Ceny peruk naturalnych zaczynają się od 1400 zł aż do 10 000 zł. Zależy ona od długości oraz koloru włosów i rodzaju czepka. Peruka krótsza będzie w korzystniejszej cenie niż długa. Wszystko też zależy od koloru, im jaśniejszy kolor tym cena wyższa, więc peruka naturalna w kolorze czarnym o długości 40 cm będzie w podobnej co peruka naturalna w kolorze jasnego blondu z odrostem o długości 31 cm. Dlaczego tak jest?

Blondy są kolorami cięższymi do uzyskania, ponieważ proces rozjaśniania koloru trwa kilka dni, tak aby nie uszkodzić włosa i nie wpłynąć na jego żywotność. Wymaga to odpowiedniego sprzętu, kosmetyków oraz profesjonalistów.

Na rynku wyróżniamy dwa rodzaje czepków, czepek mono i tradycyjny.

Obydwa rodzaje mogą mieć dodatkowo siateczkę „front lace”, którą należy dociąć pod własną linię włosa i zazwyczaj użyć kleju do peruk. Czepek mono jest to najwyższej jakości czepek, który posiada warstwę na którą włosy naszyte są ręcznie. Dzięki temu możemy zmieniać swobodnie przedziałek. Włosy wyglądają bardzo naturalnie. Użyty materiał jest bardzo przewiewny. Czepek mono jest dedykowany dla każdego, w szczególności dla osób pozbawionych włosów lub z bardzo wrażliwą skórą głowy. Czepek tradycyjny natomiast  jest tańszy w produkcji i występuje w większości peruk. Nie oznacza, że jest gorszy, może być mniej przewiewny i czasem włosy naszywane są maszynowo, przez co układanie włosów może nie być tak proste jak w przypadku innych czepków

Podsumowując, najdroższe będą peruki naturalne w jasnych odcieniach blondu o długich włosach z czepkiem mono. Aczkolwiek oferują najbardziej naturalny wygląd i najwyższy komfort.

Peruka naturalna cenaPrzechodząc do peruk z włosów syntetycznych, ceny zaczynają się od 200 zł. Tak samo jak w przypadku peruk naturalnych, cena peruki syntetycznej zależy od długości włosów, użytego czepka a także włókna jakie zostało użyte do produkcji. Peruki syntetyczne wykonane z kanekalonu są to wysokiej jakości peruki, które najbardziej w wyglądzie i zachowaniu przypominają włos ludzki. Znajdziesz takie u nas w kategorii peruki syntetyczne premium. Peruki syntetyczne wykonane z włókna odpornego na termiczne stylizacje są cięższe i mogą bardziej się nagrzewać, jednak jest to dobra alternatywa dla osoby, która ma ograniczony budżet.

Peruki z włosa mieszanego to świetna alternatywa dla osób, które szukają czegoś w podobnej jakości do peruki naturalnej ale mają mniejszy budżet. Ceny peruk z włosa mieszanego wahają się między 1000 zł a 2000 zł. Posiadają w swoim składzie ponad 50% włosa naturalnego i ponad 40% włosa syntetycznego.

author-avatar

O autorze: Sonia

Właścicielka i założycielka sklepu Hairly.pl. Z własnego doświadczenia wie jak trudno znaleźć odpowiednią perukę. Od wielu lat pomaga kobietom w dążeniu do wymarzonych włosów. Najważniejsza jest dla niej jakość produktów i skuteczna obsługa klienta.