Czy Twoja peruka wydaje się zbyt luźna, albo zbyt ciasna? Uciska w głowę a może się przemieszcza? Regulowane paski to super rozwiązanie! Zdecydowana większość peruk dostępnych w naszym sklepie jest wyposażona w paski, które zostały zaprojektowane w specjalny sposób, abyś mogła dopasować perukę do każdego kształtu głowy. Proces ten jest bardzo szybki i przeważnie zajmuje mniej niż 3 minuty. Nie jest też skomplikowany. Przedstawiamy Ci kilka cennych rad, jak prawidłowo wyregulować perukę abyś czuła się zawsze komfortowo.

jak regulowac peruke

Jak zmniejszyć perukę używając pasków regulujących

Przed założeniem peruki, przyjrzyj się dokładnie wnętrzu czepka. Znajdziesz tam paski regulujące na haczyki zaciskowe (jak w staniku!). Są one zlokalizowane w tylnej, dolnej części peruki.

Jeżeli peruka jest zbyt ciasna, spróbuj poluzować obydwa paski o jeden stopień. A w przypadku gdy była zbyt luźna, zacieśnij o jeden stopień w kierunku do środka. Każda z nas ma inną głowę, pociągłą, owalną – z tego powodu w naszych perukach umieściliśmy paski do regulacji. Paski regulujące są elastyczne, dlatego przy zmianie pozycji bierz na to poprawę! Czepek nie może uciskać głowy.

Dopasowywanie do swojego rozmiaru

W zależności od konkretnego produktu, perukę możesz zmniejszyć nawet do obwodu 50 cm – jest to rozmiar dziecięcy!. Jeżeli chcesz to zrobić po prostu:

  • Dostosuj rozmiar czepka za pomocą pozycji pasków – jest to wyjątkowo wygodne rozwiązanie
  • Zmieniaj pozycję paska stopień za stopniem – w końcu nie chcemy uszkodzić naszych nowych wspaniałych włosów! Za każdą zmianą przymierz perukę.
  • Najbardziej krańcowych pozycji powinnaś w gruncie rzeczy używać tylko gdy masz bardzo małą lub bardzo dużą głowę – w przeciwnym razie, Twoja peruka będzie zbyt mocno, lub zbyt mało ściśnięta powodując dyskomfort.
  • Upewnij się że peruka jest ulokowana na głowie tak idealnie jak to możliwe – nie za ciasno, nie za luźno – nasze peruki z wysokiej jakości materiałów zostały zaprojektowane w taki sposób aby były oddychające. Jeżeli ściśniesz się za bardzo, możesz wywołać podrażnienia
  • Grzebyk Velcro zamontuj do włosów (jeżeli posiadasz) – jest to dodatkowym zabezpieczeniem
  • Złap perukę za skrzydełka na skroni i pociągnij ją w dół – dzięki temu finalnie dopasujesz perukę

Mamy nadzieję że ten poradnik pomoże Ci zwiększyć codzienny komfort użytkowania naszych peruk.

author-avatar

O autorze: Sonia

Właścicielka i założycielka sklepu Hairly.pl. Z własnego doświadczenia wie jak trudno znaleźć odpowiednią perukę. Od wielu lat pomaga kobietom w dążeniu do wymarzonych włosów. Najważniejsza jest dla niej jakość produktów i skuteczna obsługa klienta.