupet za pierwszą przypiętą spinkę naciągnij go do tyłu, a następnie przypnij tylną spinkę do swoich włosów,
  • Następnie przejdź do przypinania bocznych spinek w konfiguracji na ukos, jednocześnie delikatnie naciągając cały tupet,
  • Ułóż włosy i gotowe!

Pamiętaj o tym że spinki przypinamy w konfiguracji przód-tył oraz lewo-prawo na ukos – dzięki temu odpowiednio naciągniesz i zamocujesz tupecik co jest gwarancją naturalnego wyglądu i komfortu noszenia bez jakichkolwiek poprawek w przeciągu dnia. Proste, prawda?

Jakie bazy tupetu wyróżniamy?

Najczęściej spotykane bazy tupetów to baza mono i baza z mikroskórą inaczej silk base co oznacza po prostu iż w górnej warstwie bazy wszyty jest jedwab, który imituje skórę ludzką i wyrastające z niej włosy.

Tupet z bazą mono

tupet damski baza mono

tupet damski baza mono

Baza mono składa się z przewiewnej siateczki, do której ręcznie doszywane są włosy. Użyty materiał przepuszcza światło i powietrze. Bazy mono są najtrwalsze a fakt ręcznego doszycia włosów sprawia, że możesz dowolnie zmienić przedziałek. Tupety mono są bardzo wygodne i rekomendowane dla kobiet o wrażliwej skórze głowy. Oprócz tego ta baza świetnie imituje wygląd skóry i wyrastające z niej włosy. Materiał użyty do produkcji bazy jest bardzo gęsty i wytrzymały, taki produkt może służyć nawet kilka lat. Mocowane są zazwyczaj na spineczki clip in.

Tupet z mikroskórą

Tupet damski baza mikroskóra

Tupet damski – baza mikroskóra

Baza jedwabna z mikroskórą wykonana jest z koronki i doszytego w górnej części jedwabiu, co daje najbardziej realistyczny wygląd. Na bazie z mikroskórą nie będzie również widać przyszycia włosów. Jest to baza, która najlepiej oddaje efekt wyrastających włosów ze skóry głowy. Zawdzięczamy to temu, że węzły włosów są ukryte pod jedwabną warstwą. Zalety tupetu z mikroskórą to możliwość dowolnej stylizacji oraz zmiany przedziałka i bardzo naturalny wygląd imitujący skórę głowy i wyrastające włosy. Wadą takiej bazy jest zmniejszona przewiewność w porównaniu do bazy mono przez zastosowanie dwóch warstw -koronki i jedwabiu. Jednak obydwa te materiały są naturalne i nie stanowi to problemu nawet w upalne dni. Tupety z bazą z mikroskórą także mocowane są za pomocą spinek clip in.

Co to jest lace closure czyli koronkowy tupet na klej?

Tupet damski lace closure

Tupet damski lace closure

Koronkowy tupecik na klej składa się z kawałka koronki w różnych kształtach i doszytych do niej włosów. Włosy są doszyte ręcznie, więc zmiana przedziałka czy stylizacji nie stanowi problemu.Produkt na klej sprawdzi się idealnie u osób, które posiadają całkowicie łyse obszary do których nie da się aplikować tupetu na spinki clip in. W takiej sytuacji jedynym rozwiązaniem jest peruka całościowa lub tupecik koronkowy na klej. Taki produkt cieszy się popularnością zwłaszcza u panów których dotyczy łysienie na czubku głowy. Koronkowe tupety są dedykowane również osobom z brakiem włosów na przedniej linii włosa. Ten rodzaj tupetu podobnie jak peruka front lace, o niej poczytasz więcej tutaj, posiada siateczkę/koronkę na przedniej linii włosa do docięcia i przyklejenia klejem do peruk. Jeśli nie posiadasz kleju do peruk, który jest drogi, polecamy klej got2b glued, który jest równie dobry i bardzo dobrze trzyma koronkę nawet kilka dni. Zaletą tego tupetu damskiego jest przewiewność, a wadą fakt, że węzły przyszytych włosów mogą być widoczne.

Jak poprawnie dobrać tupet?

 

Wybierając tupet damski powinnaś dokonać pomiaru obszaru, który chcesz zakryć tupetem. Jest to bardzo ważny etap, ponieważ dzięki temu dobierzesz odpowiedni rozmiar i rodzaj bazy. Użyj do tego najlepiej centymetra krawieckiego, jest to elastyczne narzędzie dzięki któremu bardzo precyzyjnie zmierzysz przerzedzone obszary.

jak zmierzyć bazę do tupetu

jak zmierzyć bazę do tupetu

Rozmiary tupetów zaczynają się od 5cm x 12 cm, jest to mała baza, które jest dedykowana dla osób, które posiadają ubytki w okolicy przedziałka. Kolejne bazy to rozmiary 13 cm x 13 cm czy 15cm x 16 cm, są to bazy na małe i średnie łysienie, które przykrywają obszar wymiaru bazy. Na duże i bardzo duże łysienie polecamy tupety półperuki i wymiarach ok 22 cm x 22 cm, takie tupety posiadają zazwyczaj elastyczny tył, który dodatkowo rozciąga się o 1 lub nawet 1,5 cm więcej. Pamiętaj o wykonaniu dokładnych pomiarów.

Rozmiary tupetów damskich

Rozmiary tupetów damskich

Nasz sklep z tupetami oferuje również możliwość wybrania gęstości włosów, możesz zdecydować się na przeciętną gęstość 130%, na dużą gęstość 150% i bardzo dużą gęstość 180%. Najczęstszym wyborem jest 150%. Oprócz wybrania gęstości i dokonania pomiarów, musisz wybrać kolor włosów tupetu. Tupecik damski może być w najróżniejszych kolorach, od blondu po czerń, oferujemy kolory w takich efektach jak ombre, sombre, balayage czy piano. Wybór należy do Ciebie, ale nasi konsultanci chętnie pomogą w doborze odpowiedniego koloru. Pamiętaj, że sklep hairly.pl oferuje możliwość wykonania zamówienia indywidualnego, więcej przeczytasz tutaj.

Czy w tupecie mogę uprawiać sport? Jak pielęgnować tupet?

Dobra aplikacja tupetu sprawia, że staje się on integralną częścią Twojej fryzury. W tupecie możesz uprawiać sport w tym biegać i chodzić na siłownię czy na basen. Pamiętaj jednak, że woda z chlorem może bardzo mocno wysuszać włosy, dlatego staraj się po każdym myciu nawilżać włosy odżywką. Tupet damski z włosów naturalnych pielęgnuj używając dedykowanych kosmetyków do peruk naturalnych. Czesz włosy szczotką z podwójnym włosiem lub grzebieniem o rzadkich zębach. Piorąc topper możesz to robić pod bieżącą wodą lub używając do tego miski z wodą o letniej temperaturze. Zanurz topper w wodzie i wlej ok 1 łyżki szamponu. Ugniataj delikatnie przez kilka minut, następnie wymień wodę i dodaj 1 łyżkę balsamu. Pamiętaj o tym aby nie używać balsamu u nasady włosów, takie działanie mogłoby uszkodzić bazę tupetu i spowodować rozwiązanie węzłów włosów. Po kilku minutach osusz delikatnie topper, rozczesz włosy i rozwieś na stojaku do wyschnięcia. Topper z włosów naturalnych możesz suszyć suszarką a także używać gorących urządzeń takich jak prostownica czy lokówka, nie zalecamy jednak wyższych temperatur niż 160 stopni.

Wybrać tupet z włosów naturalnych czy syntetycznych?

Na rynku są dostępne tupety z włosów naturalnych i syntetycznych. Dla osób, które chcą uzyskać efekt włosów wyrastających z głowy, polecamy produkty z włosów naturalnych. Włosy syntetyczne mogą być błyszczące i w połączeniu z naszymi włosami będą wyglądać bardzo nienaturalnie. Dodatkowo, produkty syntetyczne posiadają dość widoczne odcięcie przedniej linii włosa, które będzie wyglądać nienaturalnie u osób z przerzedzonymi włosami w tym właśnie miejscu. Z kolei jeśli jesteś osobą cierpiącą na łysienie plackowate z pewnością szukasz produktu wysokiej jakości, topper syntetyczny taki nie jest i posłuży najwyżej 1 rok, podczas gdy topper z włosów naturalnych odpowiednio pielęgnowany nawet kilka lat. Warto rozważyć produkt wysokiej jakości.

 

[mkdf_section_title position=”” tagline_tag=”” tagline_font_weight=”” tagline=”Najnowsze tupety” tagline_margin=”20″][mkdf_product_list info_position=”info-below-image” number_of_columns=”” space_between_items=”huge” orderby=”date” order=”DESC” taxonomy_to_display=”category” image_size=”” number_of_posts=”4″ taxonomy_values=”tupety-clipin”]
author-avatar

O autorze: Karolina

Konsultantka z wieloletnim doświadczeniem w perukarstwie. Pasjonuje się pisaniem w tej dziedzinie i tutaj dzieli się tym z Wami. Uwielbia pomagać, jest niezwykle wrażliwa i rozumie potrzeby kobiet jak nikt inny.