Nie masz jeszcze nic w koszyku.

Image Alt

hairly.pl

Jak wybrać perukę dla pacjenta onkologicznego?
peruki po chemioterapii w hairly.pl

peruki hairly po chemioterapiiCzasem w naszym życiu przychodzi taki moment że tracimy włosy. Powody są różne, jednak najczęściej jest to po prostu choroba. Bardzo często utrata włosów / wypadanie włosów jest jeszcze silniejszym przeżyciem dla kobiety niż sama perspektywa walki z chorobą, czy też sama terapia onkologiczna. Jeżeli potrzebujesz pomocy i chcesz wyglądać naturalnie – to co jest istotne w takiej chwili to wybór peruki idealnej, która choć trochę zrekompensuje nam te trudne momenty.

Jak więc wybrać odpowiednią perukę? Czy warto wybrać perukę z włosów naturalnych? A może z włosów syntetycznych? Czy jakość i rodzaj włosa mają znaczenie? Czy wnętrze każdej peruki jest takie samo? Jak wybrać fryzurę i kolor do naszego kształtu twarzy? Te i wiele innych pytań z pewnością zadajesz sobie patrząc, w trakcie leczenie onkologicznego, na ogromny wybór peruk w Internecie. Postaramy się odpowiedzieć na te pytania w taki sposób abyś była pewniejsza swojego wyboru.

Jak wybrać odpowiednią perukę po chemioterapii?

Pamiętaj że najważniejsze jest pierwsze wrażenie po założeniu peruki. Kiedy zmierzysz perukę czy to syntetyczną czy naturalną Twoje pierwsze odczucie jest najistotniejsze. Nieważne że wcześniej miałaś ciemne i krótkie włosy, jeśli teraz nakładając długie, falowane blond włosy czujesz się odmieniona, zrób to. Być może to jest właśnie ta chwila. Nie zawsze można sobie pozwolić na odrobinę szaleństwa, to chyba jedyna zaleta choroby. Jeśli patrzysz na siebie i widzisz coś o czym zawsze chciałaś się przekonać, coś o czym zawsze marzyłaś lub coś co poprawia Ci humor i powoduje mały dreszczyk z wrażenia to jest właśnie peruka dla Ciebie. To jest pierwsza i niepodważalna zasada przy doborze peruki – to jest peruka tylko i wyłącznie dla Ciebie, dla Twojego samopoczucia i powrotu do kobiecości i jeśli będziesz podobać się sobie inni także to zauważą! U nas znajdziesz:

 • peruki naturalne
 • peruki z włosów syntetycznych

Czy jakość i rodzaj włosa mają znaczenie?

Odpowiedź jest krótka: TAK – jakość i rodzaj mają znaczenie. Dlaczego? Ponieważ im lepszej jakości jest włos tym dłużej możesz użytkować swoją perukę. Dobry włos (nawet w peruce z włosów syntetycznych) wygląda naturalnie, nawet ten syntetyczny. Także jeśli Twój budżet nie przekracza 1000zł, spokojnie, stać Cię na piękną syntetyczną perukę – peruki naturalne to nie jedyny wybór! Jeśli chodzi o rodzaje włosów  to mamy włosy naturalne i syntetyczne. Włosy naturalne dzielimy ze względu na pochodzenie, wyróżniamy: europejskie, indyjskie, chińskie, malezyjskie, brazylijskie, rosyjskie. Są to najbardziej popularne rodzaje włosów. Najlepszymi jakościowo włosami będą włosy rosyjskie i europejskie ze względu na fakt że są to włosy cienkie, lekkie i najbardziej zbliżone do naszych. Włosy chińskie, indyjskie czy malezyjskie będą ciężkie, proste i grube, dość trudne w pielęgnacji. Włosy brazylijskie będą grube i kręcone.

Kupując perukę z włosów naturalnych wybieraj włosy europejskie, mają jasną kolorystykę tak więc jest duża szansa że nie były rozjaśniane lub jeśli zostały poddane takiemu zabiegowi nie zostały mocno zniszczone.

Jeśli chodzi o peruki z włosów syntetycznych również mamy kilka rodzajów ale najbardziej popularne są włosy z kanekalonu i modakrylu. Są to włókna premium które bardzo dobrze imitują włos ludzki. Porównując kanekalon czy modakryl do włosów naturalnych, obydwa włókna są od siebie nie do odróżnienia. Zdecydowanie bardziej polecamy peruki lepszej jakości które znacznie odbiegają od tych budżetowych typowo okazjonalnych. Jak rozpoznać dobrą jakościowo perukę? W przypadku peruk syntetycznych – włosy są miękkie, cienkie i nie błyszczą się, jedyny dopuszczalny błysk to taki jak ma zdrowy włos. Z włosami naturalnymi jest podobnie, są cienkie, lekkie, sprężyste. Ceny peruk syntetycznych premium zaczynają się od 500zł a naturalnych od 2000zł. Pamiętaj że w trakcie chemioterapii nie musisz kupować peruki naturalnej, wybór peruk syntetycznych premium jest na tyle duży że z pewnością znajdziesz coś dla siebie! Nasz zespół służy pomocą, pomożemy dobrać kolor oraz fryzurę. Peruki damskie syntetyczne, czy też peruki z prawdziwych włosów to rzeczy którymi zajmujemy się na co dzień.

Czy wnętrze każdej peruki jest takie samo?

Otóż NIE – czepek peruki to jeden z ważniejszych czynników który wpływa na cenę oraz jeden z tych którym powinnaś się kierować wybierając perukę. Wyróżniamy kilka rodzajów czepków:

 1. Czepek mono top – jest to częściowo szyty maszynowo czepek z wydzielonym ręcznie szytym topem. Mono top zapewnia dużą przewiewność, pozwala na swobodną zmianę przedziałka dzięki ręcznemu szyciu włosów. Maszynowo szyty tył pozwala na dobre dopasowanie czepka do głowy.
 2. Czepek mono top z lace front – jest to czepek szyty częściowo maszynowo i szyty ręcznie na topie. Tył oraz boki czepka są szyte maszynowo. Czepek zawiera dodatkowo lace front czyli niewidzialną siateczkę na przodzie peruki, która imituje włosy wyrastające ze skóry głowy. Taka konstrukcja pozwala na odsłanianie czoła. Konstrukcję te posiadają cześto peruki syntetyczne, ale również występuje w perukach z naturalnych włosów.
 3. Czepek szyty maszynowo – jest to w 100% szyty maszynowo czepek. O ile w przypadku krótkich włosów zmiana przedziałka nie będzie stanowiła problemu tak w przypadku długich nie będzie to możliwe ponieważ włosy są szyte na taśmach na maszynie. Jest to czepek budżetowy gdzie peruki wykonane na takim podkładzie są zazwyczaj najtańsze.
 4. Czepek maszynowy z lace front – Jest to czepek który w 90% jest szyty na maszynie. Dodatkowo posiada warstwę lace front na przodzie. Jeśli nie posiadasz funduszy na czepek mono top lub ręcznie szyty kup perukę maszynową z lace front. Zastosowanie będzie podobne, tak samo odsłonisz czoło czy też zmienisz przedziałek w szczególności przy krótszych włosach.
 5. Czepek szyty ręcznie – jest to czepek szyty w 100% ręcznie. Każdy włos na czepku jest doszywany oddzielnie. Peruka wykonana na takim czepku jest zazwyczaj najdroższa, nie bez powodu ponieważ komfort noszenia jest bardzo duży. Zmiana przedziałka czy odsłanianie czoła nie stanowi problemu. Taki czepek bardzo dobrze dopasowuje się do głowy i zapewnia ogromna wygodę noszenia.

Jeśli nie wiesz jaki czepek wybrać, zapytaj konsultantki 😊 Jednak jeśli Twoim powodem zakupu peruki jest choroba nowotworowa wybierz czepek mono top, mono top z lace front lub ten w 100% szyty ręcznie – będzie on najbardziej przyjazny skórze twojej głowy. Nie zawiedziesz się jakością peruki, szczególnie że włosy dla kobiety są jednym z ważniejszych aspektów wyglądu.

Jak wybrać kolor i fryzurę do kształtu naszej twarzy?

Gdy już wiesz, jakie peruki damskie Cię interesują i jesteś zdecydowana aby pokonać tymczasowe wypadanie włosów, czas zastanowić się jak dobrać peruki po chemioterapii do kształtu twarzy? To pytanie jest dla was kluczowe przy wyborze peruki. Jak dobrać perukę? Jak więc odpowiedzieć na to pytanie? Odpowiedź na to pytanie znasz Ty sama 😊 my jedynie możemy Ci pomóc przenieść Twoje wyobrażenia na to jak ma wyglądać peruka. Pamiętaj że nie musisz nosić fryzury jaką miałaś przed tratą włosów. Jeśli miałaś marzenia o długich rudych włosach zrób to. Wybierając kolor zawsze kierujemy się kolorami które są ciepłe lub zimne. Każdy odcień czy to blondu czy to brązu może być w tonacji chłodnej lub ciepłej.

Zimne kolory sprawdzą się przy chłodnej cerze. Wybieraj wtedy beżowe blondy, ciemne kawowe brązy, czernie oraz platyny. Do ciepłej karnacji będą pasować słoneczne blondy, orzech, kolory karmelowe. Dobrym wyborem będą także rudości, czerwienie i kolory miedziane.

Jeśli zatem kolor masz już wybrany to jak dobrać fryzurę do kształtu twarzy?

 1. Twarz okrągła – jeśli posiadasz pucołowatą buzię wybieraj fryzury które ją wydłużą tj. fryzury w stylu long bob, długie proste niecieniowane fryzury, bądź krótkie bardzo proste fryzury. Unikaj włosów mocno kręconych.
 2. Twarz kwadratowa – jeśli Twoje rysy są bardzo mocne należy je złagodzić delikatną fryzurą. Wybieraj krótkie potargane fryzury, lub proste niecieniowane włosy które zrównoważą linię żuchwy.
 3. Twarz pociągła – jest to kształt gdzie buzia jest podłużna z wysokim czołem. Wybieraj fryzury z delikatną grzywką o długości do żuchwy. Unikaj bardzo długich i prostych włosów które dodatkowo wydłużą twarz. Możesz zdecydować się także na włosy falowane lub kręcone.
 4. Twarz w kształcie serca – jest to kształt charakteryzujący się szerokim czołem i wąską brodą. Wybieraj fryzury z grzywką w stylu bob lub długie strzyżenia także cieniowane. Unikaj krótkich fryzur które dodatkowo skupią uwagę na górnej części twarzy.
 5. Twarz owalna – jak to mówią jest to idealny kształt twarzy. Czoło nie jest za niskie ani za wysokie, oczy odpowiednio blisko a kości policzkowe delikatnie podkreślone. Mając taką buzię możesz wybrać fryzurę dowolną 😊

Jak widać wybór peruki nie jest taki trudny. Ważne jest indywidualne podejście i dobranie peruki charakteryzującej się wysoką jakością, w atrakcyjnej cenie. To co jest najważniejsze to sugerowanie się własnymi odczuciami i marzeniami oraz profesjonalny sklep, który ułatwi zakup peruki po chemioterapii – z włosów naturalnych czy też peruki do której do produkcji której zostały użyte włosy syntetyczne. Pamiętajcie że jeśli jednak pojawią się u was jakiekolwiek problemy odnośnie wyboru peruki nie wahajcie się zadzwonić lub napisać. Nasze konsultantki bardzo chętnie pomogą dobrać perukę.