Nie masz jeszcze nic w koszyku.

Image Alt

hairly.pl

Jak myć peruki syntetyczne premium
pielegnacja peruk syntetycznych premium

pielegnacja peruk syntetycznych premium (3)Odpowiednia pielęgnacja peruki jest kluczem do przedłużenia jej żywotności. Jeśli zależy Ci na tym, żeby Twoja fryzura na długie lata zachowała swój kształt powinnaś ściśle przestrzegać zaleceń producenta. Co więcej, musisz przy tym pamiętać, że każdy typ peruk wymaga innej pielęgnacji. W dzisiejszym artykule skupimy się na perukach syntetycznych premium. Wskażemy Ci o czym powinnaś szczególnie pamiętać, aby Twoja peruka każdego dnia zachwycała tak samo, jak w pierwszym dniu.

Codzienna pielęgnacja to podstawa

Peruki syntetyczne, choć są wykonane ze sztucznych włókien włosowych, również wymagają codziennej pielęgnacji. Jednak ta różni się od pielęgnacji naturalnych włosów. Aby na dłużej zachować odpowiedni kształt i jakość pasm powinnaś stosować się do poniższych wskazówek:

  1. Kluczem do odpowiedniej pielęgnacji peruk z włosów syntetycznych jest odpowiednie przechowywanie. Sztuczne włosy są bardziej podatne na odkształcenia. Właśnie dlatego zaleca się, aby peruki syntetyczne przechowywać na stojaku lub specjalnej główce. Odkładaj perukę za każdym razem, gdy ją zdejmujesz. W ten sposób znacznie zmniejszysz ryzyko jej uszkodzenia.
  2. Nie przesadzaj z czesaniem. Włosy w perukach są naszywane do dedykowanego czepka. Nadmierne czesanie peruki może przyczynić się do osłabienia wiązań, co może skutkować wypadaniem włosów. W miarę możliwości przeczesuj włosy palcami, a po szczotkę z podwójnym włosiem lub grzebień z szerokim rozstawem zębów sięgaj wyłącznie w razie konieczności. Dodatkowo pamiętaj, by nie czesać peruki syntetycznej na mokro. Takie działanie może prowadzić do filcowania włókien włosowych.
  3. Używaj wyłącznie dedykowanych kosmetyków do peruk syntetycznych. Sztuczne włosy wymagają zupełnie innej pielęgnacji. Stosowanie szamponów i odżywek dostępnych w drogeriach może powodować uszkodzenia pasm. Aby mieć pewność, że wybrane kosmetyki będą najwyższej jakości, najlepiej zakupić je w dedykowanym punkcie. Odpowiednie balsamy i szampony możesz znaleźć u nas w sklepie.
  4. Pamiętaj o praniu peruki. Zaleca się, aby robić to, co najmniej dwa razy w miesiącu. Dodatkowo, po każdorazowym zastosowaniu kosmetyków do stylizacji włosów powinnaś wyprać perukę, w celu pozbycia się pozostałości produktów. Podczas prania peruki wykorzystuj wyłącznie najwyższej jakości kosmetyki.
  5. Staraj się unikać stylizacji na gorąco. Zarówno prostowanie, kręcenie, jak i suszenie włosów mogą przyczyniać się do pogorszenia jakości pasm. Jeśli więc zależy Ci na tym, by Twoja peruka posłużyła Ci na dłużej, staraj się ograniczać wykorzystywanie tego typu urządzeń.

Stosując się do powyższych zaleceń z pewnością uda Ci się zachować idealny kształt i blask peruki na wiele lat.

Mycie peruki syntetycznej – jak się do tego zabrać?

Peruki syntetyczne premium wymagają odpowiedniej pielęgnacji również w kwestii ich prania. Zaleca się, aby prać peruki minimum dwa razy w miesiącu oraz za każdym razem, gdy będziesz poddawała włosy stylizacji z wykorzystaniem kosmetyków. Pozostałości lakieru, pianki czy pasty do włosów mogą przyczynić się do uszkodzenia włókien i tym samym znacząco skrócić żywotność Twojej peruki.

Przed przystąpieniem do prania peruki przygotuj wszystkie potrzebne rzecz – średniej wielkości miskę lub wiaderko, wysokiej jakości kosmetyki do włosów syntetycznych, ręcznik oraz główkę lub stojak na perukę.

W pierwszej kolejności nalej do naczynia dwa litry letniej wody, w której następnie rozprowadzisz około dwóch nakrętek szamponu. Całość dokładnie wymieszaj, tak by uzyskać jednolity roztwór. W tak przygotowanej wodzie umieść swoją perukę.

Pamiętaj, aby nie pocierać ani nie szorować włosów syntetycznych. Możesz w ten sposób splątać włókna. Nie zaleca się również stosowania gąbek ani szczotek. Jeśli chcesz mieć pewność, że peruka będzie dokładnie wyprana, możesz delikatnie ją ugniatać i przesuwać ręką delikatnie od czepka aż po końce włosów. Taką czynność możesz powtórzyć kilka razy.

Gdy Twoja peruka będzie już dokładnie wyprana możesz przejść do płukania. W tym celu wymień wodę, ponownie wlewając ok. 2 litrów letniej wody. Delikatnie ugniataj perukę. Nie zalecamy płukania peruki syntetycznej pod bieżącą wodą.

Po pierwszym płukaniu ponownie wymień wodę, jednak tym razem dodaj do wody nakrętkę balsamu do peruk syntetycznych. Pamiętaj, by wybierać wyłącznie kosmetyki najwyższej jakości, które nie tylko doskonale odżywią pasma, ale dodatkowo pozwolą Ci dłużej cieszyć się wyjątkowym blaskiem peruki. W zależności od zaleceń producenta balsamu możesz zakończyć mycie na tym etapie lub ponownie wypłukać perukę, by usunąć nadmiar kosmetyku.

Po zakończeniu płukania wyciągnij perukę i delikatnie osusz ją ręcznikiem. Następnie pozostaw perukę do wyschnięcia na stojaku lub główce. Nie czesz mokrych włosów grzebieniem ani szczotką. Jeśli chcesz mieć pewność, że po zakończonym praniu włosy nie będą splątane możesz delikatnie przeczesać je palcami. W ten sposób usuniesz ewentualne supełki.

Czego się wystrzegać podczas pielęgnacji peruki syntetycznej?

Znasz już główne zasady pielęgnacji peruk syntetycznych premium. Powinnaś więc jeszcze dowiedzieć się, czego powinnaś unikać.

  1. Czesania na mokro – włosy syntetyczne nie powinny być czesane na mokro. Takie działanie może doprowadzić do filcowania włókien, nawet w przypadku peruki premium. Powstałe zmechacenia będą bardzo trudne do usunięcia, przez co Twoja peruka nie będzie się nadawała do dalszego noszenia.
  2. Stylizacji na gorąco – oczywiście od czasu do czasu możesz sobie pozwolić na odrobinę szaleństwa, jednak pamiętaj przy tym by stosować najniższe możliwe temperatury i dodatkowo zabezpieczyć włosy odpowiednimi kosmetykami do stylizacji ciepłem. W ten sposób unikniesz ryzyka odkształcenia włosów. Dodatkowo pamiętaj, by unikać ekspozycji na gorąco. Planując wizytę w solarium zdejmij perukę. Pamiętaj również o tym, by nie pozostawiać peruki w pobliżu źródeł ciepła – grzejników, piekarników, pieców.
  3. Nadmiernego czesania – peruki, w przeciwieństwie do włosów naturalnych nie muszą być czesane każdego dnia. Co więcej, nadmierne czesanie włosów syntetycznych może osłabiać wiązania i powodować wypadanie. Jeśli chcesz dłużej cieszyć się swoją peruką ogranicz się do przeczesywania włosów palcami. W ten sposób usuniesz ewentualne supełki, a przy tym nie wyrwiesz włosów.
  4. Używania kosmetyków wygładzających u nasady – nadmierne obciążanie włosów bezpośrednio u nasady może przyczyniać się do szybszego uszkodzenia peruki.

Jak widzisz, pielęgnacja peruki syntetycznej premium znacząco różni się od pielęgnacji włosów naturalnych. Kluczem do jej skuteczności jest stosowanie się do powyższych wskazówek, a także stosowanie odpowiednich, wysokiej jakości kosmetyków. Takie kosmetyki znajdziesz u nas w kategorii Akcesoria. Pamiętając o tym będziesz mogła przez długie lata cieszyć się pięknymi włosami, które dodadzą Ci pewności siebie i sprawią, że będziesz się czuła pięknie.