peruki mieszane 1Zakup peruki to trudna decyzja. Zanim zdecydujemy się na perukę naturalną, która jest bardzo droga, warto poznań inne tańsze alternatywy. W tym artykule będzie mowa o perukach mieszanych, które mają nie tylko atrakcyjną cenę, ale także 50% włosów naturalnych w składzie. Jakie zatem zalety i wady ma peruka mieszana? Jak ją myć, pielęgnować? Jak stylizować i nosić? Odpowiedzi na te wszystkie pytania znajdziesz poniżej.

Co to jest peruka mieszana?

Peruka mieszana posiada w swoim składzie 50% włosów naturalnych i 50% włosów syntetycznych. Włosy syntetyczne wykonane są z kanekalonu pochodzenia japońskiego. Jest to włókno, które swoim zachowaniem i wyglądem bardzo przypomina włos ludzki. Dzięki temu efekt jest bardzo naturalny. Do produkcji peruk mieszanych używamy włosów naturalnych pochodzenia indyjskiego, chińskiego, brazylijskiego i mongolskiego. Dzięki użyciu włosów naturalnych, peruka wygląda bardzo naturalnie i jest trwalsza niż peruki syntetyczne.

Peruki damskie mieszane występują w szerokiej gamie kolorystycznej, od blondów po brązy, rudości i czerń. Uzyskanie pożądanego koloru nie jest trudniejsze niż w przypadku peruki syntetycznej czy naturalnej. Jednak pielęgnacja jest nieco inna ze względu na mieszankę włosa. Dlaczego powstały takie peruki? Peruki damskie mieszane powstały z potrzeby klientek o ograniczonym budżecie z marzeniem o posiadaniu peruki, która daje bardzo naturalny efekt. Zatem nie musisz się obawiać, że włosy mieszane nie będą się różniły od peruki z włosów syntetycznych, otóż będą i to bardzo! Nasz sklep oferuje peruki mieszane. Możesz odwiedzić naszą stronę hairly.pl. Znajdź idealną perukę dla siebie! Więcej informacji znajdziesz tutaj.

Zalety peruk mieszanych

Peruki mieszane posiadają wiele zalet, które przemawiają za ich wyborem spośród wielu peruk. Oto tylko kilka z nich:

  1. Są to tanie peruki w porównaniu do peruk naturalnych. Cena peruk naturalnych waha się od 1500 zł do 6000 zł. Wszystko zależy od długości i pochodzenia włosów, koloru i zastosowanego czepka. Im dłuższe i jaśniejsze włosy tym droższa peruka. Zastosowany czepek także bardzo wpływa na cenę, czepek mono top jest droższy niż tradycyjny, ze względu na fakt naszywanych ręcznie włosów na topie czepka. Ponadto peruki naturalne nie wykazują się dłuższą trwałością. Cena peruk mieszanych zaczyna się od 600 zł za krótkie fryzury do 1500 zł za bardzo długie peruki. Różnica jest widoczna i niepodważalna.
  2. Naturalny wygląd, który swoją atrakcyjnością nie odstaje od peruk z włosów prawdziwych. Przez fakt że zostały użyte włosy naturalne, peruki mieszane nie błyszczą się, nie puszą, a nadana stylizacja utrzymuje się przez cały okres żywotności peruki.
  3. Komfort noszenia jest tak samo satysfakcjonujący jak w przypadku peruki z włosów prawdziwych. Peruki mieszane są zazwyczaj wykonane na czepkach tradycyjnych. Zarówno krótkie jak i długie fryzury prezentują się naturalnie przez zagęszczenie peruki u nasady czepka. Dzięki temu włosy można dowolnie stylizować i zmieniać przedziałek.
  4. Gama kolorystyczna nie odbiega atrakcyjnością od gamy peruk z włosów prawdziwych czy syntetycznych. W przypadku peruk mieszanych także możliwe są efekty kolorystyczne takie jak ombre, sombre, piano czy balayage. Kolory prezentują się tak samo jak na innych perukach, fakt użycia włosów prawdziwych i syntetycznych razem nie powoduje problemów w farbowaniu. Jednak nie zalecamy samodzielnego zmieniania koloru nadanego fabrycznie a nawet przy pomocy osoby zajmującej się tym profesjonalnie.

Wady peruk mieszanych

Peruka mieszana nie odbiega jakością od tej z włosów prawdziwych, ale w przypadku osób cierpiących na łysienie trwałe tj. łysienie androgenowe polecamy peruki naturalne. Tak samo peruka syntetyczna nie do końca będzie odpowiednim produktem. Włosy dla kobiet są bardzo ważne i nawet podczas choroby, utrata ich jest cięższym przeżyciem niż skutki leczenia. Mamy nadzieję, że dzięki naszym radom możesz zdecydować jakiego produktu potrzebujesz. Nasz sklep oferuje różne kolory, długości i fryzury. Jeśli nie znajdziesz wystarczająco dużo informacji na naszej stronie, zadzwoń lub napisz wiadomość na naszej stronie kontakt. Peruki naturalne to duży wydatek, dlatego warto się zastanowić nad tą z włosów mieszanych. Jednak peruki damskie mieszane posiadają również wady takie jak:

  1. Włos mieszany sugeruje tylko 50% zawartości włosów prawdziwych.
  2. Większość peruk mieszanych wykonanych jest na czepkach tradycyjnych, co powoduje nieznacznie mniejszy komfort noszenia.
  3. Trudność pielęgnacji ponieważ peruka damska mieszana powinna być pielęgnowana tak samo jak peruka syntetyczna, przy użyciu specjalnych dedykowanych kosmetyków co zawsze oznacza dodatkowe koszty.
  4. Konieczność zakupu dedykowanych kosmetyków do pielęgnacji i stylizacji.
  5. Włosy mieszane mogą się wykazywać większa ciepłotą tzn. że takie włosy mogą nas bardziej ogrzewać, podobnie jak peruki syntetyczne. Pamiętajmy jednak, że każda peruka będzie nas ogrzewała, jednak siłą rzeczy nosząc włosy na głowie będzie nam ciepło niezależnie od użytego czepka. Oczywiście, wyróżniamy czepki mono i front lace, które wykazują się największą przewiewnością. Nasz sklep z perukami posiada w ofercie peruki front lace, zobacz tutaj.

Jak pielęgnować peruki mieszane?

Pielęgnacja peruki mieszanej jest taka sama jak peruki syntetycznej. Pamiętajmy o kupieniu dedykowanych kosmetyków. Perukę należy przed myciem odpowiednio rozczesać grzebieniem o szerokim rozstawie zębów. Następnie nalej do miski lub zlewu dwie nakrętki szamponu i zanurz perukę w wodzie. Nigdy nie myj peruki mieszanej pod bieżącą wodą. Ugniataj perukę lekko, nigdy nie pocieraj, możesz perukę delikatnie mieszać z wodą. Po umyciu wyjmij perukę, połóż obok i wymień wodę, która posłuży do wypłukania włosów. Wypłucz perukę w czystej wodzie takimi samymi ruchami jak przy praniu w szamponie. Po wypłukaniu wyjmij perukę i wymień wodę na czystą. Wlej do wody balsam nawilżający, zgodnie z instrukcją balsamu. Zanurz perukę w wodzie z balsamem i delikatnie ugniataj. Po chwili, wyciągnij perukę i połóż na czystym ręczniku do odsączenia. Nigdy nie pocieraj peruki ręcznikiem, lekko ugniataj do momentu aż pozbędziesz się nadmiaru wody. Pamiętaj aby nigdy nie czesać mokrej peruki, możesz ją delikatnie przeczesać palcami. Na koniec rozwieś perukę na stojaku i pozostaw do wyschnięcia. Następnego dnia perukę możesz uczesać i przejść do dowolnej stylizacji. Więcej na temat pielęgnacji przeczytasz tutaj.

Jak stylizować peruki mieszane?

Do stylizacji peruk mieszanych należy używać dedykowanych kosmetyków. Nie zalecamy używanie zwykłych lakierów, past czy żeli. Takie działanie może całkowicie zniszczyć włosy. Wybierając kosmetyki do stylizacji peruk mieszanych, wybierz te dedykowane dla peruk syntetycznych. Przez fakt użycia włosów sztucznych takie kosmetyki będą odpowiednie, gdyż z kolei włosy naturalne nie wymagają specjalnej opieki.

Peruki mieszane możesz tapirować czy stylizować na lakier lub żel. Pamiętaj jednak o odpowiednio częstej higienie włosów, ponieważ kosmetyki znacznie zanieczyszczają nie tylko włos ale także sam czepek, który ma bezpośredni kontakt z Twoja skórą.

 

author-avatar

O autorze: Sonia

Właścicielka i założycielka sklepu Hairly.pl. Z własnego doświadczenia wie jak trudno znaleźć odpowiednią perukę. Od wielu lat pomaga kobietom w dążeniu do wymarzonych włosów. Najważniejsza jest dla niej jakość produktów i skuteczna obsługa klienta.