Nie masz jeszcze nic w koszyku.

Image Alt

hairly.pl

Jak poprawić kondycję peruki z włosów naturalnych
zdjęcie włosy

Jak już wiemy, najbardziej naturalny efekt uzyskasz kupując perukę z włosów naturalnych. Jeśli jesteś już szczęśliwą posiadaczką peruki naturalnej, z pewnością wiesz, że trzeba o nią bardzo dbać. Odpowiednia pielęgnacja włosów naturalnych, może wydłużyć ich żywotność nawet do 2 lat.


Samo noszenie, stylizacje na ciepło, używanie kosmetyków czy częste mycie będą sprawiać, że na peruce pokażą się oznaki zużycia takie jak: łamliwość włosa, puszenie, plątanie, czy utrata koloru. Mamy dla Ciebie kilka rad, które mogą być pomocne w zniwelowaniu tych oznak.

zdjęcie włosy

Etap 1
Przypnij perukę do płóciennej główki. Pamiętaj aby nie przebić czepka zbyt grubą igła. Jeśli masz perukę z czepkiem „mono”/ „monofilament” nie przypinaj tej części w żaden sposób. Postaraj się bardzo delikatnie przypiąć perukę do główki. Jeśli masz inny stojak również tutaj zadziała.


Etap 2
Po przypięciu peruki, podziel włosy na 3 sekcje. Wydzieloną sekcje zostaw, resztę włosów podepnij do góry. Następnie nałóż odżywkę dla włosów bardzo suchych. Pamiętaj aby nie nakładać odżywki blisko nasady. Skup się najbardziej na matowych częściach włosa. Po nałożeniu odżywki, użyj grzebienia z szerokimi zębami do rozczesania, rób to bardzo delikatnie tak aby nie wyrywać włosów. Potrzymaj tak nałożoną odżywkę po 15 min na każdą sekcję.

Etap 3

Po upływie czasu możesz umyć perukę. Aby to zrobić należy:

  1. Nalej do niewielkiej miski lub zlewu wodę o temperaturze do 30 stopni. Wody powinno być na tyle dużo aby swobodnie zanurzyć perukę. Zanurz perukę i delikatnie bez pocierania wymieszaj ją z wodą, po to aby zmyć dokładnie odżywkę.
  2. Wylej wodę i nalej nową, również taką samą ilość w tej samej temperaturze. Wlej do wody szampon około 30ml do włosów bardzo suchych. Wymieszaj szampon dobrze z wodą i zanurz perukę ponownie. Uciskaj perukę bardzo delikatnie w wodzie, tak jakbyś ją wyciskała w wodzie. W ten sposób pozbędziesz się również zanieczyszczeń z czepka. Po dokładnym umyciu wyjmij perukę.
  3. Na rozłożony ręcznik połóż perukę i ją osusz. Osuszamy ją w sposób uciskania tym samym lub drugim ręcznikiem. Pamiętaj aby nie pocierać włosów.
  4. Po osuszeniu rozczesz grzebieniem z rzadkimi zębami lub szczotką z podwójnym włosiem, nałóż na główkę i pozostaw do wyschnięcia.

Po takiej kuracji, kondycja Twojej peruki powinna być jak nowa.

Jeśli ten sposób nie zadziałał, mamy dla Ciebie rozwiązanie awaryjne. Postępuj tak samo jak w etapie 1 i etapie 2 ale zamiast odżywki nałóż maskę do włosów bardzo suchych. Po nałożeniu maski na każdą sekcję, zawiąż włosy folią spożywczą lub siatką. W ten sposób pod folią zrobić się bardzo ciepło i maską bardzo dobrze przejdzie przez strukturę włosa. Po nałożeniu folii, weź suszarkę i na niskiej temperaturze zacznij suszyć pasma zawinięte w folie. Każdą część susz po około 2 minuty. Po osuszeniu każdej części, ściągnij folię i susz pasma już bez folii, pamiętaj aby zabezpieczyć włosy preparatem chroniącym przed wysokimi temperaturami. Wysusz włosy tak samo jak swoje własne.

Taka pielęgnacja powinna pomóc odnowić Twoją perukę. Pamiętaj jednak, że jeżeli uprzednio niewłaściwie pielęgnowałaś swoją perukę, to nawet najbardziej nawilżający zabieg nie pomoże wydłużyć jej żywotności.