peruki krecone naturalne jak dbacIdealne fale i loki są marzeniem wielu kobiet. Nic w tym dziwnego. Wyglądają wyjątkowo dziewczęco i romantycznie, przez co nadają się zarówno na co dzień, jaki i na romantyczne wyjścia. Jednak samodzielne stylizacje nie pozwalają na długie cieszenie się idealną fryzurą. Każdy, nawet najmniejszy deszcz sprawia, że misternie skręcane loki natychmiast się prostują. Na szczęście jest rozwiązanie, które pozwala bez przeszkód cieszyć się pięknymi, a przede wszystkim trwałymi lokami. Jest to odpowiednio dobrana peruka.

Jednak pamiętaj, że decydując się na zakup kręconej peruki, musisz pamiętać o tym, bo w odpowiedni sposób ją pielęgnować? Jak odpowiednio zadbać o peruki z naturalnych, kręconych włosów? O tym dowiesz się poniżej.

Jak dbać o perukę?

Odpowiednia pielęgnacja peruki jest kluczem do zachowania jej zachwycającego kształtu oraz odpowiedniej struktury włosa. Jeśli zależy Ci na tym, by zakupiona peruka syntetyczna czy naturalna mogła Ci służyć przez długie lata musisz ściśle przestrzegać określonych zasad pielęgnacji. Nie ma tu miejsca na drogi na skróty. Tylko właściwa pielęgnacja pozwoli Ci na długo cieszyć się wyglądem swoich peruk naturalnych.

Pamiętaj, że włosy w peruce, również tej naturalnej, różnią się od tych, które masz na głowie, dlatego również inaczej musisz się z nimi obchodzić.

peruki krecone jak o nie dbacPrzede wszystkim zapomnij o szczotce

Jeśli zależy Ci na tym, by Twoja peruka na długo zachowała swój kształt i intensywność loków powinnaś raz na zawsze zapomnieć o szczotce. Standardowe szczotki mogą przyczyniać się do puszenia się włosów naturalnych, przez co później może być Ci ciężko przywrócić naturalne loki.

Dla odpowiedniej pielęgnacji peruki, wybieraj wyłącznie grzebień z szeroko rozstawionymi zębami. W ten sposób szybko i skutecznie pozbędziesz się ewentualnych kołtunów, a przy tym nie zniszczysz loków.

Rozczesywanie peruki naturalnej z kręconymi włosami

Gdy już wiesz, jakich narzędzi należy używać w celu dokładnego rozczesania peruki naturalnej z kręconymi włosami, możesz przejść do działania.

Najwygodniej będzie ci, gdy umieścisz perukę na specjalnym stojaku lub główce.

Przystępując do rozczesywania, wydzielaj pasma przy użyciu grzebienia. Następnie delikatnie spryskaj każdą partię sprayem kondycjonującym, przeznaczonym do peruk z włosów naturalnych. W ten sposób znacząco ułatwisz sobie pracę. Gdy już wszystkie partie będą odżywione możesz przejść do rozczesywania.

Pamiętaj, aby nie szarpać włosów. Gdy na Twojej peruce pojawią się mocne kołtuny rozczesuj je delikatnie, zaczynając od końcówek i przechodząc stopniowo coraz wyżej. W ten sposób znacząco zmniejszysz ryzyko wyrwania pasm.

Jak utrzymać loki na dłużej?

Aby Twoja peruka na dłużej zachowała idealny skręt powinnaś pamiętać o odpowiednim przechowywaniu peruki. W tym celu najlepiej sprawdzi się siatka, w której otrzymałaś zakupioną perukę.

Każdorazowo, gdy rezygnujesz z noszenia peruki, pamiętaj, by odłożyć ją na specjalny stojak, a następnie starannie załóż siatkę, uważając na to, by wszystkie włosy znalazły się w jej wnętrzu. W ten sposób loki nie będą się prostować pod wpływem ciężaru włosów.

Jak myć peruki naturalne?

Peruki naturalne, tak jak swoje własne włosy, musisz systematycznie myć, aby nie doprowadzić do gromadzenia się potu, brudu, kurzu czy wszelkich pozostałych zanieczyszczeń. Jednak musisz mieć przy tym na uwadze, że peruka, nawet najwyższej jakości musi być pielęgnowana w odpowiedni sposób. Zastosowanie do prania nieodpowiednich preparatów może skutkować zniszczeniem peruk naturalnych.

O czym jeszcze należy pamiętać, przed przystąpieniem do prania peruki?

W odróżnieniu do peruk syntetycznych, peruki naturalne możesz myć pod strumieniem letniej wody. Nie musisz szykować odpowiednich narzędzi. Wystarczy, że przygotujesz odpowiednie kosmetyki i możesz przystąpić do mycia.

Odpowiednie przygotowanie

Każdorazowo, przed rozpoczęciem mycia należy dokładnie, a zarazem delikatnie czesać perukę. Pozwoli to pozbyć się ewentualnych splątań, które w późniejszym etapie mogłyby znacząco utrudnić Ci pracę.

Przystępując do czesania, umieść perukę na odpowiednim stojaku, a następnie, wykorzystując wyłącznie grzebień z szerokim rozstawem zębów rozczesz włosy, zaczynając od końcówek i stopniowo kierując się do góry.

Mycie

Przed przystąpieniem do mycia swojej peruki musisz ją dokładnie zmoczyć, polewając ją strumieniem letniej wody. Namaczanie peruki należy rozpocząć od czepka, aż po końcówki włosów. Nie czesz mokrej peruki.

Gdy już cała peruka będzie mokra możesz przejść do mycia. Używaj do tego wyłącznie specjalnego szamponu do peruk. W ten sposób na dłużej zachowasz zachwycający wgląd i doskonałą jakość swojej peruki.

Mycie peruki zacznij od czepka i włosów znajdujących się w górnej części peruki. Następnie możesz przejść do mycia końcówek włosów.

Pamiętaj, by podczas mycia włosów kręconych nie stosować grzebienia. Może to przyspieszyć naturalnie postępujący proces prostowania loków.

Płukanie peruki

Gdy już dokładnie umyłaś swoją perukę, zwracając szczególną uwagę na czepek, możesz przejść do płukania. W tym celu ponownie polewaj perukę letnią wodą, by dokładnie spłukać cały szampon. Jeśli chcesz, podczas ostatniego płukania możesz użyć dedykowanego balsamu do peruk, którego nadmiar spłuczesz bieżącą wodą. Wybierając peruki naturalne z kręconymi fryzurami jest to szczególnie wskazane, dla zachowania dłuższej żywotności loków.

Suszenie peruki naturalnej

Suszenie peruki naturalnej z włosami kręconymi trzeba przeprowadzić we właściwy sposób. Dla wzmocnienia żywotności loków należy dbać o ich odpowiednią kondycję przez cały czas. Nadmiar wody wpływa na zwiększenie ciężaru pasm, przez co loki mogą się rozprostowywać. Aby nie przyspieszać tego naturalnego procesu, warto stosować się do poniższych wskazówek:

  • po zakończeniu płukania należy osuszyć perukę delikatnym ręcznikiem,
  • aby nie uszkodzić mokrych włosów, wystrzegaj się pocierania – delikatnie ugniataj włosy aż do maksymalnego odsączenia wody,
  • po zakończonym suszeniu umieść perukę na stojaku, w temperaturze pokojowej, włosy zabezpiecz siatką, tak by utrzymać odpowiedni skręt loków.

Pamiętaj, że to jak często powinnaś myć swoją perukę syntetyczną lub naturalną, uzależnione jest przede wszystkim od tego, jak często ją nosisz. Im częściej sięgasz po peruki, tym częściej powinnaś decydować się na pranie peruki.

peruki krecone przywracanie lokowPrzywracanie loków

Jeśli z jakichkolwiek przyczyn, w tym nieodpowiedniej pielęgnacji, zauważyłaś, że loki w Twojej peruce straciły dawny kształt, możesz podjąć próbę ich przywrócenia. Musisz się przy tym liczyć, że jest to proces czasochłonny, jednak uzyskany efekt jest naprawdę wart włożonej pracy.

Zanim przystąpisz do przywracania loków, pamiętaj o dokładnym rozczesaniu peruki, zgodnie ze wskazaną wyżej instrukcją.

Następnie każdy lok skręcaj palcami, pozwalając mu odzyskać dawny kształt. W zależności od typu loków, będziesz musiała rozdzielać perukę na pasma szersze lub węższe. Możesz również odmienić charakter swojej peruki, zmieniając rozmiar skrętu włosów.

Aby wzmocnić efekt skrętu, zalecamy stosowanie specjalistycznych odżywek bez spłukiwania. Taki produkt możesz nabyć odwiedzając dowolny sklep z perukami.

Jak widzisz, właściwa pielęgnacja peruk naturalnych z włosami kręconymi jest zadaniem mocno angażującym. Jeśli nie wiesz, czy podołasz z taką pielęgnacją, możesz zdecydować się na wybór peruki syntetycznej.

Wybierając odpowiednie peruki syntetyczne (np. z kanekelonu) zyskasz gwarancję wyższej trwałości fryzury. Peruki z włosów syntetycznych są bardziej wytrzymałe na ewentualne uszkodzenia. Co więcej, wiedząc jakie peruki syntetyczne powinnaś wybierać, nie musisz się obawiać, że fryzura będzie wyglądać sztucznie. Szeroki wybór peruk syntetycznych pozwoli Ci dobrać odpowiedni produkt do Twoich potrzeb.

Jeśli jednak zależy Ci na maksymalnie naturalnym efekcie, wówczas zdecyduj się na jedną z peruk naturalnych, które z pewnością zachwycą Cię wysoką jakością wykonania i naturalnym efektem.

author-avatar

O autorze: Sonia

Właścicielka i założycielka sklepu Hairly.pl. Z własnego doświadczenia wie jak trudno znaleźć odpowiednią perukę. Od wielu lat pomaga kobietom w dążeniu do wymarzonych włosów. Najważniejsza jest dla niej jakość produktów i skuteczna obsługa klienta.