Łysienie plackowate leczenie

Łysienie plackowate – leczenie

Łysienie plackowate a peruki

Łysienie plackowate (łac. alopecia areata) dotyka szczególnie ludzi młodych a nawet dzieci. Na samym początku, włosy wypadają miejscowo, ale bardzo intensywnie. Łysienie plackowate jest chorobą autoimmunologiczna, która w dużym skrócie oznacza, że organizm sam zaczyna siebie atakować i powoduje stan zapalny mieszków włosowych. Przyczyna tej choroby jak dotąd nie jest do końca znana, aczkolwiek łysienie plackowate to najczęstsza przyczyna wypadania włosów wśród młodych osób. Wedle statystyk lekarzy oraz raportowanych chorób, ponad 60% osób borykających się z łysieniem plackowatym ma mniej niż 32 lata.

Co to jest łysienie plackowate i jaki wpływ ma na nasze samopoczucie?

Cytując za największą skarbnicą wiedzy (wikipedią):

Łysienie plackowate (łac. alopecia areata) – choroba skórna o nieustalonej dotąd etiopatogenezie. Cechuje się występowaniem przejściowych lub trwałych ognisk wyłysienia, w obrębie których skóra nie jest zapalnie zmieniona. Dotyczy 2% pacjentów zgłaszających się do dermatologa. Z uwagi na częste występowanie długotrwałego i rozległego wyłysienia, łysienie plackowate może doprowadzać do poważnych zaburzeń psychologicznych, spowodowanych brakiem akceptacji swojego wyglądu.

Jak widać, łysienie plackowate może też wpłynąć na postrzeganie samego siebie – mało która z nas będzie chciała zaakceptować puste przestrzenie w swojej fryzurze – może się to objawiać obniżonym nastrojem, brakiem chęci utrzymywania relacji społecznych.

Dookoła leczenia łysienia plackowatego narosło w ostatnich latach wiele mitów oraz informacji o wynalezieniu kolejnego „cudownego leku”. Niestety do dnia dzisiejszego nie potwierdzono istnienia żadnego leku o wysokiej skuteczności lub leku który po zaprzestaniu stosowania pozostawi długotrwałe efekty – efekty takiego leczenia w 99% są niezadowalające i mogą zostawić przysłowiową „dziurę w portfelu”. Jedynie metody fotodynamiczne UVA & PUVA mogą przynosić częściowe rezultaty – aczkolwiek tylko u połowy pacjentów. Pomimo tego, że medycyna idzie do przodu i prowadzone są różnego rodzaju badania na temat naświetleń czy innych terapii (np. DCP), to żadna z zastosowanych do tej pory metod nie spowodowała 100% cofnięcia się choroby.

Topper na początkowe łysienie plackowate

W przypadku gdy łysienie plackowate występuje na czubku głowy oraz jest stosunkowo małe – możemy zdecydować się na topper / włosy naturalne clip in – jest to tanie i szybkie rozwiązanie dzięki któremu będziemy mogły odzyskać swoją pewność siebie, pozbawiając się obawy odsłonięcia naszego problemu. Toppery clip in są montowane do naszych istniejących włosów za pomocą spinek a specjalna warstwa materiału (mikroskóra) imituje naszą naturalną skórę – dzięki temu, topper będzie trzymał się pewnie oraz dobrze dobrany, będzie niewidoczny.

peruki

peruki

Peruki na łysienie plackowate

Jeżeli masz do czynienia z większym problemem – tzn obszar łysienia jest większy, nie można go przykryć swoimi naturalnymi włosami lub znajduje się na bokach / z tyłu głowy, warto w takim wypadku rozważyć peruki. Kiedyś owiane złą sławą, dzisiaj zyskujące uznanie wielu Polek. Dawniej kojarzone z twardymi, grubymi włosami, odstające od głowy i spadające – dzisiaj dobrze dopasowane, komfortowe, przewiewne, wykonane ze świetnych materiałów lub włosów naturalnych. Peruki syntetyczne wysokiej jakości, peruki naturalne, peruki mieszane – 3 rodzaje w zależności od potrzeb klientki, gdzie fryzury mogą zaskoczyć nie jedną z Was. Proste, kręcone, falowane, długie, krótkie – to są dzisiejsze nowoczesne peruki damskie. Nasz sklep z perukami oferuje wszystkie rodzaje, a dostępne modele są wykonane z włosów najwyższej jakości – często peruki które są dobrze dopasowane do klientki pod względem rozmiaru, koloru włosów, typu czepka oraz oczywiście długości są nie do odróżnienia od prawdziwej, oryginalnej fryzury (nawet peruka czarna syntetyczna, która kiedyś była symbolem prostego, sztucznego produktu!).

 

Obecne peruki wykonane z włosków naturalnych z czy też syntetycznych należą do grupy produktów o których z powodzeniem można powiedzieć że są produktami najwyższej jakości – peruki które oferuje sklep peruk hairly świetnie wpisują się w ten opis. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu oraz szczegółowej kontroli i obserwacji produktów oraz ich procesów produkcyjnych, jesteśmy w stanie zaoferowanie tanie peruki wysokiej jakości – z nami masz wybór jak poradzić sobie z efektami łysienia – czy to peruka syntetyczna, naturalna – są ode dostępne od ręki z błyskawiczną wysyłką oraz co najważniejsze z możliwością przymierzenia w domu – od teraz możesz zamówić wszystkie produkty które oferuje nasz sklep z darmową przesyłką oraz w przeciągu 14 dni w spokoju własnego domu przymierzyć go i sprawdzić czy jest to produkt który zaspokaja Twoje oczekiwania – peruki długie blond, syntetyczne peruki dla seniorów – wybierz dowolny produkt i po prostu go wytestuj.

 

W odpowiedzi na oczekiwania wielu klientek stworzyliśmy również nowy produkt, który łączy zalety peruk naturalnych z zaletami syntetycznych – peruki mieszane – są one wykonane w 50% z włosków naturalnych oraz 50% włosków syntetycznych, dzięki czemu są dostępne w cenach pomiędzy jednymi a drugimi, będąc idealnym kompromisem między ceną a jakością – dobrze dopasowane, z odpowiednią gęstością będą komfortowym rozwiązaniem które pomoże Ci rozwiązać problem łysienia plackowatego bez nadszarpywania Twojego domowego budżetu, co niestety jest często efektem długich i wątpliwych kuracji jakie są dostępne na rynku wśród wielu „specjalistów”. W peruce nie musisz również ograniczać swoich codziennych czynności – dalej możesz biegać, jeździć na rowerze, spać bez obawy iż się uszkodzi czy też spadnie – co jest też najważniejsze – chronisz swój organizm, ponieważ długoterminowe działanie farmakologicznych terapii na łysienie plackowate nie zostało jeszcze poznane. Chronisz również swoje włosy, przykrywając je bezinwazyjnie nowymi, osadzonymi na delikatnym materiale który nie powodu żadnych podrażnień czy też uszkodzeń istniejących włosków.

Mamy nadzieję iż nasze spojrzenie na problem łysienia plackowatego pomogło Ci rozwiać Twoje wątpliwości i było solidną dawką informacji. Jeżeli chciałabyś zasięgnąć więcej informacji, zapraszamy do kontaktu – nasz sklep szczegółowo opisze dostępne produkty oraz udzieli dodatkowych informacji.

Poniżej odnośniki do oferty sklepu:

 

author-avatar

O autorze: Sonia

Właścicielka i założycielka sklepu Hairly.pl. Z własnego doświadczenia wie jak trudno znaleźć odpowiednią perukę. Od wielu lat pomaga kobietom w dążeniu do wymarzonych włosów. Najważniejsza jest dla niej jakość produktów i skuteczna obsługa klienta.