Dopasowywanie koloru tupetu

Znalezienie odpowiedniego koloru tupetu, który będzie idealnie pasował do Twojego naturalnego koloru włosów nie jest zadaniem najprostszym. Dlatego też opracowaliśmy specjalny proces który pomoże Ci dopasować kolor i ułatwi nawigację po oceanie opcji.

Zacznijmy od odcienia skóry

Najlepszym miejscem na początek będzie omówienie odcieni skóry i relacji pomiędzy odcieniem skóry a kolorem włosów.

Jeżeli masz jasną skórę, możesz zakładać że Twoja karnacja jest odcienia chłodnego. Jednakże nie jest to zawsze prawdą. Możesz być też karnacji cieplejszej. Na każdej z nas kolory będą wyglądały inaczej. Ustalenie tego, jaką masz karnację jest stosunkowo proste. Przyjrzyj się swoim żyłom na nadgarstkach – osoby o ciepłym odcieniu skóry mają żyły o zielonym odcieniu natomiast osoby o chłodnym, będą miały żyły niebieskie/fioletowe. Jeżeli nie jesteś pewna – najprawdopodobniej Twoja Twój odcień/karnacja jest mieszana.

Wbrew naturalnemu instynktowi, jeżeli masz ciepłą karnację, nie powinnaś szukać ciepłych kolorów. Zdecydowanie powinnaś ich unikać. Dobrym wyborem będzie kolor z odrobiną popiołu, który uwydatni Twoją karnację. Naturalnie też, jeżeli masz chłodną karnację, powinnaś szukać kolorów o cieplejszym odcieniu, aby nadać kontrastu.

tupet jak dobrac kolorJak dopasować do kolorów włosów

Aby dopasować tupet do swojego naturalnego koloru włosów, musisz wziąć więcej czynników pod uwagę. Jednym z nich jest współczynnik ciemności do światła. Podążaj za tym prostym przewodnikiem:

  • 1 do 1B to czarne kolory
  • 2 do 12 to brązy
  • 14 do 26 to blondynki
  • 27 do 33 to naturalne czerwone kolory
  • 130 do 132 to żywe czerwienie
  • Od 34 do 60 to szarości!

Pamiętaj też, że tupety różnią się od peruk – zakładamy je na czubek głowy i przez to pokazujemy też nasze naturalne włosy pod spodem. Z naszego doświadczenia wynika że nasze zewnętrzne warstwy włosów są zawsze odrobine jaśniejsze niż wewnętrzne – jest to spowodowane słońcem które przez całe Lato,sans-serif rozjaśnia górne warstwy.

Tupety z włosów naturalnych można też tonować – tak więc nie martw się jeżeli tupet na początku nie pasuje w 100% do Twojego koloru włosów.

Przy zamawianiu online czasami może być ciężko dokładnie porównać kolory na ekranie, dlatego też możesz zamówić każdy z naszych tupetów do przymierzenia w domu i oddać go w przeciągu 14 dni bez żadnych konsekwencji – musisz tylko opłacić przesyłkę zwrotną. Dzięki temu możesz go wypróbować spokojnie w domowym zaciszu.

author-avatar

O autorze: Sonia

Właścicielka i założycielka sklepu Hairly.pl. Z własnego doświadczenia wie jak trudno znaleźć odpowiednią perukę. Od wielu lat pomaga kobietom w dążeniu do wymarzonych włosów. Najważniejsza jest dla niej jakość produktów i skuteczna obsługa klienta.