Nie masz jeszcze nic w koszyku.

Image Alt

Peruki Trójmiasto – sklep z perukami online

Sklep z perukamiDzisiejsza peruka ze względu na jakość włosa, który jest jedwabiście miękki, blisko otula twarz i reaguje na najmniejszy ruch głowy, do złudzenia przypomina prawdziwe włosy. Duża część klientek sięga po perukę, bo chce się podobać, a szkoda im czasu na wielogodzinne wysiadywanie w kolejce do fryzjera, inne zaś noszą ją ze wskazań medycznych.

Peruka ze wskazań medycznych

Lekkie, o naturalnym wyglądzie, trwałe i w dobrej cenie – takimi słowami można opisać peruki, które oferuje sklep z perukami Gdańsk Trójmiasto. Burza sztucznych włosów na głowie pozwala normalnie żyć i pracować osobom dotkniętym utratą włosów, których, niestety przybywa. Częściowa albo całkowita utrata włosów może być spowodowana chorobą i terapią, w tym niektórymi lekami, stresem, naturalnym procesem starzenia się organizmu, czy wreszcie genami. Niezależnie od przyczyny rzadkie, wypadające czy też kompletny brak włosów mają rujnujący wpływ na psychikę osoby dotkniętej tą przypadłością i stają się źródłem cierpienia. Brak włosów nie boli w sensie dosłownym, ale w przenośnym już tak, i dosłownie podcina skrzydła!

Szukając peruki dla siebie, możesz wybierać pomiędzy peruką wykonaną z włosa syntetycznego lub naturalnego. Naturalne peruki różnią się od syntetycznych nie tylko ceną, ale o tym poniżej.

Peruki naturalne — zalety

Zaletą peruk naturalnych jest nie tylko ich piękny wygląd, ale i możliwość stylizacji, również przy pomocy suszarki, lokówki czy prostownicy. Myje się je i układa podobnie jak żywe włosy na głowie, można je też farbować i przycinać. Naturalne peruki oferowane przez sklep z perukami Gdynia Gdańsk prawidłowo noszone i pielęgnowane są dosyć trwałe i nierzadko wytrzymują 3 do 4 lat we względnie dobrej kondycji. Więcej informacji znajdziesz w naszym sklepie online, do którego serdecznie zapraszamy!

Peruki naturalne — wady

Ale są też i minusy i w pierwszym rzędzie wymienić należy ich cenę. Peruka z włosa naturalnego do tanich nie należy i jest znacznie droższa od peruki syntetycznej. Każda peruka z włosa naturalnego wymaga bardzo starannej pielęgnacji i, aby ją umyć i ułożyć, najlepiej odwiedzić zaufanego fryzjera z pojęciem i doświadczeniem w pracy z cenną peruką. Dobry fachowiec dostarczy nam też cennych informacji, jak najlepiej dbać o piękną perukę.

Peruki syntetyczne — zalety

Czasami nie da się powiedzieć, czy osoba z przysłowiową szczotą na głowie nosi perukę, czy też są to jej naturalne włosy. Opracowana w Japonii technologia produkcji włosa pozwoliła na uzyskanie włókna o nazwie kanekalon, który pod względem wyglądu i trwałości przypomina naturalny włos. Raz ułożona ręką perukarza peruka syntetyczna z kanekalonu z pewnością nie zdefasonuje się w noszeniu i nie będzie wymagać późniejszej stylizacji, chyba że przy pomocy lakieru do peruk, którego sprzedaż prowadzi sklep Gdynia Gdańsk.

Peruki syntetyczne — wady

Żywot peruki z włosa syntetycznego jest krótki, bo trwa około 1 roku, ale można go wydłużyć poprzez właściwą pielęgnację. Często noszona wygląda dzień w dzień tak samo, co przecież nie zdarza się w przypadku naturalnych włosów i co dla wścibskiego oka z miejsca zdradzi perukę.

Peruki syntetyczne – tego się wystrzegaj

Warto pamiętać, że peruka z włosa syntetycznego nie lubi wysokiej temperatury i mając ją na głowie lepiej trzymać się z daleka od parujących garnków, otwartego płomienia na kuchence, czy żaru buchającego z nagrzanego piekarnika. Nie używamy suszarki!

Peruki trójmiastoWyglądać kobieco

Włosy to tak ważny element kobiecego wyglądu, że nigdy dość starań, aby zaprezentowały się w całej swojej wspaniałości. To właśnie z tego powodu salony fryzjerskie pękają w szwach. Jeżeli jednak szkoda ci czasu na fryzjera, pomyśl o kupnie peruki. Czekająca w pogotowiu fryzurka jest wprost niezastąpiona w przypadku nieoczekiwanego wyjścia, szczególnie takiego o charakterze bardziej formalnym, jak zaproszenie na wesele czy spotkanie biznesowe.

I choć to zabrzmi jak banał, to trzeba podkreślić, że dobrze dobrana peruka zmienia kobietę nie do poznania, i to dosłownie. Poprzez odpowiedni dobór fryzury każda z nas może wyeksponować to i tamto, na przykład smukłą szyję, lub też zakryć stanowiące źródło kompleksów odstające uszy czy zbyt wysokie czoło.

Pielęgnacja peruki

Inaczej troszczymy się o perukę z prawdziwego włosa, którą najlepiej jest myć i czesać w salonie fryzjerskim z doświadczeniem w tego rodzaju stylizacjach, inaczej rzecz się ma z peruką wykonaną z włosa syntetycznego. Syntetyk można łatwo odświeżyć w domu, wkładając perukę do miski z letnią wodą z dodatkiem szamponu do peruk. Następnie, lekko ugniatając, pozbywamy się nagromadzonych na włosie zanieczyszczeń, po czym dokładnie płuczemy perukę w czystej wodzie. Po wyjęciu warto ją zawinąć w ręcznik, by w ten sposób pozbyć się nadmiaru wody. Najlepiej umieścić ją na stojaku do peruk i pozostawić aż do całkowitego wyschnięcia z dala od źródeł ciepła, takich jak kominek czy kaloryfer. Gdy wyschnie, trzeba ja rozczesać przy pomocy szczotki do peruk lub rzadkiego grzebienia. Aby przedłużyć życie peruki syntetycznej, warto też zastosować balsam lub odżywkę laminującą, które zapobiegają mechaceniu się włosa.

Ile kosztuje peruka?

Biorąc pod uwagę rosnące ceny usług fryzjerskich, niedużo. Te najtańsze są do nabycia już od kilkudziesięciu złotych i lepiej ich unikać, bo na ogół wykonane zostały wyjątkowo niedbale z najgorszej jakości włókna. Ich znakiem rozpoznawczym jest nienaturalny połysk. Najwięcej wydamy na ręcznie wiązaną perukę z włosa naturalnego, ale zważywszy trwałość, jest to zakup na lata. Klasą samą dla siebie są peruki naturalne wykonane z włosa słowiańskiego ręcznie wiązanego, takie jak te oferowane przez Salon Peruki Trójmiasto, które cenowo plasują się w górnej stawce. Ten rodzaj peruki uważa się za najpiękniejszy ze względu na jedwabistą strukturę samego włosa i naturalny układ pasemek, i takie właśnie produkty poleca sklep z perukami Trójmiasto. Serdecznie zapraszamy mieszkańców do odwiedzenia i obejrzenia naszych produktów. Salon z równie bogatą ofertą produktów pogrupowanych w kolekcje dostępny jest również online i tą drogą udzielimy też wszelkich potrzebnych Państwu informacji.

Dobrej jakości peruka nie rzuca się w oczy, a w przypadku kanekalonu trzeba się długo przypatrywać, aby zdecydować, czy są to prawdziwe, czy sztuczne włosy. Wydając kilkaset złotych, bo tyle przeciętnie kosztuje peruka oferowana przez sklep z perukami Gdynia Gdańsk, mamy szansę kupić perukę marzeń, w której będziemy wyglądać i czuć się dobrze. Faktem jest, że osoby borykające się z przejściową utratą włosów, po uporaniu się z problemem nie rezygnują z okazjonalnego noszenia peruki — w niej czują się piękniejsze