Nie masz jeszcze nic w koszyku.

Image Alt

hairly.pl

Jak pozbyć się połysku włosów syntetycznych
peruki-polysk

Zazwyczaj wszystkie chcemy aby nasze włosy były lśniące, bo w końcu naturalny połysk oznacza, że włosy są zdrowe. Natomiast jeśli chodzi o peruki z włosów syntetycznych, nadmierny połysk nie jest wskazany. Zatem jeśli włos syntetyczny jest zbyt błyszczący, jest to oczywiste, że mamy na sobie perukę. Całe szczęście mamy kilka skutecznych metod na pozbycie nadmiernego połysku włosów syntetycznych.Tak więc jak sprawić aby syntetyczne włosy błyszczały się mniej? Oto kilka sposobów:

Użycie suchego szamponu.

Suchy szampon jest bardzo skuteczny jeśli chodzi o niechciany połysk. Możesz go używać w taki sam sposób jak na swoje naturalne włosy. Zalecamy spryskać perukę u nasady w odległości 20 cm, jeśli spryskamy zbyt blisko, włosy mogą zrobić się zbyt białe/szarawe. Po naniesieniu suchego szamponu, włosy możesz przeczesać palcami lub szczotką najlepiej bez kuleczek z podwójnym włosiem.

Ważne!

Pamiętaj, aby używać suchego szamponu w kolorze odpowiadającym kolorowi włosów. Zatem jeśli kolor Twojej peruki to brąz, upewnij się, że suchy szampon jest w takim odcieniu. Oczywiście jeśli użyjesz suchego szamponu w innym kolorze, nie zniszczy to włosa, kolor zejdzie w trakcie umycia, ale z pewnością pogorszy to efekt całej stylizacji. Do włosów blond możesz używać standardowego suchego szamponu.

Pamiętaj o tym, że jeżeli nanosisz suchy szampon codziennie, myj perukę co dwa lub trzy tygodnie.

Ściereczka antystatyczna.

Ściereczka zadziała bardzo dobrze na niewielki błysk. Wystarczy, że przebijesz ściereczkę przez grzebień o szeroko oddalonych zębach i przeczeszesz włosy od nasady po końce. Z pewnością to rozwiązanie nie zadziała jak suchy szampon, ale pomoże złagodzić połysk.

Poczekaj, po kilku myciach zmatowieje.

Ostatnim sposobem jest poczekanie aż peruka po kilku umyciach po prostu zmatowieje, a na pewno się tak stanie. Jeśli zależy Ci na tym, aby pozbyć się błysku szybciej, umyj perukę syntetyczną kilka razy przed pierwszym nałożeniem. Pamiętaj o tym jednak, żeby robić to we właściwy sposób. Instrukcję mycia włosów syntetycznych znajdziesz w zakładce „pielęgnacja” pod każdym produktem w kategorii „peruki z włosów syntetycznych”.
Ważne!
Zachęcamy jednak do zachowania ostrożności i nie stosowanie się do metod niekonwencjonalnych jak używanie zmiękczacza do tkanin czy octu jabłkowego. Chociaż są to szybkie metody, mogą spowodować trwałe uszkodzenie włosa peruki. Bardzo popularna metodą jest również stosowanie proszku dla dzieci, zamiast suchego szamponu. Proszek jest dużo cięższy, więc zapewniamy, że nie osiągniesz pożądanego efektu. 

peruki-polysk

Czy kręcone peruki syntetyczne błyszczą się tak samo?

Nie, loki w falowanych i kręconych perukach odbijają światło w różnych kierunkach zamiast tylko w jednym jak w przypadku prostych włosów, a więc błyszczą się mniej. Jednak jeśli wolisz proste włosy, wypróbuj wymienione powyżej metody, to powinno pomóc w zmniejszeniu połysku.

Mamy nadzieję, że wymienione rady będą pomocne. Pamiętaj o tym aby pielęgnować swoją perukę we właściwy sposób, a na pewno znacznie wydłużysz jej żywotność.