Nie masz jeszcze nic w koszyku.

Image Alt

hairly.pl

Tupety a włosy doczepiane
tupety i toppery a doczepiane włosy

doczepiane włosy a tupety i topperyDoczepianie włosów to szybki sposób na przedłużenie lub zagęszczenie naszych włosów. Mimo tego, że efekt końcowy może być naprawdę spektakularny, nie jest to metoda dla każdego. Kto nie powinien korzystać z przedłużania włosów w salonie fryzjerskim? Czy jest inny sposób na uzyskanie pięknych, długich pasm? Zapraszamy do artykułu.

Przedłużanie włosów – o wadach i zaletach

Przedłużanie włosów można wykonać w odpowiednio wykwalifikowanym zakładzie fryzjerskim. Na zabieg decydują się osoby, którym zależy na natychmiastowym zagęszczeniu i przedłużeniu naturalnych włosów. Istnieje kilka sposób na doczepianie włosów. Jedną z popularniejszych metod jest przyczepianie nowych pasm do naszych naturalnych przy pomocy metalowych zacisków, tzw. ringów.

Włosy niczym Roszpunka 

Przedłużanie włosów pozwala na uzyskanie pięknych, długich włosów, które często byłyby dla nas nie do osiągnięcia. Nie każda z nas ma predyspozycje do zapuszczenia tak długich włosów, dlatego nic dziwnego, że przedłużanie stało się tak popularne. Profesjonalnie doczepione pasma płynnie wtapiają się w resztę naszej fryzury. Są doczepione w taki sposób, aby dokładnie ukryć nasze własne, krótsze włosy lub uzyskać efekt cieniowanej fryzury. Metalowe zaciski nie są wyczuwalne podczas codziennych czynności. Do wyboru mamy naturalne i syntetyczne pasma w zależności od efektu, jaki chcemy otrzymać.

Piękne włosy dużym kosztem?

Przedłużanie włosów nie jest obojętne dla naszych naturalnych pasm. To dodatkowe obciążenie dla cebulek, które poza wagą własnego włosa, muszą utrzymać masę dodatkowych. W przypadku naturalnie gęstej fryzury przedłużanie nie stanowi problemu. Mocne i zdrowe włosy bez większego problemu zniosą dodatkowe obciążenie. Podczas pracy na takich włosach specjalistka wykonująca zabieg bez problemu równomiernie dopnie nowe pasma. 

W przypadku cienkich i rzadkich włosów przedłużanie może wiązać się z poważnymi zniszczeniami w przyszłości. Im bardziej przerzedzone włosy, tym więcej pasm będzie trzeba doczepić. Początkowo efekt zabiegu może prezentować się bez zarzutu. Z czasem włosy mogą zacząć się urywać pod wpływem zbyt dużego obciążenia. Dodatkowym elementem wpływającym negatywnie na fryzurę jest metalowy zacisk, który często powoduje strzępienie się delikatnych włosów.

Toppery – bezpieczne przedłużanie włosów

toppery - bezpieczne przedluzanie wlosowTupety damskie, czyli inaczej toppery, to bezpieczniejsza i zdrowsza alternatywa dla stałego przedłużania włosów. Tupety damskie nosi się najczęściej w przypadku posiadania przerzedzeń  włosów w okolicy czubka głowy i przedziałka. Nie każdy etap łysienia kwalifikuje się od razu pod noszenie peruki, a topper bez problemu pozwala przykryć nawet większe obszary bez włosów. 

Tupet damski sprawdza się jako sposób na przedłużenie i zagęszczenie włosów. W sklepach z perukami można dostać treski z zarówno naturalnych, jak i syntetycznych włosów, o różnych wymiarach czepka, długości i kolorze pasm. Bez względu na rodzaj i barwę fryzury, jesteś w stanie dopasować do niej tupet, który idealnie wpasuje się w całość

Jaki rozmiar tupetu wybrać?

Jeśli wybierasz tupet, który ma przykryć przerzedzone obszary na głowie, musisz uprzednio je zmierzyć. Wykorzystaj do tego miarę krawiecką, która pozwoli na otrzymanie dokładnych wyników. Tupety są dostępne w wielu rozmiarach. Najmniejsze z nich zakrywają nieznaczne przerzedzenia w okolicy przedziałka. Największe toppery często mają nawet takie wymiary jak 22×22 cm, co pozwala na przykrycie naprawdę znacznych obszarów. Baza tupetu jest elastyczna, jednak nie powinno się wybierać tupetów mniejszych niż powierzchnia łysiny. 

W przypadku zakupu tupetu w celu przedłużenia i zagęszczenia włosów możesz postawić na rozmiar nieco większy. Topper przypina się do własnych włosów przy pomocy spinek clip in. Baza zawsze musi być przyczepiona do zdrowych i mocnych pasm. Zakładając tupet, upewnij się, że spinki trzymają całość stabilnie, a jednocześnie nie powodują dyskomfortu zbyt mocnym naciągnięciem włosów.

Jak dobrze dopasować tupet?

Decydując się na zakup tupetu, warto wybrać model z naturalnych włosów. Syntetyczne pasma mają tendencję do nadmiernego świecenia, co może wyróżniać je na tle twojej własnej fryzury. W przypadku koloru masz dwie opcje. Pierwsza, to wybór barwy jak najlepiej odpowiadającej twojemu naturalnemu odcieniowi włosów. W ten sposób tupet wpasuje się w całość i nie będzie widoczny dla nikogo z zewnątrz. Nie zawsze jesteśmy w stanie znaleźć idealny kolor, dlatego w takiej sytuacji mamy drugie rozwiązanie. Wybierz odcień ciemniejszy od twojego naturalnego. W ten sposób uzyskasz modny efekt ciemniejszego odrostu, który jest jednym z najnowszych fryzjerskich trendów.

Zdrowie włosów na pierwszym miejscu

Przedłużanie włosów to niewątpliwie skuteczna i zachęcająca metoda na odświeżenie fryzury. Przed podjęciem decyzji rozważ wszystkie zalety i wady takiego zabiegu. Weź pod uwagę obecny stan włosów oraz miej świadomość związanego z przedłużaniem włosów ryzyka. Tupety damskie to bezpieczny sposób na długie włosy. Zakładanie topperu nie wpływa na pogorszenie stanu naturalnej fryzury i pozwala na powrót do własnych włosów w dowolnym momencie. Wysokiej jakości tupety damskie w modnych kolorach znajdziesz w asortymencie naszego sklepu Hairly – Tupety i toppery damskie.