Nie masz jeszcze nic w koszyku.

Image Alt

hairly.pl

Moja pierwsza peruka – Na co zwrócić uwagę
zdjęcie peruka

Więcej kobiet niż kiedykolwiek w dzisiejszych czasach zwraca się ku perukom. Wiele z nas doświadcza wypadania włosów (z powodów naturalnych lub medycznych), ale jest też wiele osób które przechodzą na peruki lub tupety aby uzyskać większą objętość włosów lub zmienić styl.

Jak wybrać dobrą perukę?

Dzięki celebrytom i celebrytkom którzy często noszą peruki i tupety aby uzyskiwać zawsze idealny wygląd, peruki i tupety stają się z dnia na dzień coraz bardziej popularne. Więc i Ty jesteś w trakcie poszukiwań i z pewnością pytasz się sama siebie – „jak dobrać perukę”?

Przy kupowaniu pierwszej peruki trzeba wziąć pod uwagę kilka czynników:

  1. Typ włosów: Wyróżniamy dwie podstawowe opcje: włosy naturalne oraz włosy syntetyczne. Obie mają swoje zalety i wady ale peruki z włosów naturalnych zdecydowanie dłużej zachowują swoją trwałość oraz są lepsze w dotyku. Będziesz je układać jak swoje naturalne włosy. Z drugiej strony, peruki z włosów syntetycznych są znacznie tańsze i nie będziesz musiała ich ponownie układać, ponieważ styl fryzury jest trwale osadzony w peruce. Peruki z włosów syntetycznych są również lżejsze. Podsumowując: jeżeli masz budżet na perukę naturalną i cenisz sobie naturalność i możliwość codziennej stylizacji – wybierz włosy naturalne. W innym wypadku, polecamy włosy syntetyczne, ponieważ przy dobrej jakości włóknie ciężko jest zauważyć że nie są to włosy naturalne. Lub możesz zrobić to co ja – mieć jedną perukę naturalną na specjalne okazje i perukę syntetyczną do codziennego użytku.
  2. Konstrukcja czepka: Najbardziej naturalny osiągniesz za pomocą czepka „front lace” (koronkowy przód) lub „monofilament”. Oznacza to, że włosy będą wyglądać tak, jakby wyrastały z Twojej głowy i zapewniają najbardziej realistyczne ułożenie / ruch. Oczywiście jeżeli Twój budżet na to nie pozwala, możesz spojrzeć na peruki zbudowane z podstawowego czepka które dadzą również zadowalający efekt.
  3. Styl i Kolor: Kupując pierwszą perukę najlepiej trzymać się stylu i koloru najbliższego temu który znasz i który jest dla Ciebie komfortowy. Jeśli prawidłowo zakładasz perukę i jest ona osadzona na czole, tam gdzie przebiega Twoja naturalna linia włosów, będzie wyglądać bardzo naturalnie. Jeżeli chodzi o kolor – wybierz z odrostami/rozjaśnieniami który ukaże głębie. Jednolite kolory mogą wyglądać fałszywie/płasko. Gdy nabierzesz doświadczenia i poczujesz się komfortowo z pierwszą peruką, wypróbuj nowe style. Zaskoczy Cię ich wszechstronność.
  4. Gdy nie mogę nic znaleźć: Napisz lub zadzwoń do nas. Wiemy jak ciężkim i skomplikowanym procesem może być szukanie pierwszej peruki. Możesz do nas napisać na Messengerze, wypełnić formularz zamówienia indywidualnego lub po prostu zadzwonić. Pamiętaj że każdą perukę zamówioną u nas możesz przymierzyć w domu – masz 14 dni na zwrot bez żadnych konsekwencji! A specjaliści z hairly.pl z pewnością pomogą Ci znaleźć odpowiednią perukę, nawet gdy nie ma jej na stronie!

zdjęcie peruka

Mamy nadzieję że teraz proces wyboru peruki będzie dużo łatwiejszy. Po zakupie pamiętaj tylko o następujących punktach czego nie robić:

  1. Nie noś peruki prosto z opakowania. Ułóż ją przed założeniem.
  2. Nie poddawaj się po jednym założeniu! Noś perukę najpierw w domu, wyjdź na dwór i spójrz na nią w świetle słonecznym. Pamiętaj że Ci, którzy Cię znają i kochają zauważą różnicę od razu ponieważ widzą Cię każdego dnia i to oczywiste że będziesz wyglądać dla nich po prostu inaczej. Najlepiej ostrzeż ich!