Nie masz jeszcze nic w koszyku.

Image Alt

hairly.pl

Jak dopasować kolor tupetu
tupet-jak-dobrac-kolor

Dopasowywanie koloru tupetu

Znalezienie odpowiedniego koloru tupetu, który będzie idealnie pasował do Twojego naturalnego koloru włosów nie jest zadaniem najprostszym. Dlatego też opracowaliśmy specjalny proces który pomoże Ci dopasować kolor i ułatwi nawigację po oceanie opcji.

Zacznijmy od odcienia skóry

Najlepszym miejscem na początek będzie omówienie odcieni skóry i relacji pomiędzy odcieniem skóry a kolorem włosów.

Jeżeli masz jasną skórę, możesz zakładać że Twoja karnacja jest odcienia chłodnego. Jednakże nie jest to zawsze prawdą. Możesz być też karnacji cieplejszej. Na każdej z nas kolory będą wyglądały inaczej. Ustalenie tego, jaką masz karnację jest stosunkowo proste. Przyjrzyj się swoim żyłom na nadgarstkach – osoby o ciepłym odcieniu skóry mają żyły o zielonym odcieniu natomiast osoby o chłodnym, będą miały żyły niebieskie/fioletowe. Jeżeli nie jesteś pewna – najprawdopodobniej Twoja Twój odcień/karnacja jest mieszana.

Wbrew naturalnemu instynktowi, jeżeli masz ciepłą karnację, nie powinnaś szukać ciepłych kolorów. Zdecydowanie powinnaś ich unikać. Dobrym wyborem będzie kolor z odrobiną popiołu, który uwydatni Twoją karnację. Naturalnie też, jeżeli masz chłodną karnację, powinnaś szukać kolorów o cieplejszym odcieniu, aby nadać kontrastu.

tupet-jak-dobrac-kolorJak dopasować do kolorów włosów

Aby dopasować tupet do swojego naturalnego koloru włosów, musisz wziąć więcej czynników pod uwagę. Jednym z nich jest współczynnik ciemności do światła. Podążaj za tym prostym przewodnikiem:

  • 1 do 1B to czarne kolory
  • 2 do 12 to brązy
  • 14 do 26 to blondynki
  • 27 do 33 to naturalne czerwone kolory
  • 130 do 132 to żywe czerwienie
  • Od 34 do 60 to szarości!

Pamiętaj też, że tupety różnią się od peruk – zakładamy je na czubek głowy i przez to pokazujemy też nasze naturalne włosy pod spodem. Z naszego doświadczenia wynika że nasze zewnętrzne warstwy włosów są zawsze odrobine jaśniejsze niż wewnętrzne – jest to spowodowane słońcem które przez całe Lato,sans-serif rozjaśnia górne warstwy.

Tupety z włosów naturalnych można też tonować – tak więc nie martw się jeżeli tupet na początku nie pasuje w 100% do Twojego koloru włosów.

Przy zamawianiu online czasami może być ciężko dokładnie porównać kolory na ekranie, dlatego też możesz zamówić każdy z naszych tupetów do przymierzenia w domu i oddać go w przeciągu 14 dni bez żadnych konsekwencji – musisz tylko opłacić przesyłkę zwrotną. Dzięki temu możesz go wypróbować spokojnie w domowym zaciszu.