stylizacja peruk na ślub

Obecnie jest modnych wiele dodatków do włosów takich jak spinki, klipsy, kapelusze, turbany czy opaski. Z pewnością każda z Was kiedyś używała tego typu urozmaiceń do włosów. Spinka czy ozdobna opaska z perełkami lub błyszczącymi kamieniami może być pięknym dodatkiem na wiele różnych okazji takich jak ślub czy inne przyjęcie.

Niestety nie każda z Was może taką fryzurę wykonać na własnych włosach. Borykacie się z wieloma problemami spowodowanymi różnego rodzaju chorobami takimi jak łysienie androgenowe, następstwami chorób nowotworowych czy łysieniem po covid-19. Zatem co zrobić jeśli na własny ślub wymarzyłaś sobie fryzurę falowaną ozdobioną opaską lub spinką z kryształkami? Czy jest to możliwe do wykonania z peruką?

Czy możliwe jest upinanie peruki z ozdobną opaską lub spinką?

Odpowiedź brzmi – zdecydowanie tak! Oczywiście ważnych jest kilka aspektów jeśli chodzi o sam wybór peruki do takiej fryzury. Pierwszą kwestią jest wybór włosów, czy mają to być włosy naturalne czy syntetyczne? Tutaj wybór należy do Ciebie, naturalne będą znacznie droższe. My polecamy wybór peruk z włosów syntetycznych premium, które są tak samo lekkie jak naturalne, a także bardziej plastyczne. Utrwalanie włosów syntetycznych lakierem czy pastą nie stanowi problemu.

Kolejną kwestią jest wybór długości włosów i gęstości. Peruka nie może być krótsza niż 35cm, w przeciwnym razie upięcie boków peruki będzie bardzo trudne i mało trwałe. Peruka nie może być też zbyt rzadka ponieważ konstrukcja czepka mogłaby się odsłaniać. Najbardziej polecamy włosy falowane lub kręcone, przy tego typu fryzurze upięcie staje się bardzo proste ponieważ włosy falowane są gęstsze i tak naprawdę gotowe do upięcia. W takiej sytuacji wystarczy wybrać piękną opaskę lub spinki którymi zepniesz boki peruki lub sam przód. Możesz także wykonać kok lub luźny warkocz i dodać do takiej fryzury błyszczące spinki. Pamiętaj aby wybrać stylistę fryzur który ma doświadczenie z perukami.

Nie wybieraj włosów prostych. Taką perukę bardzo ciężko upiąć ponieważ włosy mogą się wyślizgiwać ze spinki czy opaski, wykonanie koka czy warkocza także będzie znacznie trudniejsze aniżeli na włosach falowanych.

Ostatnim bardzo ważnym aspektem jest wybór odpowiedniego czepka na jakim wykonana jest peruka. Nie wybieraj tej 100% szytej maszynowo ponieważ aby fryzura wyglądała względnie naturalnie będzie konieczne wykonanie grzywki. Jeśli jesteś osobą która nie lubi kosmyków opadających na twarz wybierz perukę z lace front. To swego rodzaju siateczka na przodzie peruki która gwarantuje naturalne przejście między peruką a naszą skórą. Włosy są na niej odpowiednio rzadko naszywane tak aby stworzyć złudzenie włosów wyrastających ze skóry głowy. Najlepszą opcją jest wybranie czepka lace front z mono top, monofilament top to ręcznie szyta góra peruki która daje nam możliwość zmiany przedziałka.

Czy mogę taką fryzurę wykonać sama w domu?

Oczywiście, wszystko zależy tak naprawdę od Twoich umiejętności fryzjerskich. Możesz wybrać także łatwiejszą opcję, nie musisz wykonywać na włosach eleganckich upięć żeby sprawić że Twoja peruka będzie wyglądać wyjątkowo. Oto prosta recepta na wybór peruki idealnej i upięcie jej.

Wybierz perukę syntetyczną premium falowaną lub kręconą wykonaną z kanekalonu lub modakrylu, koniecznie na czepku lace front mono top. Dobierz ulubione akcesoria np. opaskę i dwie błyszczące spinki. Nałóż perukę, przeczesz delikatnie i sięgnij po dodatki. W pierwszej kolejności weź dwa przednie pasma i upnij je po bokach w luźny sposób. Możesz dodać opaskę ale nie musisz jeśli wolisz skromniejszy wygląd. Nie musisz być fryzjerem aby upinać perukę, wystarczy odrobina zwinności i doświadczenia z perukami. Jeśli masz ważną okazję i kupujesz pierwszą w życiu perukę na ważną okazję i nie wiesz jak ją upiąć, zadzwoń do nas, na pewno podpowiemy jak sobie z tym poradzić a także pomożemy w doborze samej peruki.

author-avatar

O autorze: Karolina

Konsultantka z wieloletnim doświadczeniem w perukarstwie. Pasjonuje się pisaniem w tej dziedzinie i tutaj dzieli się tym z Wami. Uwielbia pomagać, jest niezwykle wrażliwa i rozumie potrzeby kobiet jak nikt inny.