sport w peruce 1Często osoby, które w wyniku przebytej choroby bądź urazu utraciły naturalne włosy obawiają się, że brak włosów utrudni im normalne funkcjonowanie. To sprawia, że proces rekonwalescencji jest utrudniony. Tym czasem dzisiejsze peruki są wytwarzane w taki sposób by kobieta, która ją nosi mogła pozwolić sobie na pełną spontaniczność i realizację swoich pasji. Jeśli więc dotychczas byłaś kobietą aktywną, która kochała sport, to wcale nie musisz z tego rezygnować. Wybierając właściwą perukę dalej będziesz mogła cieszyć się nieograniczoną aktywnością fizyczną oraz pewnością siebie, jaką dają długie i zdrowe włosy.

Nowe możliwości

Jeszcze do niedawna osoby, które utraciły własne włosy były przekonane, że od teraz zmuszone są do porzucenia swoich pasji. Nic dziwnego, jeszcze do niedawna peruki nie dawały tak dużych możliwości jak obecne warianty. Na szczęście rozwój perukarstwa przyniósł super wiadomość dla aktywnych. Obecnie nie musisz się ograniczać i możesz dalej bez przeszkód uprawiać sport. Jednak jaka peruka się sprawdzi u aktywnych?

Dobra peruka dla aktywnych

Wiele osób aktywnych fizycznie obawia się, że uprawiając sport w peruce mogą doprowadzić do uszkodzenia włosów. Ponadto, niepokoi ich pytanie, czy peruka noszona w trakcie aktywności fizycznej nie doprowadzi do odparzenia skóry głowy lub po prostu nie zacznie się nieestetycznie przesuwać bądź spadać.

Na szczęście, wybierając odpowiednie typy peruk można raz na zawsze pozbyć się wszystkich powyższych zmartwień. Wybierając tę właściwą można bez przeszkód uprawiać sport, tak jak dotychczas.

Jaką perukę wybrać?

Decydując się na zakup peruki, która sprawdzi się również w te dni, kiedy planujesz wzmożoną aktywność fizyczną możesz zdecydować się na peruki naturalne lub syntetyczne. Wybierając perukę, w której będziesz uprawiać sport, kieruj się przede wszystkim jakością jej wykonania oraz możliwością dokładnego dopasowania do skóry głowy. Gdy uda Ci się określić te parametry, będziesz mogła przejść do kolejnego kroku, jakim jest dobór odpowiednich włosów.

Peruka z włosów naturalnych

Zdecydowaną przewagą peruk z włosów naturalnych jest fakt, że niczym nie różnią się one od włosów, które mamy na głowie. Tym samym zyskasz pewność, że Twoja fryzura nie ulegnie zniekształceniu w wyniku kontaktu z potem, gorącem czy wodą, w tym również tą chlorowaną, co jest naprawdę super informacją. Co więcej, włosy naturalne zastosowane w peruce nie ulegną uszkodzeniu podczas czesania.

Dobierając peruki z włosów naturalnych zapewnisz sobie maksymalną wygodę oraz odpowiedni przepływ powietrza. Tym samym skóra Twojej głowy nie będzie się przegrzewać.

Jednak decydując się na ten wariant, musisz się liczyć z tym, iż cena takiej peruki jest stosownie wyższa, co może być barierą nie do przejścia dla części osób.

Peruka syntetyczna

Należy podkreślić, że tańsze peruki mogą ulegać uszkodzeniu w wyniku kontakt z potem, chlorowaną wodą czy wysoką temperaturą. Ponadto, z uwagi na brak naturalnych łusek włosa, późniejsze rozczesywanie splątanych pasm może powodować mechacenie się włosa, a także utratę ich blasku, przez co konieczny będzie zakup nowej peruki.

Na szczęście mamy dobrą informację dla części osób, które wolą tańsze rozwiązanie. Decydując się na wybór peruki z włosa syntetycznego powinnaś stawiać jedynie na produkty wysokiej jakości, szczególnie wówczas, gdy planujesz uprawiać w niej sport.

Główną zaletą peruki syntetycznej jest jej super-lekkość. Włókna syntetyczne są zdecydowanie lżejsze (90g w porównaniu do 200g w przypadku peruki naturalnej, na tej samej objętości włosów). Dzięki temu będziesz mogła pozwolić sobie na intensywny trening, bez uczucia ciężkości na głowie.

Jak wybrać perukę bezpieczną dla skóry głowy?

Jeśli należysz do osób kochających sport, to nie musisz z niego rezygnować. Dostępne obecnie warianty peruk sprawiają, że bez trudu znajdziesz typ odpowiadający prowadzonej aktywności fizycznej. Chcąc znaleźć swoją wymarzoną perukę, w której będziesz mogła bez ograniczeń uprawiać sport, a przy tym nie powodować podrażnień skóry głowy, powinnaś kierować się poniższymi kryteriami:

Odpowiednie dopasowanie

Tylko idealnie dopasowana do skóry głowy peruka pozwoli Ci czuć się komfortowo podczas aktywności fizycznej. Jeśli szukasz peruki, w której będziesz mogła uprawiać sport postaw na te produkty, które posiadają odpowiednie mocowania:

  • clip in – jeśli posiadasz własne włosy,
  • taśmy – jeśli skóra głowy jest całkowicie łysa,

Zadbaj o to, by zakupiona peruka posiadała opcję regulacji. Pozwoli to na dopasowanie peruki do głowy i tym samym da gwarancję, że nic się nie przesunie w trakcie ćwiczeń.

Wysoka jakość

Tylko wybór peruki najwyższej jakości da Ci gwarancję, że uprawiając w niej sport nie doprowadzisz do uszkodzenia włosa. Ponadto, wysoka jakość materiałów pozwoli Ci wykonywać nawet najbardziej intensywne treningi.

Odpowiedni czepek

Jednym z elementów, na które powinnaś zwrócić uwagę jest zastosowany w peruce czepek. Postaw na ten, wykonany z mikroskóry u góry, który zapewni Ci odpowiedni przepływ powietrza. Odpowiednia wentylacja jest niezwykle istotna dla zdrowia skóry głowy. Nadmierne zbieranie się wilgoci mogłoby przyczyniać się do powstawania podrażnień.

Co więcej dzięki zastosowanej technologii, czepek ten pozwala na dowolne układanie fryzury, co jest szczególnie ważne dla tych pań, które uprawiają sport. Podczas aktywności fizycznej sprawdzają się te uczesania, które pozwalają zgarnąć włosy z czoła. W peruce z mikroskórą szybko i wygodnie ułożysz włosy, w tym również zaczeszesz je do góry. Ponadto, wybierając czepek z mikroskóry będziesz mogła wybrać również te peruki, w których występuje rozmyta linia czoła.

Gdzie kupić perukę dla osoby uprawiającej sport?

Zdajemy sobie sprawę z tego, że zakup peruki, w której bez przeszkód można uprawiać sport to ciężkie zadanie. Dlatego chętnie pomożemy Ci w tym zadaniu i udzielimy wszelkich informacji. Kontaktując się z naszą obsługą klienta otrzymasz fachową i szczerą poradę, jak dobrać fryzurę do Twoich potrzeb.

Sprawdź peruki dostępne w naszym sklepie

Aby ułatwić Ci to zadanie, zachęcamy do kontaktu z naszym sklepem. Razem dobierzemy produkty, które będą odpowiadać Twoim potrzebom.

Nasz sklep posiada naprawdę szeroki wybór peruk. Dysponujemy zarówno perukami długimi, jak i krótkimi, bez grzywki… Bogactwo fryzur pozwala dobrać typ uczesania spełniający większość oczekiwań. Dążymy do tego, by każda z pań mogła znaleźć idealny kolor, długość czy fryzury odpowiadające jej preferencjom.

Sprawdź nasz sklep internetowy – Przymierz peruki, w których można uprawiać sport

Jeśli nie masz możliwości dojechania do sklepu stacjonarnego lub po prostu preferujesz zakupy on-line odwiedź nasz sklep internetowy z perukami – wystarczy, że klikniesz w nasze logo. Na stronie znajdziesz wszystkie wymagane informacje, które pozwolą Ci wybrać odpowiednie peruki. Dodatkowo, zachęcamy do kontaktu z naszą obsługą klienta.

Po krótkiej rozmowie wskażemy Ci typ włosa jaki powinnaś wybrać, a także podpowiemy, czy lepszy będzie dla Ciebie wybór grzywki, czy rozmyta linia czoła.

W domu będziesz miała możliwość założyć wybrane peruki i sprawdzić czy wybrany kolor, długość czy fryzura Ci odpowiadają. Dodatkowo będziesz miała możliwość zweryfikowania, czy można w nich uprawiać sport.

Jeśli z jakichkolwiek przyczyn wybrana peruka będzie wymagała zmiany – nie martw się. Odeślij ją do nas w ciągu 14 dni.

author-avatar

O autorze: Sonia

Właścicielka i założycielka sklepu Hairly.pl. Z własnego doświadczenia wie jak trudno znaleźć odpowiednią perukę. Od wielu lat pomaga kobietom w dążeniu do wymarzonych włosów. Najważniejsza jest dla niej jakość produktów i skuteczna obsługa klienta.