Nie masz jeszcze nic w koszyku.

Image Alt

hairly.pl

Napraw perukę syntetyczną
naprawiamy peruke syntetyczną

naprawa peruki syntetycznejPeruki syntetyczne to świetna opcja na specjalne okazje. Pozwalają na szybką metamorfozę, która całkowicie odmieni nasz wizerunek. Żywotność peruk syntetycznych wynosi około roku. Po kilku miesiącach możemy zauważyć, w porównaniu do peruki naturalnej, że jej włosy zaczynają się puszyć, nie mają połysku, a końcówki są rozdwojone. Nie oznacza to jednak, że peruka nie nadaje się już do używania. Przedstawiamy przydatne metody, które pozwolą odświeżyć wygląd twojej peruki!

W jaki sposób nie dopuścić do powstawania zniszczeń?

Zanim wyjaśnimy w jaki sposób naprawić zniszczoną perukę przedstawimy podstawowe zasady, których przestrzeganie w przyszłości pomoże zapobiec powstaniu zbędnych zniszczeń. To naturalne, że czasem musimy coś naprawić, jednak warto wiedzieć, że często możemy tego uniknąć poprzez odpowiednie dbanie o dany przedmiot. W przypadku peruk syntetycznych są dwa słowa klucze – przechowywanie i pielęgnacja. Stosowanie się do kilku prostych zasad pozwoli na zachowanie naszych „drugich włosów” w dobrym stanie przez długi czas.

szczotkowanie perukiPrzechowywanie to dbanie

Im częściej nosimy perukę, tym szybciej będzie się zużywać. To zupełnie naturalne i nie mamy na to wpływu. Mikrouszkodzenia powstają na włosach podczas czesania, ocierania się o ubranie, targaniu przez wiatr i przez wiele innych czynników zewnętrznych. Na stan naszej peruki syntetycznej duży wpływ ma sposób przechowywania. Wiele osób nie przykłada to tego dużej wagi, a dzięki temu możemy trochę przedłużyć jej żywotność. Kiedy ściągasz perukę i nie planujesz nosić jej przez najbliższy czas, odpowiednio o nią zadbaj. Przed schowaniem włosów dokładnie je umyj i poczekaj, aż samodzielnie wyschną. Nigdy nie odkładaj mokrej peruki! Wilgoć i miejsce z ograniczonym dopływem powietrza to idealne środowisko do powstawania pleśni.

Peruki syntetyczne, jak i naturalne, najlepiej przechowywać w bawełnianej torbie lub kartonowym pudełku. Peruka powinna luźno leżeć, aby pasma nie uległy odgniecenie. Pojemnik lub torbę schowaj w bezpiecznym miejscu, które jest suche i zacienione. Prawidłowo zabezpieczone peruka może czekać na jej kolejną okazję, a po ponownym wyciągnięciu jest gotowa do założenia.

mycie peruki syntetycznejMycie peruki syntetycznej

Mycie włosów syntetycznych to podstawowy i główny element odpowiedniej pielęgnacji. Czyszczenie peruki bez posiadania wiedzy, jak to robić, może przyczynić się do jej nieodwracalnego zniszczenia. Prawidłowe mycie pasm pozwoli uniknąć powstania kołtunów, zmechaceń i uszkodzenia ogólnego kształtu fryzury. W jaki sposób to zrobić?

1) Rozczesz włosy peruki syntetycznej. Użyj do tego grzebienia lub szczotki o szerokim rozstawie zębów. Pasma kręcone lub falowane możesz tylko przeczesać palcami, aby ich nie rozprostować.

2) Zamocz dokładnie włosy. Peruka syntetyczna nie może mieć kontaktu z bieżącym źródłem wody. Wysokie ciśnienie naruszy kształt fryzury i zniszczy kręcone/falowane pasma. Perukę należy umieścić do miski z letnią wodą. Zbyt zimna nie usunie wszystkich zanieczyszczeń, a za gorąca może uszkodzić włókna syntetycznych włosów.

3) Dodaj do naczynia szampon dedykowany włosom syntetycznym, który oferuje każdy większy sklep z perukami. Uzyskaj jednolity roztwór i ponownie zanurz perukę w wodzie. Włosy powinny moczyć się co najmniej kilka minut. Co jakiś czas możesz delikatnie je ugniatać. W ten sposób szampon dotrze do każdego pasma peruki. Podczas mycia włosów nie zapomnij o wyczyszczeniu czepka. To on ma bezpośredni kontakt ze skórą głowy i to na nim gromadzi się najwięcej łoju i bakterii.

4) Wyjmij perukę z miski, a w naczyniu wymień wodę na czystą. Szamponu pozbywamy się poprzez odgniatanie pasm peruki pod wodą. W przypadku, gdy włosy nadal będą się pienić, wymień wodę jeszcze raz.

5) Po spłukaniu włosów syntetycznych do miski z czystą wodą dodaj balsam lub odżywkę, która wygładzi włosy i nada im naturalnego błysku.

6) Delikatnie odgnieć włosy z wody. Nie trzyj pasm. Odsączoną perukę odłóż luźno na ręcznik lub umieść na specjalnym wieszaku, żeby wyschła samodzielnie w temperaturze pokojowej.

7) Kiedy peruka jest całkowicie sucha, możesz rozczesać pasma przy użyciu szczotki lub grzebienia z szerokim rozstawem zębów. Nigdy nie czesz włosów, kiedy są jeszcze wyczuwalnie wilgotne! W ten sposób uszkodzisz perukę.

Słuchaj zaleceń producenta!

Poza nieodpowiednią pielęgnacją i sposobem przechowywania często naszym błędem jest niestosowanie się do zaleceń producenta. W wyniku tego szkodzimy tylko sobie, a konkretniej naszej peruce. O jakich błędach mowa? Większość peruk syntetycznych jest odporna na wysoką temperaturę, co pozwala na stylizację przy użyciu prostownicy czy lokówki. Maksymalna dozwolona temperatura to zazwyczaj 160 stopni, jednak każdy produkt może mieć inną termoodporność. Przed rozpoczęciem stylizowania włosów peruki przeczytaj o tym w informacjach o twojej peruce. Zbyt wysoka temperatura roztopi syntetyczny włos i jedynym ratunkiem pozostaną nożyczki.

Peruk z syntetycznych włosów nigdy nie należy farbować. Sztuczne włókno nie zachowuje się w taki sposób jak naturalne i nie jest w tanie wchłonąć barwnika. Niestety, ale mimo to niektórzy próbują na własną rękę farbować peruki syntetyczne. Rezultatem zawsze będzie doszczętne zniszczenie włosów. Peruki syntetyczne nie są szczególnie drogim wydatkiem. Gama kolorów jest naprawdę szeroka, więc w razie znudzenia się dotychczasowym kolorem czy fryzurą, nic nie stoi na przeszkodzie, aby kupić nową, wymarzoną perukę.

suche koncowki perukiZagniecenie pasm i suche końcówki

W przypadku peruk syntetycznych najczęściej spotykane uszkodzenia do poodgniatane pasma oraz wysuszone końcówki. Na szczęście obu tym sytuacjom można łatwo zaradzić. Zagniecenia na peruce powstają najczęściej przez tworzenie ciasnych upięć i niewłaściwe przechowywanie. Skorzystanie z prostownicy do wyprostowania zagnieceń nie zawsze wchodzi w grę. Wymagana do tego temperatura może być zbyt wysoka i zniszczy syntetyczne włosy. Warto zastosować trik z parą wodną. Odkręć gorącą wodę w kabinie prysznicowej aż do momentu, gdy wytworzy się para. Perukę postaw w kabinie na stojaku i poczekaj, aż pozaginane pasma poluzują się w wyniku dużej wilgoci. Następnie przy pomocy grzebienia rozczesz dokładnie całe włosy, od nasady aż po końce peruki. Takie rozwiązanie może rozprostować skręt peruki, dlatego pamiętaj o tym przed podjęciem próby „reanimacji” peruki. Peruka z kręconymi włosami może nie prezentować się taks samo, jak przed wykonaniem zabiegu.

Końce peruki niszczą się przez szczotkowanie oraz stylizowanie. Syntetyczne włosy nie posiadają zdolności samo-regeneracji jako peruki z włosów naturalnych. Jedynym rozwiązaniem jest podcięcie końcówek. Możesz zrobić to sama lub zanieść perukę do wykwalifikowanego salonu fryzjerskiego. Jeśli zdecydujesz się podciąć końce peruki samodzielnie, użyj do tego ostrych nożyczek. Uprzednio dokładnie rozczesz włosy i podziel je na kilka segmentów. Nożyczkami odetnij widocznie zniszczone końce – bądź ostrożna, aby nie uciąć zbyt dużo. Po przycięciu włosów możesz spryskać zdrowe końcówki specjalnym serum do peruk syntetycznych. W ten sposób uszczelnisz końce włosów i nadasz im naturalnego połysku.

Próbowałam, a efektów brak… Co poszło nie tak?

Przeczytałaś mnóstwo poradników i podjęłaś próbę ratowania swojej peruki syntetycznej. Zrobiłaś wszystko, co mogłaś, a peruka nie wygląda lepiej niż przed wszystkimi zabiegami. Co robić w takiej sytuacji? Należy odpuścić. Jeśli twoja peruka nie wygląda ani trochę lepiej, to prawdopodobnie znak, że nic z niej już nie będzie. Żywotność włosów syntetycznych jest znacznie krótsza niż w przypadku peruk naturalnych. Brak rezultatów po zabiegach może świadczyć o tym, że jej koniec już nadszedł, a tobie pozostaje wyłącznie zakup nowej. Uszkodzenia, które powstały podczas użytkowania peruki, mogą być już na tyle poważne, że nikt nie będzie w stanie ich naprawić. Nie warto próbować wszystkich zabiegów jeszcze raz. Stracisz swój czas, a także zaangażujesz się w zbędne wydatki. Zakup nowej peruki jest bardziej ekonomicznym wyborem, a ty otrzymasz piękne, nowe włosy bez żadnej skazy.

Wybierz peruki wysokiej jakości

Jakość peruk objawia się nie tylko tym, jak prezentuje się peruka w chwili zakupu. To także sposób zużywania się na przestrzeni długiego czasu noszenia oraz całkowita żywotność produktu. Wybierając zaufanego producenta – takiego jak świat peruk Hairly, otrzymujesz produkt zgodny z twoimi oczekiwaniami oraz gwarancję, że posłuży ci w dobrym stanie przez długi czas. Szeroki asortyment peruk naturalnych, syntetycznych i mieszanych, a także damskich tupetów, oferuje sklep Hairly.

Produkty posiadają certyfikaty świadczące o wysokiej jakości, a każdy z nich wyróżnia się niepowtarzalnym designem. Miła obsługa jest do dyspozycji każdej klientki podczas indywidualnych konsultacji online. Podczas rozmowy możesz zadać pytania dotyczące pielęgnacji, przechowywania czy kwestii technicznych konkretnych produktów. Sklep oferuje darmową dostawę oraz aż dwutygodniowy okres na dokonanie ewentualnego zwrotu. Zakupy w tym sklepie to przyjemność dla każdego!