Nie masz jeszcze nic w koszyku.

Image Alt

Hairly.pl

Kto i dlaczego nosi peruki i tupety?
choroby włosów i peruki

choroby włosów a perukiŁysienie to przypadłość, która dotyka zarówno mężczyzn, jak i kobiet w różnym wieku. Utrata włosów ma najczęściej podłoże genetycznie i chorobowe. Nagłe przerzedzenie włosów odbija się negatywnie na ludzkiej psychice i jest źródłem kompleksów, które mogą być potęgowane przez nieadekwatne reakcje ze strony najbliższych. W takich sytuacjach wybór peruki może szybko poprawić nasz wygląd zewnętrzny, a także dać czas na przyzwyczajenie się do nowego stanu rzeczy.

Przyczyny utraty włosów

Obecnie wyróżniamy wiele czynników, które przyczyniają się do procesu łysienia. Na utratę włosów może wpływać niehigieniczny styl życia, przewlekły stres, jak i naturalne zmiany zachodzące w organizmie na skutego jego nieuchronnego starzenia. Wśród kobiet za łysienie często odpowiadają problemy na tle hormonalnym, takie jak choroby tarczycy czy Hashimoto. Duży odsetek osób tracących włosy boryka się z przewlekłymi chorobami skóry, które osłabiają lub doszczętnie niszczą cebulki włosów.

Chemioterapia – łysienie anagenowe

Ponad 65% pacjentów onkologicznych traci włosy podczas trwania chemioterapii. Przyczyniają się do tego leki cytostatyczne i radioterapia, które niszczą komórki szybko się dzielące, a do takich należą meszki włosowe. Włosy w wyniku zewnętrznej chemii zwężają się na poziomie ich trzonu, co skutkuje wypadaniem. Łysienie może przebiegać stopniowo lub masowo, co jest kwestią indywidualną i zależy od stosowanej dawki chemii, i odporności organizmu. Utrata włosów to etap przejściowy i odwracalny. U większości pacjentek włosy zaczynają odrastać po dwóch miesiącach od zakończenia leczenia i charakteryzują się ciemniejszym kolorem oraz grubszą strukturą.

Łysienie plackowate

Łysienie plackowate to schorzenie dotykające około 2% całego społeczeństwa, z czego większość stanowią kobiety poniżej 30 roku życia. To choroba autoimmunologiczna, która powoduje wypadanie włosów na skórze głowy i reszty owłosienia na ciele. Mieszki włosowe są atakowane przez nasz organizm, a w komórkach tworzy się stan zapalny, w wyniku czego powstają łyse, nierównomierne obszary. Łysienie plackowate może występować przez podłoże genetyczne, ale także przez współistniejącą atopię, zaburzenia hormonalne czy wewnątrzustrojowe zakażenia. Osoby chore mają możliwość korzystania z farmakoterapii i naświetlań, które zaleczą stany zapalne, dzięki czemu włosy będą mogły odrosnąć. Niestety, ale jest to schorzenie, które może nawracać, w wyniku czego nastąpi całkowite i nieodwracalne zniszczenie mieszków włosowych.

Łysienie androgenowe

Łysienie androgenowe to najczęstsza przyczyna łysienia u mężczyzn. Utrata włosów dotyczy okolic skroni, które tworzą tak zwane zakola, oraz wierzchołku głowy. U kobiet choroba objawia się rozproszonym przerzedzeniem w okolicach szczytu głowy. Łysienie androgenowe jest uwarunkowane genetycznie, a włosy wypadają przez nadmierną produkcję pochodnej testosteronu. Choroba u mężczyzn objawia się znacznie agresywniej niż u kobiet i często prowadzi do całkowitej utraty włosów.

Łysienie - ciemne włosySkutki psychiczne łysienia – jak sobie z nimi radzić?

Utrata włosów często prowadzi do gwałtownego spadku pewności siebie i gorszego samopoczucia. Bez względu na to, czy łysienie jest etapem przejściowym, czy utraciliśmy włosy na zawsze, należy zadbać o swoje zdrowie psychiczne i nie dopuścić do stanu załamania. Ze skutkami łysienia można radzić sobie na dwa sposoby. Po pierwsze, warto poszukać pomocy u doświadczonego terapeuty. Skontaktuj się ze specjalistą, który będzie miał twoje zdrowie psychiczne pod kontrolą i razem popracujecie nad ponownym odbudowaniem wysokiej samooceny.

Drugim sposobem na poradzenie sobie z łysieniem jest zadbanie o swój wizerunek zewnętrzny. W momencie załamania mamy tendencję do zaniedbywania swojego wyglądu, który ma ogromne znaczenie w naszym poczuciu własnej wartości. Noszenie peruki może pomóc poczuć nam się komfortowo i dać namiastkę normalności w trudnej sytuacji. Nasz sklep oferuje peruki naturalne oraz peruki syntetyczne wysokiej jakości w przeróżnych kolorach i fryzurach, które pomogą każdej klientce poczuć się pięknie i wyjątkowo.

Jaką perukę wybrać?

Sklep z perukami Hairly oferuje w swoim asortymencie peruki naturalne, z włosów syntetycznych oraz peruki mieszane. Każdy produkt cechuje się najwyższą jakością wykonania i dbałością o detale. Nasi specjaliści tworzą peruki damskie zgodne z najnowszymi trendami, aby ich wybór zadowolił najbardziej wymagające klientki i klientów.

Peruki syntetyczne

Osobom, które nie są przekonane do noszenia peruk, i chciałyby przekonać się, czy to alternatywa dla nich, polecamy peruki damskie z pasm syntetycznych. To stosunkowo tanie peruki damskie, wśród których znajdziesz przeróżne fryzury o naturalnych, jak i bardziej ekstrawaganckich kolorach. Peruka syntetyczna odwzorowuje fakturę naturalnych włosów, dzięki czemu wygląda lekko i świeżo. Czepki są wykonane najczęściej z elastycznej siateczki z regulowanym rozmiarem, aby jak najlepiej dopasować się do rozmiaru głowy.

Peruki naturalne

Naturalne peruki damskie są najlepszym wyborem dla osób, które zmagają się z różnego rodzaju łysieniem. Skóra głowy po chemioterapii lub przy łysieniu plackowatym może być podrażniona i podatna na uszkodzenia, dlatego wybierz produkt dostosowany pod jej potrzeby. Na Hairly znajdziesz naturalne peruki damskie wyposażone w czepek wykonany z mikroskóry, która idealnie dopasowuje się do głowy. Miękki i przypominający naturalną skórą materiał jest komfortowy w noszeniu i nie wywoła żadnych podrażnień. Dostępne fryzury z włosów naturalnych to produkty najwyższej jakości, które mogą być noszone przez nawet kilka lat. Peruka z włókien naturalnych może być pielęgnowana produktami do włosów suchych i zniszczonych, które znajdziesz w każdej drogerii.

Tupet – alternatywa dla peruki

Osoby, których łysienie dotyczy obszarów przedziałka, mogą zainwestować w tupet. Nasz sklep oferuje modele z włosów naturalnych, które charakteryzują się wysoką jakością i dobrze dopasowane są nie do odróżnienia od naszych naturalnych włosów. Aby dobrać tupet, należy dokładnie zmierzyć łysiejący obszar, aby produkt w pełni przykrył skórę bez włosów. Wybierz kolor jak najbardziej podobny do twoich własnych włosów lub wybierz ciemniejszy – fryzury z ciemniejszym przedziałkiem są zjawiskowe i efektowne.

Dostępne na Hairly produkty są tworzone przez specjalistów z wieloletnim doświadczeniem. Jeśli nie znalazłaś peruki, która spełnia twoje oczekiwania skorzystaj z indywidualnej konsultacji. Dzięki niej wspólnie ustalimy, która z peruk będzie dla ciebie najkorzystniejsza!