Nie masz jeszcze nic w koszyku.

Image Alt

hairly.pl

Jak myć peruki syntetyczne premium
Peruki falowane Henry Margu

Peruki falowane Henry MarguZwiewne fale i sprężyste loki są marzeniem wielu kobiet. A gdyby przy tym zachowywały swój wygląd przy każdej pogodzie? Niezależnie od tego, czy na zewnątrz panowałby mróz, czy upał loki i fale dalej zachwycałyby swoim wyglądem. Z pewnością wiele kobiet dużo by dało za taki efekt. Szczególnie w okresie wakacyjnym z zazdrością spoglądamy na kobiety, których włosy zachwycająco się kręcą. W końcu od lat właśnie falowane włosy dominują na nadmorskich deptakach, górskich szlakach i miejskich chodnikach. Jednak fale i loki sprawdzają się nie tylko latem. Takie fryzury uznawane są za najbardziej kobiece. Pozwalają podkreślić delikatne rysy twarzy, a przy tym doskonale pasują do różnorodnych nakryć głowy.

Jeśli więc zależy Ci na tym, by móc poczuć się w pełni kobieco, nie musisz spędzać wielu godzin każdego dnia na ułożeniu idealnych fal. Nie musisz również poddawać się drogim zabiegom fryzjerskim. Wystarczy, że kupisz odpowiednią perukę, która pozwoli Ci odmienić swój wizerunek w zaledwie kilka minut.

Jaką perukę wybrać?

Większość osób planując zakup peruki od razu kieruje się w stronę tych wykonanych z włosów naturalnych. Nic dziwnego, jest to produkt najwyższej jakości, który pozwala na uzyskanie maksymalnie naturalnego efektu. Jednak w niektórych przypadkach znacznie lepszym wyborem mogą się okazać peruki syntetyczne, szczególnie wówczas, gdy zdecydujesz się na zakup tej najwyższej jakości.

Jeśli zależy Ci na tym, by Twoja peruka z falowanymi włosami na długo zachowała swój kształt, powinnaś sięgnąć po peruki z włosów syntetycznych. Zastosowanie sztucznych pasm sprawia, że skręt na dłużej zachowuje swój pierwotny kształt. Włókna syntetyczne są znacznie lżejsze od naturalnych włosów, co zapobiega samoistnemu prostowaniu się włosów. Co więcej, już fale i loki powstają już na etapie produkcji włókien, co sprawia, że włosy nie prostują się wraz z upływem czasu czy zwiększoną liczbą myć.

Jak czesać peruki z kręconymi włosami?

Pielęgnacja loków i fal zarówno w przypadku włosów naturalnych, jak i tych zastosowanych w peruce, jest zupełnie inna niż w przypadku włosów prostych. Trzeba zwrócić szczególną uwagę na to, by nie naruszyć struktury skrętu. W tym celu zaleca się stosowanie odpowiednich kosmetyków do peruk, które pozwolą na dłużej cieszyć się idealnymi włosami. Najlepszym wyborem będą odżywki kondycjonujące w sprayu (przykładowy produkt firmy Henry Margu tutaj), koniecznie te dedykowane do włosów syntetycznych.

Przed przystąpieniem do czesania peruki należy dokładnie spryskać partie włosów sprayem wzmacniającym skręt. Produkt ten nie tylko zabezpieczy loki, ale dodatkowo ułatwi rozczesywanie. Pamiętaj, by nie przesadzić z ilością sprayu. Peruki syntetyczne nie powinny być czesane na mokro, ponieważ takie działanie może przyczyniać się do mechacenia włókien. Jeśli jesteś pewna, że wszystkie włosy zostały odpowiednio zabezpieczone możesz przejść do czesania włosów. Jednak pamiętaj aby robić to wyłącznie wykorzystując grzebień o szerokim rozstawie zębów. W ten sposób zmniejszysz ryzyko wyrywania włosów z czepka.

Jak przechowywać perukę?

Kluczem do uzyskania maksymalnej trwałości fryzury jest odpowiednie przechowywanie peruki. Pamiętaj, by każdorazowo, po zdjęciu peruki odkładać ją na specjalny stojak lub główkę. Dodatkowo, jeśli Twoja peruka ma fale lub loki, powinnaś każdorazowo, po odłożeniu peruki zabezpieczyć włosy odpowiednią siateczką. Większość sklepów dodaje je do zamówienia. Dla zabezpieczenia fryzury zbierz delikatnie wszystkie loki i umieść w siateczce, którą następnie naciągniesz na nasadę włosów. Peruka powinna być przechowywana w taki sposób za każdym razem, gdy ją zdejmujesz.

Dlaczego jest to takie ważne? Ponieważ pomimo znacznie wyższej trwałości fryzur wykonanych w perukach syntetycznych, mimo wszystko musimy się liczyć ze skutkami działania grawitacji. Jeśli włosy będą swobodnie zwisały przez 24 godziny, każdego dnia, wówczas znacznie szybciej zauważysz prostowanie się loków.

Przywróć loki – doraźnie

Jeśli wraz z upływem czasu lub z uwagi na niewłaściwe przechowywanie, loki w Twojej peruce syntetycznej zaczęły się prostować możesz przeprowadzić doraźny zabieg przywracania loków. Do tego będziesz potrzebowała jedynie odrobiny cierpliwości i zwinnych palców, ponieważ to właśnie one posłużą Ci do przywracania loków.

Po dokładnym rozczesaniu peruki zacznij delikatnie skręcać loki, pozwalając im odzyskać swój pierwotny kształt. Pamiętaj, by robić to lok po loku, aż przejdziesz przez całą perukę. Takie działanie pozwoli Ci uzyskać najlepsze rezultaty.

Dla kogo peruki falowane?

Choć jeszcze do niedawna większości z nas wydawało się, że peruki są dedykowane wyłącznie dla wąskiego grona kobiet, które w wyniku choroby, urazu czy agresywnego leczenia utraciły własne włosy, to w rzeczywistości jest zupełnie inaczej. Obecnie coraz więcej kobiet decyduje się na zakup peruki. Jest to bowiem najprostszy sposób na to, by uzyskać zachwycającą fryzurę, bez konieczności wydawania kroci na wizyty u fryzjera. Co więcej, peruki pozwalają na natychmiastową zmianę wizerunku, na którą prawdopodobnie nie zdecydowałybyśmy się, z obawy o to, czy efekt będzie do nas pasował. Dynamiczny rozwój branży perukarskiej sprawił, że obecnie stały się one dostępne dla każdej z nas. Jeśli więc zależy Ci na tym, by wprowadzić do swojego życia odrobinę szaleństwa lub po prostu zawsze marzyłaś o zwiewnych falach, jednak Twoje włosy szybko się prostowały, powinnaś sprawdzić możliwości, jakie dają peruki.

peruki falowane sklepGdzie kupić perukę syntetyczną premium?

Zakup odpowiedniej peruki jest kluczowy dla uzyskania spektakularnego efektu. Na rynku można znaleźć szereg niskiej jakości produktów, które już z daleka krzyczą, że są wykonane ze sztucznych włosów. Jeśli zależy Ci na tym, by uzyskany efekt był możliwie jak najbardziej zbliżony do naturalnego, a przy tym chcesz, aby loki na Twojej peruce przez długie lata zachwycały sprężystością, powinnaś stawiać na peruki syntetyczne najwyższej jakości.

Te oraz wiele innych peruk znajdziesz u nas w sklepie. Szeroki wybór różnorodnych długości, kolorów i grubości skrętów sprawi, że bez trudu uda Ci się znaleźć perukę dopasowaną do Twojego typu urody. Co więcej, nasz doświadczony personel z chęcią udzieli Ci cennych wskazówek, dzięki którym szybko i sprawnie nauczysz się zakładania oraz pielęgnacji swoich nowych włosów. Nie ryzykuj, nie kupuj kota w worku. Postaw na sprawdzony punkt, w którym będziesz mogła swobodnie przymierzać nowe peruki, tak długo, aż uda Ci się znaleźć tę właściwą.

Pojawienie się peruk sprawiło, że obecnie każda kobieta może spełnić swoje marzenie o idealnych włosach. Zdrowe, mocne i lśniące potrafią zachwycić każdego i są niewątpliwą domeną kobiecości. Jeśli więc dotychczas nie byłaś zadowolona z wyglądu swoich włosów, to teraz możesz to zmienić. Postaw na zwiewne fale, a z pewnością pokochasz swój nowy wizerunek.