wady i zalety klejenia perukOdpowiednie przymocowanie peruki front lace do skóry głowy jest kluczowe dla zachowania komfortu noszenia peruki. Pozwala uniknąć nieprzyjemnych sytuacji, takich jak na przykład przesuwanie się lub rolowanie peruki. Jest to szczególnie ważne dla tych pań, które w wyniku choroby, urazu lub agresywnych terapii medycznych utraciły własne włosy.

Osoby, które zdecydowały się na zakup peruki front lace mogą sobie pomóc stosując dedykowane kleje do peruk. Ich zadaniem jest zapewnienie odpowiedniej przyczepności peruki, tak by przez cały czas noszenia doskonale przylegała do skóry głowy. Poniżej przedstawimy Ci główne zalety oraz wady klejenia peruk front lace, a także przedstawimy najważniejsze wskazówki, które sprawią, że zadanie to będzie dla Ciebie znacznie łatwiejsze. Pamiętaj jednak iż jeśli peruka jest dobrze dopasowana do głowy, klejenie nie musi być konieczne!

Klej do peruk – o czym warto wiedzieć?

Peruki mogą być mocowane na różne sposoby, z wykorzystaniem specjalnych taśm, klipsów lub klejów. Nie da się jednak ukryć, że ta ostatnia metoda cieszy się najwyższą trwałością, a co więcej, może być z powodzeniem stosowana również przez te osoby, które utraciły wszystkie włosy.

Kleje do włosów wykonane są z bezpiecznych dla skóry składników, które nie powodują podrażnień, a przy tym pozwalają na odpowiednią stabilizację peruki. Na rynku znajdziesz różnorodne kleje, które różnią się od siebie trwałością i mocą, tak, by zapewnić Ci pełny komfort noszenia.

Zalety klejów do peruk:

 • Mocne wiązanie – dzięki wykorzystanym składnikom, klej do peruk zapewnia maksymalny komfort noszenia. W zależności od tego ile warstw zastosujesz, będziesz mogła nosić perukę nawet przez cały dzień, bez obaw o jej rozchwianie.
 • Idealne przyleganie – przyklejenie peruki sprawia, że ta doskonale przylega do skóry głowy dając tym samym maksymalnie naturalny efekt.
 • Bezpieczne dla skóry – nad opracowaniem kleju do peruk pracują sztaby ekspertów, którzy dbają o to, by te zapewniły maksymalny komfort noszenia, bez ryzyka wystąpienia alergii. Jeśli jednak występują u Ciebie liczne uczulenia, wówczas przed pierwszą aplikacją peruki powinnaś przeprowadzić próbę uczuleniową, która pozwoli wykluczyć ryzyko ewentualnych reakcji alergicznych.
 • Łatwe do usunięcia ze skóry – jest to szczególnie ważne. Na zakończenie dnia będziesz mogła bez trudu usunąć pozostałości kleju ze skóry głowy.

Wady klejów do peruk:

 • Mocne wiązanie – choć jest to niewątpliwie zaletą klejów, to w przypadku osób nieuważnych, może stanowić również sporą wadę. Brak zachowania odpowiedniej ostrożności może przyczynić się do poklejenia palców, ubrań, a także skóry głowy, poza obszarem, do którego powinna przylegać peruka.
 • Ryzyko uszkodzenia włosów – punkt ten dotyczy szczególnie tych osób, które posiadają własne włosy. Jeśli podczas stosowania kleju nie zabezpieczysz odpowiednio włosów naturalnych wówczas możesz doprowadzić do ich uszkodzenia. Co więcej, mocne wiązanie może wymusić na tobie konieczność wycięcia sklejonego pasma.
 • Trudności w odpowiedniej aplikacji – aby peruka odpowiednio się trzymała przez cały dzień, należy ściśle przestrzegać zaleceń producenta. Nałożenie zbyt małej warstwy może sprawić, że w trakcie noszenia peruka zacznie odchodzić od skóry głowy. Jeśli jednak nałożysz zbyt dużą warstwę kleju, wówczas możesz doprowadzić do nieodwracalnych uszkodzeń siatki peruki.
 • Stosując klej do peruk musisz pamiętać o tym, by zawsze mieć w zasięgu ręki płyn do usuwania resztek kleju. Tylko w ten sposób będziesz mogła pozbyć się go ze skóry głowy czy innych sklejonych obszarów.

wady i zalety klejenia peruk 1Jak przykleić perukę front lace?

 • Kluczem do odpowiedniego przyklejenia peruki jest właściwe przygotowanie. W przypadku osób, które całkowicie utraciły włosy naturalne będzie o znacznie prostsze. Jeśli jednak posiadasz własne włosy, powinnaś przed przystąpieniem do klejenia peruki zadbać o odpowiednie ich spłaszczenie. Tylko w ten sposób będziesz mogła uzyskać maksymalnie naturalny efekt. W przypadku włosów krótkich wygładź je żelem. Włosy długie możesz związać w luźny kucyk, a następnie uformować z nich płaski kok. Jednak niezależnie od długości włosów pamiętaj o tym, by dokładnie zebrać drobne włoski, tzw. baby hair. Ich ewentualne sklejenie może doprowadzić do ich uszkodzenia, a nawet konieczności ich wycięcia.
 • Kolejnym etapem przygotowującym do klejenia peruki jest odpowiednie oczyszczenie skóry. Szczególną uwagę powinnaś zwrócić na czoło. To właśnie tutaj wydziela się najwięcej sebum. Jego nadmiar może sprawić, że klej nie będzie się trzymał skóry głowy. Możesz wykorzystać do tego tradycyjnych kosmetyków, które stosujesz do codziennej pielęgnacji, w połączeniu z substancją na bazie alkoholu lub zakupić w naszym sklepie specjalne produkty hipoalergiczne, które sprawdzą się w przypadku szczególnie wrażliwej skóry.
 • Jeżeli po raz pierwszy będziesz ubierać daną perukę, pamiętaj o tym, by przed nałożeniem kleju sprawdzić, czy jest ona odpowiednio dopasowana. Idealna peruka nie powinna się przesuwać w trakcie poruszania głową, a także nie powinna powodować dyskomfortu związanego z nadmiernym uciskiem. Gdy już masz pewność, że Twoja peruka jest idealnie dopasowana, możesz przejść do przycięcia koronki. Pamiętaj o tym, że siateczka powinna mieć długość i kształt pokrywające się z naturalną linią włosów.
 • Gdy jesteś pewna, że peruka jest odpowiednio dopasowana, możesz przejść do ostatniego etapu, jakim jest klejenie. W tym celu powinnaś niewielką ilość kleju rozprowadzić wzdłuż całej linii włosów, pamiętając o tym, by warstwy były równo rozłożone. Pamiętaj, by przed każdym założeniem peruki zapoznać się z zaleceniami producenta. Klej, w zależności od zastosowanych składników może potrzebować więcej lub mniej czasu na dostateczne związanie.
 • Po upływie wskazanego przez producenta czasu możesz przejść do zakładania peruki. Zacznij to od tyłu naciągając perukę na głowę. Pamiętaj, by dokładnie pokryć linię włosów. Zanim dokładnie przymocujesz perukę do skóry głowy upewnij się, że wszystko leży tak jak powinno. Jest to szczególnie ważne z uwagi na silne wiązanie kleju. Gdy peruka będzie już przyklejona jej usunięcie może się okazać problematyczne.

Jak widzisz, kleje do peruk mogą się okazać bardzo wygodnym rozwiązaniem, które pozwoli Ci poczuć się pewnie i komfortowo. Mocne dopasowanie sprawia, że peruka niemal do złudzenia przypomina włosy naturalne dając szansę na spontaniczne zachowania. Odpowiednio mocne dopasowanie peruki jest niezwykle ważne dla naszego samopoczucia. Jednak stosując kleje do peruk musisz pamiętać o tym, by robić to w dokładnym skupieniu. Nawet odrobina nieuwagi może spowodować uszkodzenie Twoich naturalnych włosów lub skutkować sklejeniem odzieży.

 

author-avatar

O autorze: Sonia

Właścicielka i założycielka sklepu Hairly.pl. Z własnego doświadczenia wie jak trudno znaleźć odpowiednią perukę. Od wielu lat pomaga kobietom w dążeniu do wymarzonych włosów. Najważniejsza jest dla niej jakość produktów i skuteczna obsługa klienta.