Nie masz jeszcze nic w koszyku.

Image Alt

hairly.pl

Jak dobrać perukę perfekcyjną?
dobor peruki do ksztaltu twarzy main

dobor peruki do ksztaltu twarzy - zdjecie glowneOdpowiednio dobrana fryzura pozwala zdziałać cuda. Może wysmuklić szeroką twarz albo ukryć wysokie czoło lub po prostu podkreślić to, co w Tobie najpiękniejsze. Właśnie dlatego tak ważny jest dobór odpowiedniej fryzury do kształtu twarzy. Niestety, nasze włosy nie zawsze umożliwiają odpowiednie dopasowanie fryzury do kształtu naszej buzi. Niewystarczająca gęstość czy długość włosów sprawia, że nie możemy sobie pozwolić na większe szaleństwa. Wówczas z pomocą przychodzą peruki, które pozwalają na natychmiastową metamorfozę, bez konieczności stosowania drogich zabiegów czy niepewnych suplementacji.

Określ kształt twarzy

Aby dobór peruki do kształtu twarzy był możliwy, w pierwszej kolejności musisz określić, jak wygląda Twoja twarz. Obecnie wyróżniamy sześć podstawowych typów, takich jak:

  • okrągła – osoby mające taką twarz charakteryzują szerokie kości policzkowe i ostre kąty,
  • owalna – osoby z taką twarzą cechuje szerokie czoło i węższy podbródek, tego typu twarze są zwykle dłuższe,
  • podłużne – ten kształt jest zbliżony do twarzy owalnej, jednak osoby z twarzą podłużną wyróżnia węższy podbródek,
  • kwadratowe – osoby z taką twarzą wyróżniają się ostrymi rysami, w tym mocno zarysowaną szczęką, stosunek długości twarzy do szerokości jest zbliżony,
  • serce – czoło jest najszerszym punktem tego kształtu twarzy, zwęża się stopniowo od czoła, aż do spiczastego podbródka,
  • diamentowa – osoby z taką twarzą wyróżnia wąskie czoło i podbródek, najszerszym punktem tego typu twarzy są kości policzkowe.

dobor peruki do ksztaltu twarzy - 4 wariantyDobierz odpowiednią perukę do swojej urody

Wiedząc już, jaki masz typ kształtu twarzy, możesz przejść do kolejnego etapu, jakim jest dobranie odpowiedniej peruki. Poniżej wskażemy Ci fryzury, które najlepiej podkreślą Twoją urodę i wydobędą z niej wszystko to, co najlepsze.

Peruki dla twarzy okrągłej

Okrągły kształt twarzy wymaga delikatnego stłumienia szerokich kości policzkowych. Aby to było możliwe, należy wybierać proste cięcia, bez cieniowania. Warto postawić na perukę z prostym przedziałkiem, który doskonale podkreśli symetrię tego typu twarzy. Włosy do ramion to będzie doskonały wybór. Taka fryzura nie przytłoczy, a przy tym idealnie podkreśli Twoje walory.

Peruki dla twarzy owalnej

Twarz owalna uznawana jest przez wielu za ideał. Do tego kształtu pasują w zasadzie wszystkie fryzury. Wybierając odpowiednią perukę nie musisz się ograniczać do określonych modeli. Pozwól sobie na nieco szaleństwa w doborze fryzur. Sprawdź krótkie i długie cięcia, aż znajdziesz perukę idealną dla siebie.

Peruki dla twarzy podłużnej

Posiadaczki podłużnej twarzy powinny unikać długich i gładkich fryzur, które mogłyby powodować dodatkowe wyciągnięcie buzi. Aby optycznie skrócić twarz, zalecamy wybór fryzur do ramion. Najlepiej sprawdzą się wycieniowane peruki.

Peruki dla twarzy kwadratowej

Twarz kwadratowa wymaga złagodzenia. Ostre rysy należy przysłonić stawiając na fryzury zaczesane na bok. Pozwoli to przysłonić wydatne kości policzkowe i mocną szczękę. Jeśli jesteś posiadaczką takiej urody powinnaś unikać fryzur, w których włosy są krótkie i mocno wycieniowane. Zrezygnuj też z peruk w stylu boba. Taka fryzura może dodatkowo poszerzyć twoją twarz dając efekt odwrotny do zamierzonego. Postaw na długie i gładkie włosy.

Twarz w serce – peruka

Chcąc dobrać idealną fryzurę dla siebie powinnaś stawiać na długie włosy, z mocnym cieniowaniem w okolicach buzi. Długie peruki pozwolą na złagodzenie wydatnych kości policzkowych, nie zaburzając przy tym pozostałych proporcji.

Peruki dla twarzy diamentowej

Mając twarz diamentową powinnaś postawić na podkreślenie wydatnych kości policzkowych, które są niewątpliwym atutem. Warto zdecydować się na krótkie, cieniowane peruki, które dodatkowo podkreślą ten typ urody. W tym typie idealnie sprawdzi się również przedziałek na bok.

dobor peruki do ksztaltu przykladyKolor ma znaczenie

Wybierając odpowiednią fryzurę pamiętaj o tym, że warto również zwrócić uwagę na kolor włosów. Nie wszystkie kolory odpowiadają każdemu typowi urody. Będąc posiadaczką jasnej, porcelanowej cery stawiaj na peruki w odcieniach blondu i rudości. Jeśli zaś jesteś posiadaczką ciemnej cery, wówczas najlepiej sprawdzi się peruka w ciemnych kolorach brązu i czerni.

Pamiętaj, że odpowiednie dopasowanie peruki umożliwi Ci uzyskanie naturalnego efektu. Decydując się na zakup peruki warto zasięgnąć porady specjalisty. Fachowa obsługa pomoże Ci dobrać odpowiednie rozwiązanie. Wybierając nasz sklep z perukami możesz liczyć na kompleksowe wsparcie przy doborze odpowiedniej peruki.

Jaką perukę wybrać?

Żeby mieć pewność, że zakupiona peruka spełni Twoje oczekiwania powinnaś zwrócić uwagę na dodatkowe czynniki. Poniżej wskażemy Ci, czym powinnaś się kierować w przypadku zakupu peruki:

Dobór odpowiednich włosów

W zależności od tego, jaki efekt chcesz uzyskać i ile środków możesz przeznaczyć na zakup peruki, możesz zdecydować się na jedne z dwóch wariantów – peruki z włosów naturalnych bądź syntetyczne. Przewagą włosów naturalnych są większe możliwości przy wyborze długości, jednak należy liczyć się z tym, że będzie ona nieco droższa niż syntetyczna. Z kolei w przypadku peruk z włosów syntetycznych jest większa możliwość wyboru gotowych stylizacji.

Wygoda noszenia

Decydując się na zakup peruki powinnaś zwrócić szczególną uwagę na jej odpowiednie dopasowanie do głowy. Tylko dobrze dopasowana peruka pozwoli Ci czuć się w pełni komfortowo przez cały dzień. Przed podjęciem decyzji o zakupie sprawdź, czy dana peruka pasuje do Twojej głowy. Nasza obsługa chętnie pomoże Ci przy wyborze tej najlepszej.

Peruki, które wyglądają jak naturalne włosy

Jeśli zależy Ci na uzyskaniu najbardziej naturalnego efektu, również przy wyborze peruki z włosów syntetycznych, powinnaś szukać takiej, która posiada w sobie przynajmniej jedno z poniższych rozwiązań:

  • ręczne wiązania – pozwalają na zachowanie naturalnego kierunku wzrostu włosów, dzięki czemu możliwe jest stosowanie dowolnych stylizacji,
  • peruka koronkowa – pozwala na idealne odwzorowanie naturalnej linii czoła,
  • peruka z monofilamentem – podobnie jak ręcznie wiązana sprawia, że możemy dowolnie stylizować fryturę,

Wybierając peruki naturalne bądź syntetyczne, które posiadają powyższe rozwiązania, możesz być pewna, że nikt nie odgadnie, że nie są to Twoje naturalne włosy.

Gdzie kupić najlepsze peruki?

Aby mieć gwarancję, że dobrana peruka, nieważne czy syntetyczna, czy naturalna w pełni sprosta Twoim oczekiwaniom wybierz sprawdzony sklep z perukami.

Wybierając nasz sklep zyskasz szeroki wybór peruk. Wszystko po to, byś mogła dobrać tę, która najbardziej pasuje do Twojej buzi. Podkreśl swoją urodę stawiając na sprawdzone rozwiązania. Nie ograniczaj się do gładkich uczesań. Postaw na proste i sprawdzone rozwiązanie, jakim jest peruka.

Profesjonalna obsługa klienta jest naszym priorytetem. Wiemy, czym się kierować przy doborze fryzury, tak by każda z Pań mogła uzyskać zachwycający, naturalny efekt. Twoja pewność siebie w dużej mierze zależy od tego, czy się sobie podobasz. Nie ograniczaj się, odwiedź nasz sklep i odmień swoje życie. Nasza obsługa chętnie Ci pomoże.

Jeśli dalej się zastanawiasz, czy warto postawić na perukę, skontaktuj się z naszą obsługą klienta, wybierając zakładkę KONTAKT. Chętnie przekażemy Ci wyczerpujące informacje na temat interesujących Cię peruk.