Nie masz jeszcze nic w koszyku.

Image Alt

hairly.pl

Tupety syntetyczne
wlosy doczepiane doczepy

doczepiane włosy (3)

Zdrowe, lśniące i gęste włosy są marzeniem niemal każdej z kobiet. Pozwalają poczuć się pięknie i dziewczęco. Niestety nie każda z nich została obdarzona idealną fryzurą. Zdarzają się sytuacje, gdzie w wyniku zmian chorobowych bądź urazów dochodzi do gwałtownego łysienia, co może w istotny sposób wpłynąć na postrzeganie siebie. Na szczęście istnieje szereg różnych możliwości, które pozwolą uzyskać piękne włosy bez konieczności stosowania podejrzanych preparatów, których skuteczność jest wątpliwa bądź kosztownych zabiegów inwazyjnych. Poniżej skupimy się na porównaniu dwóch najpopularniejszych metod zagęszczania i przedłużania włosów, jakimi są włosy doczepiane oraz tupety syntetyczne.

Włosy doczepiane – charakterystyka

Włosy doczepiane cieszą się coraz większą popularnością. Wszystko za sprawą stosunkowo prostej aplikacji oraz niższej inwazyjności niż w przypadku trwałego przedłużania włosów. Dzięki zastosowanym technologiom umożliwiają samodzielne dopinanie włosów, tak by móc osiągnąć oczekiwany efekt bez konieczności spędzania wielu godzin w salonie fryzjerskim. Dostępne są w różnych kolorach, długościach oraz strukturach. Dodatkowo, w zależności od budżetu, jakim dysponujemy możemy zdecydować się na zakup włosów naturalnych bądź syntetycznych.

Ceny włosów doczepianych uzależnione są od wielu czynników, w tym typu zastosowanego włosa (syntetyczne czy naturalne), a także gęstości i długości pasm. Niekiedy zdarza się, że dla uzyskania zamierzonego rezultatu konieczne będzie zakupienie więcej niż jednego kompletu, co może znacząco obciążyć budżet.

Metody doczepiania włosów

Doczepiane włosy z roku na rok stają się coraz bardziej popularne. To właśnie dlatego na rynku stale pojawiają się nowe produkty oraz metody aplikacji. Poniżej przestawiamy najpopularniejsze z nich:

 • Włosy Clip In – metoda ta polega na doczepianiu pojedynczych pasm do włosów naturalnych, za pomocą niewielkich spineczek. W skład zestawu clip in wchodzi 5 do 8 taśm o różnej szerokości. Włosy clip in możesz doczepiać samodzielnie, bez potrzeby wsparcia obsługi salonu.
 • Włosy Tape on – inaczej metoda „kanapkowa” polega na złączeniu pasm z włosami naturalnymi za pomocą dwustronnej taśmy klejącej. Metoda tape on może jednak obciążać włosy naturalne.
 • Włosy Flip In – w tej metodzie sztuczne włosy doczepiane są do naturalnych za pomocą niewidocznej żyłki. Dla osiągnięcia oczekiwanych rezultatów konieczna jest pomoc obsługi salonu.

Zalety i wady włosów doczepianych

Zalety:

 • umożliwiają prosty i wygodny montaż, bez konieczności wizyty u fryzjera,
 • szeroka gama kolorów, długości i struktury włosa umożliwia dopasowanie włosów doczepianych do naturalnych,
 • dostępne są włosy naturalne, w tym słowiańskie oraz syntetyczne,
 • dostępne są różne metody doczepiania pasm,
 • dedykowane szczególnie dla osób, którym zależy na okolicznościowym przedłużaniu włosów,
 • coraz wyższa konkurencja na rynku sprawia, że włosy doczepiane zyskują na jakości.

Wady:

 • zbyt długo noszone mogą obciążać włosy naturalne,
 • nie maskują przerzedzeń występujących na czubku głowy, tym samym nie sprawdzą się u osób cierpiących na łysienie oraz tych, których naturalne włosy są przerzedzone,
 • nieodpowiednio doczepione mogą wyraźnie odcinać się od włosów naturalnych,
 • mogą powodować dyskomfort,
 • samodzielne doczepianie pasm bez uprzedniego przeszkolenia może być problematyczne,
 • doczepiane włosy clip in mogą być stosowane wyłącznie przez te panie, których włosy naturalne posiadają odpowiednią długość, umożliwiającą zamaskowanie miejsca występowania taśm,
 • stosunkowo wysoka cena sprawia, że produkt nie jest dostępny dla wszystkich osób,
 • przy zdejmowaniu włosów doczepianych niektórymi technikami, w tym tape on konieczne jest wsparcie specjalisty.

doczepiane włosy (2)Doczepiane włosy – podsumowanie

Włosy doczepiane nie bez powodu szturmem pojawiły się na rynku. Większość kobiet w polsce w dalszym ciągu nie jest w pełni zadowolona ze swoich fryzur, co jest szczególnie dotkliwe w przypadku różnego rodzaju uroczystości. Wówczas zdajemy sobie sprawę z tego, że nasze naturalne włosy nie są wystarczająco długie czy gęste. Włosy doczepiane pozwalają w szybki i wygodny sposób zapomnieć o naszych kompleksach, a bogaty wybór produktów sprawia, że każda kobieta znajdzie włosy najbardziej odpowiadające jej wymaganiom.

Jednak doczepiane włosy nie sprawdzą się u każdej z pań. U tych osób, które w wyniku urazu bądź choroby zauważają nadmierne przerzedzenie fryzury nie będzie możliwe uzyskanie oczekiwanych rezultatów nawet wówczas, gdy zdecydują się na zakup produktów najwyższej jakości. Włosy doczepiane wymagają odpowiedniego podkładu, do którego zostaną doczepione oraz określonej długości warstwy, która zamaskuje miejsca łączenia, szczególnie przy wyborze technik clip in, w których to konieczne jest odpowiednie ukrycie taśm. Włosy naturalne muszą być również w dobrej kondycji, ponieważ cały ciężar doczepianych pasm spoczywa właśnie na nich.

Tupety syntetyczne – charakterystyka

Tupety syntetyczne, wpinane metodą clip in pozwalają na proste i wygodne przedłużanie oraz zagęszczanie włosów. Sprawdzają się zarówno u tych pań, których fryzura uległa przerzedzeniu w wyniku łysienia plackowatego lub androgenowego, jak i tych, których włosy naturalne są zniszczone lub po prostu nie cieszą odpowiednią gęstością.

W przeciwieństwie do pasm doczepianych tupety nie obciążają naturalnych włosów, ponieważ cały ich ciężar opiera się na głowie. Ich miękka i łatwa w montażu podstawa idealnie dopasowuje się do kształtu głowy, dzięki czemu nie odcinają się od włosów naturalnych. Zastosowana metoda zagęszczania włosów, obejmująca cały skalp sprawia, że tupety doskonale sprawdzą się w przypadku przerzedzenia włosów nawet na czubku głowy.

Zalety i wady tupetów syntetycznych

Zalety:

 • ze względu na metodę zakładania mogą być z powodzeniem noszone cały dzień,
 • szeroki asortyment umożliwia dobranie włosów w odpowiednim kolorze, długości oraz strukturze,
 • do wyboru są włosy naturalne, w tym słowiańskie oraz syntetyczne,
 • ich zakładanie oraz zdejmowanie nie wymaga wsparcia fryzjera,
 • nadają się zarówno do przedłużania włosów, jak również do maskowania przerzedzenia, w tym na czubku głowy,
 • prosta i wygodna metoda nakładania pozwala zaoszczędzić czas,
 • są stosunkowo niedrogie, a dzięki temu, że mogą być noszone cały dzień, szybko się zwracają w postaci znacznie wyższej pewności siebie.

Wady:

 • kupując tupet z niepewnego źródła można otrzymać produkt o niskiej jakości,
 • latem mogą powodować nadmierne pocenie się skóry głowy,

Tupety syntetyczne – podsumowanie

Tupety syntetyczne są dedykowane szczególnie do tych osób, które w wyniku zmian chorobowych bądź urazów zauważają, że ich włosy znacząco się przerzedziły. Wybierając włosy w formie tupetu możesz w prosty i wygodny sposób ukryć problematyczne miejsca, co pozwoli Ci na nowo odzyskać pewność siebie.

doczepiane włosy (1)Włosy clip in – którą metodę zagęszczania wybrać?

Decydując się na wybór odpowiedniej metody przedłużania włosów warto przede wszystkim zastanowić się, czego oczekujemy. Czy zależy nam na tym, by nasze włosy każdego dnia zachwycały doskonale dopasowaną długością i gęstością, a ich kolor stale zachwycał idealnym blaskiem, czy jednak szukamy rozwiązania, które sprawdzi się głównie na uroczystościach.

Widząc jakie są nasze potrzeby będziemy w stanie dobrać najlepsze produkty, które w pełni odpowiedzą na nasze nawet najbardziej wymagające potrzeby. Dla tych klientek, które pragną cały dzień zachwycać fryzurą, której jakość zachwyci zarówno panie jak i panów powinny zdecydować się na zakup tupetu. Doczepiane włosy są z kolei dedykowane do tych klientek, którym zależy na okresowym podkreśleniu fryzury, u których nie występują przerzedzenia i których włosy naturalne posiadają odpowiednią długość, umożliwiającą zamaskowanie miejsc łączenia.

Gdzie kupić wysokiej jakości tupet

Gdy już podjęłaś decyzję o zakupie tupetu warto wybierać te produkty, których jakość spełni Twoje oczekiwania. W tym celu należy wybrać sklep, który zapewni Ci możliwość zapoznania się z produktami znajdującymi się w ofercie. Decydując się na pierwszy zakup warto odwiedzić sklep stacjonarny. W nim możesz bliżej zapoznać się z asortymentem oraz sprawdzić, jakie rozwiązanie będzie dla Ciebie najlepsze.

W naszym sklepie posiadamy szeroki wybór produktów, dzięki którym możesz szybko i wygodnie sprawić, że Twoje włosy nabiorą wymarzonej gęstości. Profesjonaliści pracujący w naszym sklepie sprawdzą jakie masz włosy tak by zaproponować Ci produkty, których jakość, barwa oraz długość spełnią Twoje wymagania, znacząco ułatwiając Ci tym samym zakupy.

Szeroka gama produktów dostępnych w naszym sklepie sprawi, że każda z osób marzących o nowej fryzurze znajdzie coś dla siebie. Aby mieć pewność, że wybrane włosy są najwyższej jakości możesz swobodnie przymierzać tupety, w poszukiwaniu produktów spełniających Twoje oczekiwania. Nasz sklep nie nakłada limitów przymiarek, zależy nam na tym byś była zadowolona z dokonanych zakupów. Pamiętaj, że to Ty masz się dobrze czuć z nowymi włosami, a zakupy powinny być dla Ciebie przyjemne. Już dziś odwiedź nasz sklep i ciesz się wyjątkową fryzurą każdego dnia.