Nie masz jeszcze nic w koszyku.

Image Alt

hairly.pl

Jakim szamponem myć perukę naturalną?

Prawdopodobnie słyszałaś o zagrożeniach związanych z siarczanami i parabenami. Chociaż te składniki nie są strasznie szkodliwe dla Twoich włosów, usunięcie ich na pewno poprawi kondycję Twojej peruki. 

2 szkodliwe składniki.

Siarczan (Sulfate) to super mocna mikstura którą znajdziecie w wielu produktach kosmetycznych i pielęgnacyjnych. Jest on stosowany w produktach które działają podobnie do mydła oraz w środkach czyszczących o wzmocnionym działaniu. Składnik, który czyści Twoje włosy? Na pierwszy rzut oka może się to wydawać idealne, ale większość ludzi nie zdaje sobie sprawy z tego że siarczan w wysokiej koncentracji może pozbawić włosy koloru i naturalnych olei ochronnych.
Parabeny, które też znajdziecie w kosmetykach i produktach pielęgnacyjnych są najczęściej używane jako środki konserwujące. Konserwanty te są maskowane jako nieszkodliwe składniki, które zapobiegają w szamponie wzrostowi grzybów i bakterii. Jednak mogą być szkodliwe dla naszego organizmu. 

Jakiego szamponu używać do peruk z włosów naturalnych.

Najlepszym rozwiązaniem będzie używanie szamponów bez składników powyżej, z przeznaczeniem do włosów suchych / bardzo suchych. W ten sposób z łatwością utrzymasz swoją perukę z włosów naturalnym w perfekcyjnym stanie.
Tutaj znajdziesz kosmetyki do peruk w naszym sklepie: klik
Dodatkowo, po każdym myciu, nasi specjaliści obowiązkowo zalecają nałożenie odżywki do włosów suchych, na całą długość włosów z wyłączeniem nasady, tak aby zamknąć łuskę.
Przez pierwsze cztery mycia trzymaj odżywkę nawet do 30 minut, z tego względu że włos jest martwy i jest jeszcze niezdyscyplinowany i bardzo suchy. Podczas kolejnych myć, wystarczy nałożyć odżywkę na 5 minut i następnie spłukać letnią wodą. Do naszych peruk naturalnych rekomendujemy użycie raz w tygodniu również maski do suchych włosów.
Stosując się do tych zasad, wydłużysz żywotność peruki a sam włos będzie bardziej podatny na wszelkie stylizacje.