Nie masz jeszcze nic w koszyku.

Image Alt

hairly.pl

Włosy w perukach - przewodnik
rodzaje wlosow w perukach main

rodzaje włosów w perukachDo tworzenia peruk można wykorzystywać włosy syntetyczne lub naturalne. Peruki z włosów naturalnych są cenione za wysoką jakość i wygląd, który w niczym nieustępujący własnym włosom. W artykule przedstawiamy rodzaje włosów wykorzystywane w perukach Hairly oraz ich główne wady, i zalety.

Włosy naturalne

Peruki naturalne charakteryzują się lekkim i świeżym wyglądem, a także wysoką wytrzymałością. Do peruk są wykorzystywane włosy różnego pochodzenia, które różnią się strukturą, kolorem, a także podatnością na układanie.

Włosy brazylijskie

Włosy brazylijskie są wykorzystywane nie tylko do peruk, ale i do przedłużania włosów własnych w salonach fryzjerskich. Charakteryzują się grubą i mocną strukturą. Są gładkie, co pozwala na ich łatwe rozczesywanie. Zazwyczaj są poddawane procesom barwiącym i trwale stylizującym, ale coraz częściej można zobaczyć peruki wykonane z niefarbowanych, brazylijskich włosów. Zaletą jest wybór peruk o prostych, jak i kręconych pasmach.

peruka naturalna włosy brazylijskie

Włosy europejskie

Pod terminem „europejskie” najczęściej kryją się włosy pozyskane od włoszek i hiszpanek, sporadycznie od mieszkanek innych krajów południowej Europy. Naturalnie są w kolorze ciemnobrązowym lub czarnym, jednak w perukach najczęściej są poddawane procesom rozjaśniającym. Włosy europejskie mają gładką i przyjemną w dotyku strukturę, podobną do typu sławieńskiego. W perukach często występują jako tzw. remy, czyli włosy, w których łuski są skierowane naturalnie do dołu, co eliminuje niemile widziane puszenie i mechacenie się. Peruki damskie tego typu są podatne na stylizację przy użyciu temperatury.

Włosy chińskie

Ten typ włosów naturalnych, w przeciwieństwie do europejskich, charakteryzuje się bardzo ciemnym kolorem i sztywną, prostą strukturą. Dostępne w sklepach peruki damskie z chińskich włosów są najczęściej mocno rozjaśniane, dla uzyskania pożądanego koloru, a następnie jest nakładany na nie płynny silikon. Nałożenie warstwy wygładzającej poprawia wygląd peruki po tak intensywnych zabiegach, jednak nie będzie ona tak trwała, jak peruka z innego typu włosów naturalnych. Takie peruki są polecane na wyjścia okazjonalne lub dla osób, które lubią mieć w swojej szafie wiele peruk. Włosy chińskie są wykorzystywane do peruk również w postaci nieprzetworzonej, więc jeżeli lubisz proste, czarne i lśniące włosy, wybierz właśnie te.

Włosy indyjskie

Włosy indyjskie wykorzystywane w perukach naturalnych są grube i ciężkie. Są tańszą alternatywą dla włosów europejskich. Tak jak w przypadku włosów chińskich, podlegają procesom intensywnego rozjaśniania i pokrywania silikonem, dla przywrócenia gładkości i blasku. Poleca się, aby podczas mycia stosować serum silikonowe, aby jak najdłużej utrzymać je w nienagannej kondycji. Przy braku odpowiedniej pielęgnacji mogą zacząć się plątać. Bardzo często peruki indyjskie mają falowane lub lekko kręcone pasma. Są podatne na układanie, dlatego możemy zmieniać fryzury wedle naszych upodobań.

Włosy dziewicze

Włosy dziewicze to włosy nigdy niepoddawane procesowi farbowania, najczęściej pochodzenia słowiańskiego. Peruki występują w kolorach od średnich brązów do, tak zwanych, słowiańskich blondów. Są pozyskiwane od posiadaczek, które zadbały o ich nienaganną kondycje. Peruki naturalne z włosów dziewiczych to produkty premium o najwyżej jakości. Charakteryzuje je lekkość i zdrowy blask, a dzięki prawidłowej pielęgnacji można utrzymać ten efekt nawet przez kilka lat. Doskonale nadają się do noszenia codziennego, bo zapewniają najwyższy komfort użytkowania. Jeśli zmagasz się z chorobami skóry głowy, wybierz perukę z włosów dziewiczych, która jest prawie niewyczuwalna.

Włosy syntetyczne

Rodzaje włosów w perukach syntetycznychPeruki syntetyczne to produkty znacznie tańsze w porównaniu do peruk naturalnych. Polecamy je osobom, które lubią eksperymentować ze swoim wizerunkiem i traktują peruki jako stylowe dodatki. Nasz sklep z perukami Hairly ma w asortymencie szeroki wybór peruk syntetycznych zarówno o naturalnych kolorach i klasycznych fryzurach, jak i bardziej odważne i ekstrawaganckie modele. Peruki syntetyczne wysokiej jakości są wykonane z kanekalonu. Dzięki zaawansowanym technologiom obecnie peruka syntetyczna nie różni się mocno od peruki naturalnej. Zaletą jest duża dostępność kolorów i różnorodne fryzury. Dostępne na Hairly peruki z włókien syntetycznych często są podatne na stylizacje przy użyciu ciepła. Wraz z upływem czasu mogą zacząć się strzępić lub mechacić, co można jednak łatwo naprawić w warunkach domowych.

Jaki rodzaj peruki wybrać?

W asortymencie Hairly znajdziesz peruki z włosów naturalnych i syntetycznych. Każdy produkt jest szczegółowo opisany, a w jego charakterystyce jest zawarta informacja o dokładnym pochodzeniu włosów. Wszystkie peruki damskie, jakie oferuje sklep Hairly, swoim klientom są najwyższej jakości, dzięki pracy specjalistów z wieloletnim doświadczeniem. Osobom, które dopiero zaczynają swoją przygodę z perukami, polecamy tanie peruki damskie z pasem syntetycznych. Posiadanie kilku rodzajów peruk z niższej półki cenowej pozwala na częstsze zmienianie fryzury i zabawę ze swoim wyglądem. Peruki naturalne sprawdzą się u osób, które z różnych powodów chciałyby nosić perukę na co dzień. Fryzury z włosów naturalnych zapewniają najwyższy komfort noszenia i są do nieodróżnienia od włosów własnych.

Sklep Hairly, poza produktami, które znajdziesz w asortymencie, oferuje usługę wykonania zamówienia indywidualnego. Na podstawie wytycznych i projektu klienta możemy stworzyć perukę z każdego typu włosów naturalnych, pasm syntetycznych lub perukę mieszaną – w tym celu, zapraszamy do zakładki peruki na zamówienie. Zależy nam na spełnieniu wszystkich oczekiwań klienta, dlatego w razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu.