Nie masz jeszcze nic w koszyku.

Image Alt

hairly.pl

Fryzury w perukach
fryzury w perukach main

fryzury w perukachPeruki to łatwy i szybki sposób na natychmiastową zmianę wizerunku. Osoby borykające się z problemem łysienia często noszą peruki codziennie i zaczynają uważać swoją dotychczasową fryzurę za monotonną. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby spróbować poeksperymentować z różnymi upięciami. W ten sposób możemy nadać peruce całkiem nowego, niepowtarzalnego charakteru. Jakie upięcia można wykonać na peruce? Czy każdy model nadaje się do stylizowania? Zapraszamy do przeczytania artykułu, gdzie znajdziesz rady dotyczące wykonywania upięć na włosach peruki.

Rodzaj czepka a fryzury

To, jakie fryzury możemy wykonać na peruce zależy w głównej mierze od zastosowanego przy produkcji rodzaju czepka. Jest to związane ze sposobem przymocowania włosów do bazy i ich podatnością na zmiany przedziałka. Wszystkie peruki umożliwiają wykonanie dowolnych upięć niskich. Należą do nich kucyki, warkocze i koki. Peruki naturalne, jak i peruki syntetyczne wysokiej jakości, pozwalają na stylizację przy użyciu wysokiej temperatury. Użycie prostownicy lub lokówki daje większe możliwości do stworzenia ciekawego upięcia.

Czepki tradycyjne dają najmniejsze możliwości, jeśli chodzi o upięcia. Włosy naturalne są najczęściej ułożone, a następnie przyszyte w taki sposób, aby stworzyć konkretny kształt fryzury. Niektóre modele umożliwiają zmianę przedziałka, ale wykonanie wysokiego upięcia nie będzie wyglądać naturalnie. Inna sytuacja jest w przypadku peruk front lace czy mono top, dzięki naszywaniu ręcznemu włosów na froncie możliwe jest odsłanianie linii czoła czy też zakładanie włosów na uszy. Można zdecydować się na częściowe upięcia, takie jak niewielki kucyk na czubku głowy czy warkoczyki po bokach, niskie upięcia także będą wyglądały naturalniej niż w przypadku peruki tradycyjnej. Zdecydowanie najwięcej możliwości daje peruka z czepkiem typu full lace, który pozwala na wykonanie zarówno upięć niskich, jak i wysokich. Wpływa na to sposób przytwierdzenia włosów do koronki, który pozwala na dowolne zmiany przedziałka bez ryzyka nienaturalnego odgniecenia się włosów.

Jak wykonać upięcie niskie?

upięcie niskie peruka syntetycznaPrzed przystąpieniem do wykonania fryzury należy pamiętać o dokładnym rozczesaniu peruki. Zaczynamy od końców i powoli kierujemy się do góry. Pozwala to na dokładne rozplątanie pasem bez ryzyka pourywania włosów. Włosy peruki najwygodniej umieścić na specjalnym stojaku a’la głowa manekina. Oczywiście pasma można rozczesać i upiąć już po założeniu peruki, jednak stojak pozwala na większą wygodę i precyzyjność. Fryzura jaką wykonamy zależy już tylko i wyłącznie od naszych preferencji i zdolności manualnych. Jeśli brakuje nam inspiracji, warto przejrzeć filmy z tutorialami różnych upięć, które bez problemu wykonamy także na włosach peruki. Wybierając dodatki do włosów, takie jak spiny czy gumki, dobrze sprawdzić, czy nie posiadają żadnych ostrych elementów, które mogą zahaczyć się o pojedyncze włosy i je pourywać. Do wykonania fryzury możemy wykorzystać żele lub balsamy stylizujące, które pomogą okiełzać bardziej wyrafinowane upięcie, a całość utrwalić dodatkowo lakierem do włosów. W ciągu ostatnich sezonów do trendów powróciły warkocze, takie jak kłosy i dobierańce. Są bardzo dziewczęce i wpasowują się zarówno do codziennych, jak i bardziej eleganckich stylizacji. Warkocze prezentują się bardzo efektownie na perukach typu ombre lub z ciemnym odrostem tworząc ładne przejście. Upięcie będzie wyglądać zupełnie inaczej kiedy wykonasz je na gładkich włosach, a inaczej na wcześniej pofalowanych pasmach.

Full lace i upięcia wysokie

Najwięcej możliwości, jeśli chodzi o upięcia, dają czepki typu full lace, w które są wyposażone najczęściej peruki z włosów naturalnych. Włosy są przyszywane ręcznie do siateczki i zachowują się pod względem układania podobnie do włosów własnych. Pozwala to na dowolne zmiany przedziałka bez ryzyka uzyskania nienaturalnego efektu. Próba wykonania wysokiego upięcia na peruce z innym rodzajem czepka może poskutkować odkształceniem się włosów. Peruki naturalne z czepkiem full lace umożliwiają wykonanie zarówno upięć niskich, jak i wysokich, na przykład kucyków czy koków na czubku głowy. W przeciwieństwie do fryzur niskich, te wysokie mogą być trudniejsze do wykonania, kiedy peruka jest umieszczona na stojaku. Upięcia na czubku głowy będą łatwiejsze do zrobienia, kiedy nasza peruka jest już dokładnie założona. Należy dokładnie sprawdzić, czy czepek został dokładnie nałożony i dopasowany do głowy, aby uniknąć sytuacji, w której przesunie się podczas robienia fryzury. Do najprostszych wysokich upięć należy kucyk oraz kok. To proste, ale bardzo eleganckie fryzury. Jeśli zależy ci na czymś bardziej wysublimowanym możesz zapleść warkocze przy skórze głowy, które następnie zbierzesz z resztą włosów gumką.

Stylizacja przy użyciu temperatury

Peruki premium z włosów naturalnych, jak i tanie peruki syntetyczne nadają się do stylizacji przy użyciu prostownicy i lokówki. Przed przystąpieniem do działania polecamy sprawdzić, jaka jest maksymalna temperatura, na jaką odporna jest peruka. Zbyt wysokie ustawienia urządzenia mogą spalić włosy naturalne, a rozpuścić pasma syntetyczne, co doszczętnie zniszczy naszą perukę. Polecamy zaopatrzyć się w specjalne produkty dla peruk chroniących pasma przed działaniem wysokiej temperatury. Jeśli nasza peruka posiada proste pasma, pofalowanie ich nada jej całkiem nowego charakteru. Możemy zostawić włosy rozpuszczone lub spiąć je w luźną kitkę czy niskiego koka. Peruki z efektem ombre będą pięknie prezentować się w hollywoodzkich falach.

Tworząc upięcie warto poeksperymentować z dodatkami do włosów. Obecnie ponowną popularność zyskują opaski oraz ozdobne spinki. Z ich pomocą możesz tworzyć ciekawe upięcia, które dzięki dodatkowym ozdobom nabiorą eleganckiego charakteru. Taka fryzura będzie pasować zarówno na wieczorną kolację, jak i eleganckie przyjęcie.

Nie zapominaj o pielęgnacji i odpowiednim przechowywaniu

Aby peruka posłużyła nam jak najdłużej, należy dbać o jej przechowywanie i systematyczną pielęgnację. Kiedy często wykonujemy upięcia i wykorzystujemy do nich kosmetyki modelujące, perukę powinno czyścić się częściej. Po ściągnięciu peruki powinno się rozpuścić włosy, aby pasma nie odgniotły się nadmiernie. Podczas ściągania z włosów gumek i spinek rób to delikatnie i nie szarp za pasma, aby ich nie pourywać. Częste użytkowanie i czesania może przyczynić do elektryzowania i wysuszenia w przypadku włosów naturalnych. Aby zadbać o nawilżenie włosów podczas mycia warto zaaplikować na nie balsam. Do włosów naturalnych można używać kosmetyki dostępne w sklepach drogeryjnych dla włosów suchych i zniszczonych. Włosy syntetyczne wymagają pielęgnacji przy pomocy produktów dedykowanych do peruk z włókien syntetycznych. Peruki powinny być przechowywane w suchym miejscu, gdzie nie będą przygniecione przez inne przedmioty. Najlepiej sprawdzi się do tego zwykły, szczelny karton. Zawsze przed odłożeniem peruki na dłuższy czas powinno się ją dokładnie umyć i wysuszyć.

Najlepsze peruki damskie na Hairly

Na Hairly znajdziesz bogaty wybór peruk naturalnych, syntetycznych i mieszanych. Oferujemy produkty wysokiej jakości, które mogą posłużyć w nienagannym stanie nawet przez kilka lat. Cały czas poszerzamy asortyment o nowe modele w zgodzie z najnowszymi trendami. Znajdziesz u was długie włosy z grzywką, krótkie, peruki w mono kolorze, modele ombre i wiele innych. Oferujemy możliwość skorzystania z indywidualnych konsultacji online, podczas których doświadczeni konsultanci odpowiedzą na pytania i pomogą w dokonaniu wyboru idealnego produktu. Jeśli w asortymencie nie znajdziesz wymarzonej peruki, możesz skorzystać z możliwości złożenia zamówienia indywidualnego. Na podstawie wspólnie opracowanego projektu wykonamy perukę z dowolnego rodzaju włosów. Jeśli nie jesteś pewna, czy zakupiona peruka spełni twoje oczekiwania, masz możliwość dokonania zwrotu w przeciągu 14 dni bez konieczności podawania powodu. Mamy nadzieję, że artykuł zachęcił cię do eksperymentów z różnymi upięciami.