Teraz każda z nas może być blond!

Dla tych z nas, które od zawsze posiadają włosy w naturalnym kolorze blond, nie będzie to zadaniem skomplikowanym aby dobrać odpowiedni kolor peruki. Natomiast, dla osób które mierzą się z tym po raz pierwszy z różnych powodów, czasami spowodowanych chorobami przez które przechodzimy, nie będzie to zadaniem najłatwiejszym.

Czasami życie nas zaskakuje i z powodu choroby musimy zdecydować się na perukę. Jest to też moment w którym możemy zmienić swój wygląd, wybrać wymarzony kolor, tak aby w tych gorszych chwilach czuć się cały czas kobieco i wyjątkowo.

Tak więc, jak to jest z tym blondem? Czy każda z nas może być blondynką? Oczywiście że tak! Jest to łatwiejsze niż myślisz, wystarczy że dobierzesz dla siebie odpowiedni odcień. Każdy kolor włosów ma swój ciepły i chłodny ton. Żeby się dowiedzieć jaki ton będzie dla Ciebie odpowiedni, musisz sobie odpowiedzieć na kilka pytań.

  1. Jaki jest kolor Twoich żył? Jeśli Twoje żyły mają odcień niebieski, to najprawdopodobniej masz chłodny odcień skóry. Natomiast jeżeli Twoje żyły są bardziej zielone, Twój odcień skóry jest ciepły. Do chłodnego tonu skóry wybierz chłodne tony blondu, dla ciepłego tonu skóry wybierz natomiast cieplejsze odcienie blondu.
  2. Jaka biżuteria pasuje Ci bardziej? Jeżeli lepiej czujesz się w srebrze, idź w kolory chłodne. Jeżeli w złotych kolorach – potrzebujesz cieplejszych odcieni!
  3. Użyj białej kartki! Weź idealnie biała kartkę papieru i przytrzymaj ja obok twarzy. Jeśli masz ciepłą tonację skóry, Twoja skóra będzie się wydawała złota lub żółta w porównaniu z kartką. Jeśli masz natomiast chłodną tonację, Twoja twarz będzie sprawiać wrażenie różowej lub niebieskiej.

Jest to kilka prostych wskazówek, które pomogą Ci określić Twoją tonację skóry. Jeśli masz ciepły ton skóry, wybierz ciepłe tony blondu. Jeżeli chłodniejszy, wybieraj zimniejsze odcienie.

peruka naturalna blondNadal zgubiona? Dla większego ułatwienia mamy dla Ciebie mały poradnik jeżeli chodzi o kolory i ich kody:

  • Kolory czarne zaczynają się od 1 do 1B,
  • Brązy od 2 do 12,
  • Blondy od 14 do 26,
  • Platynowy blond to kolor 613, kolory od 22 do 23 to odcienie bardzo jasnych blondów, kolory od 101 do 104 to blondy popielate,
  • Odcienie szarości to kody od 34 do 60,
  • Rudości od 27 do 33 i żywe czerwienie od 130 do 134.

Mamy nadzieję, że dzięki tym wskazówkom, wybór odpowiedniego koloru peruki nie będzie teraz dla Ciebie problemem. Gdybyś jednak nie była pewna, napisz do nas lub zadzwoń – wszystkie informacje znajdziesz w zakładce kontakt!

author-avatar

O autorze: Sonia

Właścicielka i założycielka sklepu Hairly.pl. Z własnego doświadczenia wie jak trudno znaleźć odpowiednią perukę. Od wielu lat pomaga kobietom w dążeniu do wymarzonych włosów. Najważniejsza jest dla niej jakość produktów i skuteczna obsługa klienta.