Nie masz jeszcze nic w koszyku.

Image Alt

hairly.pl

Jak zmienić fryzurę peruki?
Jak strzyc peruki

Jak strzyc perukiWiele osób rezygnuje z zakupu peruki, tylko dlatego, że nie udało im się znaleźć fryzury, która odpowiadałaby ich potrzebom. Jednak warto przy tym pamiętać, że nie musimy pozostawać przy fryzurze, którą zaproponował producent peruki. Chcąc uzyskać wymarzoną fryzurę możemy zgłosić się po pomoc do fryzjera, który chętnie wykona profesjonalne strzyżenie. W ten sposób można dowolnie modyfikować zakupiony model, by finalny wygląd peruki spełniał nawet najbardziej wygórowane oczekiwania.

Strzyżenie peruk, jak się przygotować

Niezależnie od tego, na jaki typ peruki się zdecydujesz, musisz pamiętać, że strzyżenie najlepiej powierzyć profesjonaliście. Pozwoli to zminimalizować ryzyko uszkodzenia peruki. Strzyżenie nieodpowiednio dobranymi narzędziami może znacząco osłabić włókno włosa, co istotnie wpłynie na skrócenie żywotności peruki.

Jeśli jednak zdecydujesz się na samodzielne strzyżenie, musisz pamiętać o podstawowych zasadach, które pozwolą Ci uniknąć wielu komplikacji.

Przed rozpoczęciem strzyżenia dowolnej peruki przygotuj:

 • ostre narzędzia lub nożyczki – pozwoli to zapobiec nieestetycznemu strzępieniu się końcówek włosów, w wyniku otwarcia ich łusek w przypadku peruk naturalnych oraz wykluczy ryzyko filcowania włókna, w przypadku peruk syntetycznych;
 • grzebień z szerokim rozstawem lub szczotka z podwójnym włosiem – pozwala na dokładne rozczesanie peruki oraz wydzielenie pasm włosów, możesz użyć tych, których używasz na co dzień.

Jak strzyc peruki naturalne?

Strzyżenie peruk z włosów naturalnych nie różni się znacząco od tradycyjnego strzyżenia. Włosy naturalne są podatne na układanie, dzięki czemu doświadczony fryzjer z pewnością poradzi sobie z tym zadaniem, a Ty będziesz mieć pewność, że zadanie zostało wykonane z należytą starannością.

Osoby, które chcą spróbować własnych możliwości muszą pamiętać o tym, by zachować maksymalną ostrożność. Włosy naturalne w peruce nie odrosną, przez co każdy, nawet najmniejszy błąd będzie skutkował koniecznością zakupu nowej peruki.

Przed przystąpieniem do stylizacji musisz dokładnie rozczesać włosy, najlepiej na mokro i umieścić perukę na stojaku. W ten sposób będzie Ci się znacznie lepiej pracowało. Następnie należy wydzielić cienkie pasma włosów, przycinając je na odpowiednią długość. Wykonane cięcia należy każdorazowo kontrolować dla zachowania spójności fryzury. Możesz wykonać zdjęcia fryzury, tak by lepiej zobrazować przebieg pracy.

Po zakończonej stylizacji peruka naturalna powinna być dokładnie wymyta, aby usunąć pozostałości włosów. Taki zabieg zwiększy komfort noszenia.

Dlaczego warto wybrać peruki syntetyczne?

Peruki syntetyczne są znacznie tańsze od tych, z włosów naturalnych, a przy tym zastosowane do ich produkcji najwyższej jakości włókna sprawiają, że nie da się, na pierwszy rzut oka stwierdzić, że nie są to naturalne peruki. Wybierając nasze propozycje masz gwarancję, że otrzymasz produkt z najwyższej półki.

Co więcej, peruka syntetyczna, z uwagi na niższą cenę, da Ci możliwość wypróbowania swoich możliwości fryzjerskich. Choć oczywiście dla uzyskania efektu naturalnej fryzury zaleca się by odwiedzić pobliski salon, w którym fryzjer posiada sprawdzone zdolności. To sprawi, że fryzura będzie wyglądała naturalnie, a wykonane cięcie nie wpłynie na pogorszenie kondycji włókna syntetycznego.

Strzyżenie peruki syntetycznej

Włókna syntetyczne są mniej podatne na stylizację, dlatego osoby chcące zmienić swoją fryzurę bez obaw o uzyskany efekt, powinny skorzystać z pomocy profesjonalisty. Nasze doświadczenie wskazuje, że tylko profesjonalista jest w stanie zagwarantować optymalny efekt.

Jeśli jednak należysz do grona osób, które chcą być samodzielne, musisz pamiętać o podstawowych zasadach stylizacji peruk z włosami syntetycznymi.

Pierwszy etap stylizacji wygląda podobnie, jak w przypadku peruki z włosów naturalnych. Należy umieścić perukę na stojaku-głowie i dokładnie ją rozczesać , pamiętając o tym, by robić to na sucho. W przeciwieństwie do własnych włosów, włókna syntetyczne mogą ulec uszkodzeniu. Następnie, podobnie jak przy perukach naturalnych wydzielaj pojedyncze pasma włosów, aby wykonać wymagane cięcie. Tutaj również stale monitoruj postęp pracy.

Gdy już cała peruka została wystylizowana zgodnie z oczekiwaniami zaleca się dokładne jej wypranie. Pozwoli to na swobodne noszenie peruki bez obaw o podrażnienia skóry głowy.

jak strzyc perukePeruka naturalna i syntetyczna – jak myć?

Po zakończonym strzyżeniu bardzo ważne jest dokładne wypranie peruki. Pozwoli to usunąć ewentualne włosy, które pozostawione, mogłyby działać drażniąco na skórę głowy. Należy przy tym pamiętać, o kluczowych zasadach mycia i pielęgnacji peruk, tak by nie doprowadzić do ich uszkodzenia.

Zasady mycia peruk naturalnych

Aby pozbyć się włosów, które mogą być drażniące dla skóry głowy należy dokładnie wymyć perukę, postępując zgodnie z poniższym schematem:

 1. przed myciem peruka powinna być rozczesana, umieść ją na stojaku (głowie) i dokładnie rozczesz naturalny włos,
 2. następnie polej włosy letnią wodą, zaczynając od czubka,
 3. zaaplikuj na włosy 1 łyżkę szamponu i rozprowadź palcami wzdłuż całych włosów, pamiętaj by umyć również wnętrze peruki,
 4. spłucz szampon strumieniem wody, zaczynając od góry,
 5. zaleca się dodatkowe zastosowanie balsamu, który sprawi, że Twoja peruka naturalna na dłużej zachowa piękny wygląd,
 6. po spłukaniu balsamu odsącz włos ręcznikiem, a następnie susz chłodnym nawiewem.

Zasady mycia peruk syntetycznych

Peruka syntetyczna wymaga zastosowania innych metod mycia, niż ta naturalna. Aby na dłużej mogła zachować piękny wygląd musisz pamiętać o właściwej pielęgnacji:

 1. umieść perukę na stojaku (głowie), pozwoli to na wygodne rozczesanie włosów, następnie zdejmij ją tak, by się nie odkształciła,
 2. wlej do miski ok. 2l letniej wody, a następnie dodaj 1 łyżkę szamponu dedykowanego do włosów syntetycznych,
 3. włóż perukę do wody i pozostaw na 5 minut, nie pocierać ani nie szoruj włosów,
 4. do wypłukania peruki zastosuj nową wodę, aby uzyskać naturalny efekt, do ostatniego płukania dodaj 1 łyżkę balsamu,
 5. umyta peruka powinna być umieszczona na stojaku do wyschnięcia.

Dlaczego warto zdecydować się na zakup peruk w naszym sklepie?

Najważniejsza dla nas jest profesjonalna obsługa klienta. Decydując się na zakup peruki w naszym salonie perukarskim zyskasz gwarancję najwyższej jakości peruk, zarówno naturalnych, jak i syntetycznych. Szeroki wybór produktów sprawia, że każdy znajdzie rozwiązanie dla siebie.

Jesteśmy specjalistami z wieloletnim doświadczeniem. Podczas swojej pracy dbamy o pełne zadowolenie klientów. Stale poszerzamy naszą ofertę i dbamy o najwyższe standardy obsługi, dzięki czemu mogą być Państwo pewni, że pomożemy wybrać piękne peruki.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o naszych perukach zapraszamy do kontaktu. Nasza obsługa chętnie odpowie Ci na wszystkie pytania i pomoże wybrać rozwiązanie idealne dla Ciebie.