Nie masz jeszcze nic w koszyku.

Image Alt

hairly.pl

Peruki front lace - to proste!
peruka front lace przyklejanie main

jak przykleić perukę front lace?Peruki typu front lace zyskały swoją popularność, dzięki najbardziej naturalnemu wyglądowi. Siateczka umieszczona na przodzie ma za zadanie imitować naturalną linię włosów. Włosy do koronki są przyszywane ręcznie i zagęszczają się w głąb peruki front lace, aby jak najlepiej odwzorować prawdziwe włosy. Obecność koronki pozwala to na eksperymentowanie zarówno z niskimi, jak i wysokimi upięciami. W artykule wyjaśniamy, jak prawidłowo założyć perukę front lace.

Przygotowanie do założenia peruki

1. Wykonaj test skórny

test skórnyDo założenia peruki lace front wykorzystuje się specjalny klej lub taśmę do peruk, aby peruka była jak najlepiej dopasowana do głowy. Przed zaaplikowaniem dodatków klejących przy skórze głowy warto wykonać próbę alergiczną. Daje to pewność, że taśma lub klej nas nie uczulą i nie wywołają podrażnień. Niewielką ilość kleju lub fragment taśmy nałóż na wierzch dłoni. Jeśli w ciągu najbliższych 24h w danym miejscu nie wystąpi reakcja alergiczna w postaci widocznego zaczerwienienia, produkt będzie dla nas bezpieczny. W sklepach są dostępne taśmy i kleje hipoalergiczne, które sprawdzą się dla osób o wrażliwej skórze.

2. Spłaszcz swoje włosy naturalne

Aby peruka front lace wyglądała naturalnie po założeniu, nasze włosy powinny być jak najbardziej płaskie. Krótkie włosy wystarczy rozczesać i wygładzić je przy pomocy żelu, i cienkich wsuwek. Jeśli nasze pasma są kręcone lub mocno falowane warto pomyśleć o zapleceniu je w płaskie warkocze przy skórze głowy. Długie włosy najpierw związujemy w niski kucyk, a następnie zawijamy w luźny kok, który podpinamy szpilkami dla lepszej stabilności.

3. Załóż czepek do peruk

załóż czepekKolejnym krokiem jest założenie na włosy specjalnego czepka do peruk, który najczęściej występuje jako cienka, elastyczna siateczka. Ma to na celu dodatkowe spłaszczenie włosów, a także ich ochronę przed poplątaniem. Czepek musi dokładnie schować nasze włosy, włącznie z włosami na karku. Jeśli przy wygładzaniu, nakładaliśmy na włosy żel lub lakier, należy odczekać, aż będzie on całkowicie suchy. Jeśli masz bardzo krótkie i proste włosy naturalne, lub nie posiadasz ich wcale, możesz spokojnie pominąć ten krok. Zawsze do każdej z naszych peruk dołączamy dwie sztuki czepka.

4. Oczyść skórę

Przed założeniem peruki front lace zadbaj o to, aby twoja skóra w okolicy linii czoła była pozbawiona sebum. Po umyciu twarzy dowolnym preparatem, który używamy na co dzień, przemyj okolice linii włosów substancją na bazie alkoholu przy pomocy płatka lub wacika kosmetycznego. Jeśli twoja skóra jest wysoce wrażliwa, wiele sklepów z perukami oferuje specjalne produkty hipoalergiczne.

Jak założyć perukę front lace?

1. Sprawdź, czy peruka jest dobrze dopasowana

sprawdz czy peruka jest dobrze dopasowanaPrzed nałożeniem kleju lub taśmy należy sprawdzić, czy peruka jest dopasowana do obwodu naszej głowy. Aby to zrobić, nałóż perukę na głowie dokładnie ją naciągając i przy pomocy umieszczonych wewnątrz pasków ją wyreguluj. Obecnie większość dostępnych na rynku produktów umożliwia samoregulację obwodu, co jest znacznym ułatwieniem. Peruka front lace nie powinna przesuwać się podczas poruszania głową ani również nie być zbyt ciasna.

2. Przytnij koronkę

przytnij koronkę perukiKiedy mamy pewność, że peruka front lace jest dobrze dopasowana, czas na przycięcie koronki. Siateczka powinna mieć taką długość i kształt, aby pokrywała się z naszą naturalną linią włosów. Jeśli mamy wątpliwości, czy uda nam się zrobić to samodzielnie warto udać się do wykwalifikowanego stylisty fryzur, który zrobi to profesjonalnie. Ważne jest, aby używać do tego ostrych nożyczek, aby nie dopuścić do postrzępienia koronki. Najlepiej sprawdzą się do tego nożyczki krawieckie.

3. Zaaplikuj klej lub taśmę

aplikacja kleju pod perukeKiedy peruka lace front jest już odpowiednio przygotowana, możemy ją zdjąć i przejść do nakładania kleju lub taśmy. To jeszcze ostatnio moment na ewentualne poprawki obwodu przy pomocy tasiemek. Jeśli decydujemy się na wykorzystanie taśmy do peruk, najlepiej przygotować sobie około 6-10 niewielkich kawałków. Fragmenty przymocowujemy wzdłuż linii włosów, aby nie wystawały spoza peruki, ale też nie były zbyt głęboko. Elementy taśmy powinny być jak najbliżej siebie, aby po założeniu peruki nie było nigdzie luźnych luk. Dobrze zrobić to przy lustrze, aby taśma była przyklejona względnie symetrycznie. Mając pewność, że taśma jest dobrze przymocowana do skóry, możemy usunąć zabezpieczenie produktu i odsłonić jej drugą część.

W przypadku używania kleju nakładamy go cienką warstwą równomiernie wzdłuż linii włosów. Dobrze wykorzystać do tego niewielki, precyzyjny pędzelek do makijażu, na przykład do cieni. Przed użyciem kleju przeczytaj na instrukcji, po jakim czasie można założyć perukę. Kleje miękkie potrzebują czasu na częściowe wyschnięcie, ponieważ dopiero wtedy zyskują na lepkości. Używając kleju twardego, perukę można założyć natychmiast.

4. Załóż perukę

załóż perukę front laceNałóż perukę lace front, dokładnie dopasowując wszystkie jej krawędzie. Zacznij od dopasowania tyłu i dopiero naciągnij perukę na przód, aby dokładnie pokryła linię włosów. Kiedy masz pewność, że wszystko jest na swoim miejscu, przymocuj przedni fragment koronki do wcześniej zamocowanych taśm lub kleju. Polecamy dokładnie się upewnić, czy peruka dobrze leży, ponieważ po przytwierdzeniu siateczki do lepkiego produktu jej usunięcie może być bardzo trudne.

5. Wystylizuj perukę

wystylizuj perukęPo finalnym założeniu peruk front lace, można przejść do jej stylizacji. Pamiętaj, aby rozczesywać ją ostrożnie i nie pourywać pojedynczych włosów. Ostrożność warto zachować także, kiedy używamy do stylizacji takie dodatki, jak spinki czy gumki, aby nie splątać delikatnych pasem. Peruki lace front, do których stworzenia zostały wykorzystane zarówno włosy naturalne, jak i syntetyczne, mogą być stylizowane przy użyciu ciepła. Jeśli twoja peruka ma fale lub kręcone pasma, a ty masz ochotę na proste włosy, nic nie stoi na przeszkodzie, aby użyć prostownicy.

Jak zdejmować peruki lace front?

Najważniejsza zasada – nigdy nie ciągnij za koronkę! Próby oderwania siateczki od kleju czy taśmy na siłę mogą skończyć się nieodwracalnym zniszczeniem produktu. Do zdejmowania peruki lace front najlepiej wykorzystać specjalny płyn do rozpuszczania kleju perukarskiego lub oliwkę dla dzieci, która też jest bezpiecznym rozwiązaniem. Nie stosuj produktów rozpuszczalnych o innym przeznaczeniu, ponieważ możesz rozpuścić syntetyczne włókna koronki. Po kilku minutach pocierania klej puści, a my bezpiecznie zdejmiemy perukę.

Damskie peruki front lace na hairly.pl

Nasz sklep z perukami oferuje szeroki asortyment modeli typu lace front o wysokiej jakości. Znajdziesz u nas peruki syntetyczne, peruki z włosów naturalnych i mieszane w modnych kolorach, jak brąz ombre, blond ombre, czernie, rudości, a także mniej oczywiste kolory. Nasz sklep może pochwalić się stale rozszerzanym asortymentem, aby spełnić oczekiwania wymagających klientek. Nie ważne, czy preferujesz krótkie, czy długie włosy, fale czy loki, nasze peruki front lace i nie tylko na pewno spełnią twoje oczekiwania! Jeśli masz pytanie dotyczące modeli front lace lub nie wiesz, czy bardziej będzie pasował ci brąz, czy szalone ombre, skontaktuj się z nami. Odpowiemy na wszystkie twoje pytania!

Images copyright: WikiHow Article